Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz plehoczky #69694 üzenetére

    "Jól értettem, hogy érdemes a kupak alá kis kenőanyagot tenni, hogy kicsit könnyebben rámenjen vagy lejöjjön?"

    Dehogyis. Ilyet szerintem senki nem írt, könnyen lehet hogy a kapcsolók kenésével kevered. Ahhoz szét kell szedni a kapcsolót, és a belső részeit megkenni. Ha nem hot-swap K8-at rendeltél, akkor ez csak forrasztgatás mellett lehetséges.

    "Én laikusként azt gondolnám, hogy a csendesítéshez a puhább lenne a jobb, de a gloriousból pl. elsőre csak a 70A-t találtam meg, a mi a keményebb változat"

    Ez viszont így van, puhább o-ring csendesebbé teszi a bottom-outot, cserébe jobban mushy érzés lesz lenyomni a kapcsolót. A felengedés utáni zajt viszont nem csökkenti az o-ring. Magyar helyről én nem láttam olyat, hogy az o-ring keménységét is megkülönböztetnék, leszámítva a Glorious féle o-ring csomagot, aranyáron.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • Throme

    veterán

    válasz plehoczky #69694 üzenetére

    O-gyűrűt itthonról én a PCX-től rendeltem. Ott ki van írva hogy 70A vagy 40A... más fajtát még nem láttam ott.
    Nem olcsó, főleg Kínával összehasonlítva.Viszont pár nap kontra legalább 2 hét, de inkább több (mostanság meg a jóég se tudja)
    Volt, hogy itthon sehol nem volt, még drágán se o-ring. Szóval időszakosan van és szerintem olcsó sose olt, akciók se nagyon vannak rá, szóval ha kell, akkor le kell csapni rá.

    Külföldről (EU) szerintem a szállítással együtt se leszel beljebb.
    Kínából, ha meg nincs lezárva, akkor olyan 1200 huf mindennel együtt (ugyanúgy 120 db , mint az itthoni csomagok). (biztos van olcsóbban is, de néztem ebay-en az eladó megbízhatóságát is, nem csak az árat)

    Nekem azt hiszem 40A jött az említett webshopból és Kínából is valszeg 40A (nem nagyon láttam infót erről ,de kellett).
    A puhával lehet olyan gond, hogy határozottabb leütésnél már hozzáér a kupak a lemezhez és koppan egy kicsit.
    Ha nagyon felcsúszik a lágy gyűrű, akkor gyakorlatilag csak a kupak kereszt merevítőknél lesz hatása.
    A kemény viszont egy picit jobban püfög, vagy döng a puhához képest, de nem koppan, szóval mindenképpen halkabb lesz, a semminél.

    Nem rég kaptam kézhez a K8-at . Piros kapcsolós sima, normál Gateron (semmi pro meg ink meg silence...) hot swap-es.
    Korábbi bill-ről a betű/szám kupakokat átpakoltam o-gyűrűvel.
    Szerintem nagyon halk o-gyűrűvel. Gyűrű nélkül is, csak ott megjelenik a kupak lenyomáskor a koppanás hangja, főleg ha határozottabban nyomja le az ember, de ég úgy is jó
    Elégedett vagyok és jó döntés volt számomra ez a váltás CK530-ról.

    szerk:

    K8-nál nem hallom a ki..tt pengő hangot. Igaz előtte barna kapcsolós megoldást használtam, de valahogy ez a piros gateron jó. Nem tudom a HS megoldásnak is van-e köze, hogy nem annyira mereven csatlakozik a házhoz (plate), mint egy forrasztott.
    Coolermasternél forrasztott kapcsolók még a felső lemezt is fogták fixen, plusz a kattógós barna (jó volt a "button feeling" csak a mechanikából adódó pengés zavart) kapcsolók se képviseltek extra minőséget.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák