Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Strikr

    csendes tag

    Sziasztok!

    Számítógép vásárlás előtt állok és ki szeretném kérni a véleményeteket. Lehet, hogy hülyeség a tervem, ezért is kérdezek előbb, aztán vásárolok :)
    Szóval főleg játékra használnám full hdben, viszont szeretném ha időtálló lenne. Tuningolni kicsit szeretnék csak, semmi extra, de ha azt mondjátok, hogy nem éri meg akkor az alábbi konfigot módosítom szorzózáras megoldásra meg nem Z-s lapra.

    A vízió ez volna:

    Alaplap: Asus z97 Pro Gamer vagy valami más Asus hasonló árkategóriában
    Processzor: i7-4790k
    Ram: CORSAIR 8GB Vengeance LP DDR3 1600MHz CL9 KIT vagy hasonló árkategóriában valami más, ezen még vacilálok
    Vga: Valamelyik 970-es kártya vagy ha kijön a 960-as
    Hűtő: Evo 212, de kacérkodok a Noctua d14-15, illetve a Cryorig R1 universal vagy ultimattel. Gondolkodtam a h100i-n, viszont kis tuningnál nincs rá szükség talán.
    Táp: FSP Raider 550, most egy Chieftec CTG-600-80P van, de gondolom ez kuka.
    HDD: WD Blue 1TB ezex
    SSD: Samsung 120 GB 840 Evo
    Ház: nzxt 440 vagy define r5

    A háznál nagyon hajlok a h440 felé, ebből nem nagyon szeretnék engedni, mert nagyon tetszik. Úgy terveztem, hogy első körben a fenti konfigból megvenném idén a házat, hdd-t, ssd-t, aztán januárban a lapot, procit, ramot, tápot (feltéve ha a jelenlegi kuka) és egy darabig a jelenlegi hd6850-es vgaval játszanék, aztán februárban vagy márciusban meg a 960 vagy 970es vagy valamelyik akkori hasonló kártyát.

    Kérdés, hogy ez a régi vgaval mixelgetés jó ötlet-e és, hogy a 960 v. 970 megéri-e?
    No meg, hogy szükséges-e nekem i7, mert pl. i5 4690/4690k is elég lenne (sőt lehet, hogy ennél gyengébb is), ebben biztos vagyok, viszont lehet, hogy kihasználják a jövőben érkező játékok az i7-et. Ezért gondoltam, hogy időtállóbb lenne többet költeni és i7-et venni i5 helyett.

    Előre is köszönök mindent.

Új hozzászólás Aktív témák