Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • paulo92

    tag

    Sziasztok!
    A segítségeteket szeretném kérni gépépítéssel kapcsolatban :)
    Szükségem lenne egy asztali gépre, mely főként képek szerkesztésére (PS- CS5.5), valamint videók szerkesztésére lenne használva ( főként adobe premiere pro), bár esetenként néhány újabb játék is elmenne rajta ( Total war-shogun 2, King Arthur II ). Nagyon régi gépet frissítenék, szóval abból semmi se menthető ki ( régi p4-es 1 magos.. )
    A keret max 200k, monitorral együtt, szóval a gépre költhető összeg kb. 170k
    ( monitorban erre gondoltam : LG E2251S-BN )
    Sajnos nem tudok az intel és az AMD közt dönteni (szerintetek melyik felelne meg legjobban a célnak? ), de azért kicsit tervezgettem :) :
    AMD :
    Alaplap: ASROCK 970 Extreme3 -22k
    processzor: AMD FX-8120 3.10GHz - 43k
    VGA: ? erről fogalmam sincs :(
    Ram: KINGSTON 8192MB HyperX DDR3 1600MHz CL9 KIT -17k ( esetleg hasonló minőségű olcsóbb? De szerintem a 8 GB már kell, a 4 GB-t általában maxon használom, igaz ez csak ddr2)
    Merevlemez: WD 500GB Caviar Blue 7200rpm 16MB SATA3 - 18k
    Meghajtó: LG GH22NS70 Fekete OEM - 5k
    Táp: FSP Hexa 500W- 14k (elég bele ekkora?)
    Ház: Fogalmam sincs róla, kb. 10-15k (melyikek a jó házak mostanság, akkora a választék...)
    Ha jól számolom, akkor ez kb. 130k körül van, ehhez még hozzájöhetne egy 30-40k-s VGA kari. SSD-t nem tudom eldönteni, hogy szükségem van-e rá, de azt maximum a monitor és/vagy a VGA rovására lehetne beletenni ( van 1 tb-s külső vinyóm, szóval csak 30-60 gb-s SSD-re lenne szükségem. Gondoltam arra is, hogy egy samsung 128 GB-s SSD vel kiváltani a rendes HDD-t pl: ezzel, hiszen minden más mehetne a külső vinyóra.

    Intel terén nincsenek ilyen konkrét elképzeléseim. Talán egy I5-ös processzorral felszerelt gép fel tudná venni a versenyt az fx 8120-szal, de ahogy számolom, úgy túllépem a keretet. Esetleg valaki tudna írni konkrét példát ? ( ahogy teszteket elnézem és ahogy tapasztalom, főként minél gyorsabb processzorra lenne szükségem a fent leírt feladatokhoz. Teszteket nézegettem és látom, hogy legtöbbször az intel i5-öt és az AMD fx-8150-et hasonlítják össze, és ugyan legtöbbször az intel győz, az AMD mintha kicsit olcsóbb lenne :)
    Válaszotok előre is köszönöm
    Üdv
    Zoli

Új hozzászólás Aktív témák