Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vigoth

    csendes tag

    Sziasztok!

    Elöző éven terveztem lecserélni a gépem, sajnos az élet közbeszólt és nem jött össze mostanáig.
    Akkoriban az x99-es platform volt betervezve, de most, hogy kijött az x299-es platform és erősen csábító lett.
    Kis utána olvasás után elszomorodtam a komolyabb OC melletti VRM és túlmelegedés problémák miatt.
    Otthoni workstation lenne elsősorban a cél (CAD/CAM, highpoly modellezés/textúrázás, kompozitálás, renderelés, Szimulációk elsősorban Houdini-vel), másodlagosan pedig játékra szánnám a gépet.

    A két platformhoz ezeket szerettem volna:

    x99:
    CPU: i7-6850K
    Alaplap: ASUS X99-A II

    x299:
    CPU: i7-7820x
    Alaplap: Asus ROG x299-E STRIX vagy
    ASUS TUF x299 MARK 1

    Egyéb alkatrészek amelyek mindkét platformohoz ki lettek nézve:

    VGA: MSI GeForce GTX 1080 GAMING X+ 8G GeForce GTX 1080 8GB GDDR5X PCIE
    RAM: 32 vagy 64 GB G.Skill 3200MHz RipjawsV DDR4 RAM KIT
    Ház: FRACTAL DESIGN Define R5
    Cooler: NOCTUA NH-D15S
    SSD: Samsung Sata SSD és M.2
    PSU: EVGA SuperNOVA 750 GQ 750W

    És ami eddig van és megtartanám az új géphez:
    2db 3Tb és 1db 1 TB HDD
    2db 24" LED monitor

    Azért választottam léghűtést a procihoz, mert félek a szivárgástól. Tisztában vagyok vele, hogy a vízhűtéssel alacsonyabb hőmérsékletek érhetőek el, de a gépet megakarom majd hajtani időnként. Biztos lesznek időnként 2-3 napos egyhuzamos renderelések és félek, hogy momdjuk 1-1.5 évvel később az amortizáció miatt már felléphet szivárgás, és nem akarom megkockáztatni a szivárgás lehetőségét ha magára hagyom a gépet 2-3 napra.

    OC:
    x99 esetében biztos feljebb fogom tolni a procit, azt hogy meddig még nem tudom. x299 esetében viszont nem tervezem az OC-t.
    Viszont a TurboBoostot mindkét procinál használni fogom.

    A korai x299 teszteket nézve kicsit vegyesek az érzéseim a platformal kapcsolatosan. A 7900x és 7820x Stock értékeken elérheti majdnem a 80 fokot, holott a 6850K erősebb OCnál bőven alatta marad.

    Érdemes-e beleugrani az x299-es platformba ilyen korán? Vagy érdemes várni a rev 2-es alaplapokra? A netes pletykák alapján már készülnek velük a gyártók ahol javítják a VRM problémákat és növelik a tápcsatlakozók számát az alaplapon.
    Mennyire kell félni a SKL-X procik túlmelegedésétől amennyiben nem tervezek 7820X hez OC-t?

    A segítséget/válaszokat előre is köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák