Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz pandur99 #89891 üzenetére

    Nem hinném, hogy valaha ennyi pénzt adnék érte, de a tesztfotókra kíváncsi lennék, hogy amúgy mit tudhat.

    Szerintem ebből is inkább akkor fogy majd több, amikor kitben adják, de én személy szerint megelégednék kisebb átfogással és akkor inkább az Olympus 12-40mm f/2.8, ami koppra ugyanennyi pénzért megy. De ez csak én vagyok, nekem ritkán van szükségem klasszikus portré kistele (~ekv. 85-120mm) gyújtótávolságnál hosszabbra és ez az utazásokra is igaz.

    Az viszont már megfogalmazódott bennem, hogy a Panasonic 12-60mm-t le fogom cserélni idővel valami másra (talán éppen az említett Olympusra), de egyelőre a fix soromat akarom összerakni. Nem igazán értem amúgy, hogy ha van RAW-ba égetett vázon belüli lencsekorrekció, akkor mégis, hogyan tud ennyire elcseszettül rondán vignettálni a Pana 12-60mm. Nem az a bajom, hogy csinálja, mert egy szép, átmenetes vignettálást még simán rajta is hagyok a fotón, de ez konkrétan rusnya, ahogy beszakad a sarkok fele, nem győzöm korrigálni és utólag rátolni újra.

Új hozzászólás Aktív témák