Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Necronom

    senior tag

    válasz Gino20 #5700 üzenetére

    Ha elengedjük a netflixet akkor a beelink lehetne jó választás?
    Valójában ~2 héten belül adott lesz egy samsung hw-q90r hangprojektor (tudom-tudom külön komponensekből álló házimozit kell vásárolni, de jelenleg ezt nem tudom megoldani és az eddig olvasott tesztek és talán leendő tapasztalatok alapján nem is biztos, hogy meg akarom oldani, vagyis a kábeleken nem átlépkedve hornyokat marni, javítani, festeni), ami ugye támogatja a dolby atmos-t és a DTS-Xet is.

    Nagyon osszetett a kerdesed, igy a valasz sem lehet egyszeru
    Ha hangprojektort valasztottal, az a te dontesed, amit viszont olvastal rola, az nem 100%, hogy fedi a valosagot

    A lenyeg az, hogy meg tudjon szolalni a sokcsatornas hang NORMALISAN, az az, hogy keszuleked tudja-e dekododolni az adott formatumot - egy TV-nek nem dolga ezt elvegezni, egyreszt mert az az erosito dolga, masreszt meg draga....ha csak arra gondolsz, hogy hazimozi erosito nagyon alul is 100e, akkor ez hogyan is ferhetne bele egy tv-be?
    Ugyanez van a hangprojektoroknal is, igen, vannak olyanok, amik tudnak sokcsatornas hangot, de azok nem 50-60-70 ezerbe kerulnek, hanem ugy 300 fele lehet nezelodni, de ami igazi, az is 500 folott van (Yamaha)
    Mondjuk ez veglet, de tessek viszont ez tenyleg Dolby Atmos (igy vagy ugy, de az :) )

    Adamsky meddig kapom en ezt meg vissza :D
    De amugy igen, a passthrough ..meg a LAN hiany - engem ezek nagyon bosszantanak

    Na szoval aminel rendesen mukodik az az X96 Air, ezt probaltam, ezt teszteltem es tenyleg jol csinalja
    milyen mokas, amikor annak is orulunk, hogy egy box tukepp "nem csinal semmitsem"
    Nos, ha van egy ilyan boxod, akkor mar csak olyan cucc kell, ami rendesen tudja dekodolni az ahitott hangformatumokat...
    Ez lehet akar a hangprojektor is, de mindekepp legyen HDMI bemenete es mindenkepp legyen kimenete is HDMI ARC neven....ha nincs, akkor erosen ketseges, hogy 5.1-nel tobbet "tudna"
    ....es, hogy mi a kulonbseg a DTS es a DTS-X kozott? a csatornak szama legfokepp es a dekodolas
    Ezt teljesen felesleges szerintem jobban leirni....Mert kb olyan, mintha arrol irnank, hogy mi is az a THX minosites

    Nos, ha eleve ugy keresel egy boxot, hogy AZ tudja dekodolni a hangot, akkor kb adtal a sza@rnak egy nagy pacsit, biztosan van olyan, de tutko nem a 30-40 ezres kategoriaban
    A hang dekodolasat mindig bizzuk az erositore (azert van!), sosem a tv boxra, sosem a tv-re

    szerk: kozben neztem a hangprojektorodat, haaaat....draganak draga :)
    meg jol el lehet adni a HK reklamokkal, de elviekben ez mindent tud, amit kivansz....
    Az, hogy hogyan fog szolni az meg egy masik dolog....Biztosan jol, de nekem ez arra hasonlit, amikor azt mondjuk, hogy malna izu szorp...

    [ Szerkesztve ]

    TAP - Tatabanyai Automodell Palya

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz Gino20 #5700 üzenetére

    Hali! Úgy látom, hogy a többiek azóta a kéréseid nagy részét megválaszolták. Sajnos nekem "audio fronton" nincs nagy tapasztalatom (most épp nincs komoly rendszerem, ill. életvitelemből adódóan ez most picit még várat magára). Ott ahol most a Mi Box be van üzemelve (Szüleimnél) arra amire kell (HBO, Netflix, kis offline filmnézés egy 2.1-es soundbar-on) tökéletes.
    A Te igényeid kielégítésére - ahogy a többiek is írták - egy olyan box kell(ene), ami hibátlanul tudja a HDMI Pass Through. Vagyis a hangot dekódolás nélkül adja át az erősítőnek.
    Hogy melyik box tudja ezt, azt majd a többiek megmondják (nekem ebben - mint fentebb írtam - nincs akkora tapasztalatom, már csak azért is, mert a Mi Box a 2. boxom). Viszont - amennyire időm engedi - sokat olvasok / nézelődök a témában. Nekem ez alapján úgy tűnik, hogy - adott esetben - sokat kell keccsölni azzal, hogy összejöjjön az áhított HDMI Pass Through (pl. valakinek Mi Box-al - igaz a 3-assal - is sikerült). Előbbi az Android / CoreELEC vonalra értem. A másik véglet a drágább, nagyobb support-al bíró (pl. Nvidia) cuccok, vagy az olyanok, amin dedikált rendszer fut.
    Ja, a VC-1 egy video codec. Sajnos nem csak a Mi Box-nak gyűlik meg vele a baja ...

    (#5704) Necronom
    "Adamsky meddig kapom en ezt meg vissza" :D
    OK, tartsunk egy kis fegyverszünetet :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák