Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AMn3t

    csendes tag

    válasz jaanoo89 #89272 üzenetére

    ez még ugye a 4/3 rendszerre lett kitalálva (de teljesen jól működik m4/3 on is)

    67 mm es szűrőmenetre megy rá közvetlenül, meg van hozzá adapter a zuiko 50 2 macrora (ami sajna nekem nem jó)

    -kell hozzá egy step-up ring első körben (46-67 mm)
    -bár otthoni körülmények között úgy tűnik teljesen jó a gyári diffuzor én szeretném a fejeket hátrébb vinni, plusz rárakni egy speedlight terelőt. Eleve 2 cm re belóg az obejektiv elé, ezért kell hátrébb vinni h a fényterelőt rátéve az objektív elejével egy vonalba legyen majd

    szóval az első kiegészítő kell igazából az adaptákhatósághoz

    amiket már most tudok mondani:
    -nagy, és nehéz (relatív tudom), kicsit fura a balance az em-1 ii őn, van HLD-9, azzal viszont tökéletes, viszont az em-1 ii markolata a portrémarkolat nélkül kevés szerintem a kényelmes fogáshoz, nem is azért mert orrnehéz, mert nem az ... hanem maga a szett vhol 1.5 kg környékén lehet, szóval na, kevés XD ... pedig elm m4/3 vonalon a g9 es a gh6 után ennek a legjobb
    -eddig körvakum volt, az iker-vaku sokkal sokkal jobb világítást tesz lehetővé
    -tökéletes működik a focus stacking-el, semmit nem kell beállítani
    -AF közben tök jó h működik a segédfény, nagyon hasznos :) ... amit mondjuk sajnálok és nem értek, hogy miért nem működik manual közbe hisz a váz tudja jól h manualban vagyok hisz belenagyít, nem értem miért nem kapcsolja fel automatikusan a fényt
    -sokkal erősebb papíron mint az stf-8, egymás után simán van benne kakaó több kép készítésre is, de ezt, illetve h nagyobb a fényforrás és így talán egyenletesebben villantja meg a témát szerintem más előnye nincs az stf-8 hoz képest (Talán még az ára, bár én vadászom 2-3 éve, és lehet h elmulasztottam párat, de nem láttam a használt piacon idehaza egyet se, ebayről meg 100 000 nél is több)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák