Hirdetés

2019. március 20., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

(#88651) INTELligent válasza vond (#88650) üzenetére

INTELligent
(senior tag)

Lassú Víz: köszönöm!

Vond: szerintem nézz rá a godox tt350o/tt685o-ra, ezek tudják a ttl-t + hss-t is. Nekem utóbbi van, az nagyobb teljesítményű, viszont a másik olcsóbb.

https://www.flickr.com/photos/158007539@N08 || https://500px.com/photofan96

(#88652) Ereshkigal válasza vond (#88650) üzenetére

Ereshkigal
(őstag)

Ennyiért jobbat nem találsz szerintem. Én pár ezressel vettem anno olcsóbban, de használtan.

cli; hlt

(#88653) pandur99 válasza vond (#88650) üzenetére

pandur99
(fanatikus tag)

Jó ez a Meike. Minden irányban forgatható, 2 AA elemmel működik, de nagyon gyorsan utántölt. Amatőr célra nem túl nagy helyiségekben abszolút megfelel. Katedrálist azért ne akarj bevilágítani vele!

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#88654) Ereshkigal válasza pandur99 (#88653) üzenetére

Ereshkigal
(őstag)

Katedrálisokban vakuzni se illik sztem. :U

cli; hlt

(#88655) vond

vond
(MODERÁTOR)

Köszi! A katedrálisokban a híresen jó stabilizátor, és a még híresebben stabil kezem jön majd jól. :DDD

(#88651) INTELligent: Köszi! Ránéztem a kisebbik Godox-ra is. De nem tudom, megér ez plusz 6-7 ezret az MK320-hoz képest?

[ Szerkesztve ]

FLICKR: https://www.flickr.com/photos/100605377@N06/

(#88656) Lassú Víz válasza vond (#88655) üzenetére

Lassú Víz
(őstag)

Meg. A HSS önmagában is, de ha még hozzáveszed a rádiós vezérlés lehetőségét, akkor pláne. Igaz, ahhoz kell egy másik vaku vagy egy távkioldó is.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#88657) qpakcovboy válasza qpakcovboy (#88432) üzenetére

qpakcovboy
(őstag)

Megjött az E-M10 ii-re a javítási ajánlat 29 darab ezres a redőnyzár csere és fél év garit adnak. Többre számítottam.

(#88658) vond válasza Lassú Víz (#88656) üzenetére

vond
(MODERÁTOR)

Köszi! Az MK320 nem tudja a HSS-t? Pedig itt fel van tüntetve. Vagy ez mást jelent? Bocs, totál homály vagyok vaku témában. :B Meg lehet, hogy rossz helyen is kérdezősködök. Gondolom, van vaku topik is. :)

(#88659) Stauffenberg válasza INTELligent (#88651) üzenetére

Stauffenberg
(PH! nagyúr)

Hmm... egy ideje nem követtem a rendszervakuk piacát, de ez a Godox TT685O a maga 60-as kulcsszámával és egész jó árával nem hangzik rosszul. Én sosem használok vakut a gép tetején, csak levéve kioldóval.

Nekem régebbi vakuim vannak, középérintkezővel manuál módban portréhoz tök okésak, de nem ártana valami, ami tud TTL-t és HSS-t.

Bár a válasz nem nekem ment, de köszi a tippet, könyvjelzőztem aztán ha esedékes lesz beveszem a kalapba.

---                                                                                                                                                                                                                       "If I knew how to take a good photograph, I'd do it every time." - Robert Doisneau

(#88660) Lassú Víz válasza vond (#88658) üzenetére

Lassú Víz
(őstag)

Akkor már tudja. Egy pixinfós (bocsánat) cikket találtam, ahol csak Nikon, Canon kompatibilitású vakura írták, hogy tudja, ezért írtam. Ami még kérdéses, hogy zoom vagy fix fej van rajta, és ha fix, akkor milyen gyújtótávolságra van hangolva? Az általad linkelt oldalon nincs rá adat.

(#88661) INTELligent válasza Stauffenberg (#88659) üzenetére

INTELligent
(senior tag)

Szívesen, örülök hogy tetszik. Nézd meg hozzá a Godox új pro kioldóját, én most ismerkednek vele, de nagyon bejön.
Most van ilyenem először, szóval van még mit tanulni. :)

(#88662) MrChris válasza qpakcovboy (#88657) üzenetére

MrChris
(PH! nagyúr)

Annyiért jelenleg megéri javíttatni.

(#88663) csurgoi válasza Bici (#88646) üzenetére

csurgoi
(tag)

A Pana 100-300-at nem ismerem, de az Olympus M.Zuio 75-300 az árához képest egy nagy rakás kaki.
Gyenge fényviszonyoknál egy nulla.
De normál fényviszonyoknál is az élessége, részletessége sok kívánnivalót hagy maga után.

(#88664) csacsi77 válasza Lassú Víz (#88660) üzenetére

csacsi77
(senior tag)

Biztos hogy fix, nem zoomos a feje. Hogy hány mm, azt nem tudom.

Öreg fater megoldja!!!!

(#88665) jube7 válasza vond (#88650) üzenetére

jube7
(tag)

Ha még megvan neki....

"Minden jó valamire, ha másra nem, hát elrettentő példának."

(#88666) csurgoi válasza jube7 (#88665) üzenetére

csurgoi
(tag)

Meg van még neki, mert ez én vagyok :D

(#88667) qpakcovboy válasza MrChris (#88662) üzenetére

qpakcovboy
(őstag)

Főleg hogy nincs benne 1000 expo

(#88668) evo87 válasza evo87 (#88589) üzenetére

evo87
(senior tag)

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat és a segítséget :R , végül úgy döntöttem, hogy a Panasonic GX80 a nyerő, ami 12-32 kitben, a fekete-ezüst színben a 220-nál 139.900 volt újonnan, ezért kár lett volna kihagyni.

A kis palacsinta obi külön vagy a GM1-gyel egyben megy a piactérre, a GX80 pedig a 12-60-as lencsével és remélhetőleg a későbbiekben egy 20mm fix obival folytatja a munkát. :))

Huawei Mate 20 lite / Seiko Samurai / Panasonic GX80 / Mitsubishi Lancer Ralliart

(#88669) MrChris válasza evo87 (#88668) üzenetére

MrChris
(PH! nagyúr)

Azért próbáld ki azt a kis májkrémes dobozt. Talán a legélesebb m4/3 nem pro kitzoom.

(#88670) evo87 válasza MrChris (#88669) üzenetére

evo87
(senior tag)

A GM1-hez az volt eredetileg... okés, de nekem az átfogása kicsi és a 12-60 legalább olyat, ha nem szebbet rajzol.

Huawei Mate 20 lite / Seiko Samurai / Panasonic GX80 / Mitsubishi Lancer Ralliart

(#88672) padi68

padi68
(senior tag)

Sziasztok, megvettem ezt a kit-et: E-M10II VÁZ + EZ-M14-42EZ + EZ-M40-150-2

ez mellé szeretnék egy olyan obit ami városban megállja a helyét.....

Mit ajánlanátok? ( nem baj ha használt...)

Köszönöm Á :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#88674) Tin_Shield válasza padi68 (#88672) üzenetére

Tin_Shield
(őstag)

Megveheted, bár a 14-42EZ nem a legélesebb kitobi - finom voltam :) Ha találsz 14-42IIR kitet az jobb és olcsóbb is, vagy ha palacsinta kitobit szeretnél akkor a Pana 12-32-t érdemes beszerezni, akár használtan is.
A városban megállja a helyét nem tudom mit jelent nálad, bármelyikkel lehet városban fotózni, ultranagylátószöggel vagy szupertelével is, csak nyilván mást :)

[ Szerkesztve ]

(#88675) padi68 válasza Tin_Shield (#88674) üzenetére

padi68
(senior tag)

akkor ez nem olyan jó obi? M.ZUIKO DIGITAL ED 14‑42mm 1:3.5‑5.6 EZ Pancake

(#88676) Tin_Shield válasza padi68 (#88675) üzenetére

Tin_Shield
(őstag)

Igen. Tulajdonképpen csak a méret szól mellette, rajzra a 14-42IIR a jobb.

(#88677) MrChris válasza padi68 (#88675) üzenetére

MrChris
(PH! nagyúr)

Itt írtam neked. Ettől még használható, csak van jobb is ennyiért.

(#88678) Lassú Víz válasza padi68 (#88672) üzenetére

Lassú Víz
(őstag)

Semmit. Barátkozz ezzel a kittel, és ha érzed, hogy valahol kevés, fejlessz abba az irányba. Lehet, hogy a rajzolattal lesz bajod, lehet makróznád a nagykapuk csavarjait, lehet szűk utcákban fog zavarni, hogy nem tudod lefényképezni a házak tetejét az aljával együtt, vagy épp a Batthyány térről akarod tudni ki van a parlamenti könyvtárban.
Ezt a döntést csak te tudod meghozni. Nyilván úgy kezdődik, hogy nem tudtad vagy nem úgy tudtad lefotózni azt amit és ahogy akartad, és akkor jön az agyalás, hogy mi hiányzik még, illetve fontos-e az adott téma annyira, hogy megérje beletolni n*100 ezer Ft-ot.

[ Szerkesztve ]

(#88679) Royo85 válasza Lassú Víz (#88678) üzenetére

Royo85
(tag)

Csatlakozom! Használd a meglévő lencséket, ha majd idővel rájössz, hogy milyen lencsére van szükséged akkor vegyél csak. Ahogy fotózol rájössz melyik az a látószög amelyiket a legtöbbször használsz. :)

(#88680) Walaki007

Walaki007
(újonc)

Kedves Mindenki!
Gx80-ról tervezem leváltani a "ránőtt"12-32-t egy pana 12-60-ra. Alapvetően semmi bajom a 12-32-vel( sőt ),de hiányzik egy kicsi a végéből, na + a manuális élességállítás.( ha jól dereng, a 12-60-nak van )
Tehát a kérdésem: mennyire lesz orrnehéz ezzel a felállással a gx80 ? Fényképen bután néz ki ez a kombó,bár ez a része nem érdekel, a fogás jobban idegesít.

(#88681) INTELligent

INTELligent
(senior tag)

Azt meg lehet vajon csinálni G80-ön, hogy a manuális fókusznál a segéd PIP és teljes belenagyítás között egy fn gombbal váltson?

(#88682) padi68 válasza Royo85 (#88679) üzenetére

padi68
(senior tag)

Kedves Royo85, MrChris , Tin_Shield és Lassú Víz

köszönöm a jó tanácsokat, ez lesz... :R

[ Szerkesztve ]

(#88683) Stauffenberg válasza INTELligent (#88681) üzenetére

Stauffenberg
(PH! nagyúr)

Erre nekem sem sikerült rájönnöm, bár nekem úgy is jó, ha csak a teljes képernyős belenagyítást tettem egy Fn gombra (nekem ez teljesen oké, Fujifilmen így szoktam meg).

Ami jobban idegesít, hogy nem tudok rájönni be lehet-e úgy állítani az EVF/Monitor kapcsolót, hogy gombnyomásra váltson a kettő között.

Ha most lenyomom, akkor végigmegy a lehetséges beállításokon:

1. klikk: Monitor
2. klikk: EVF
3. klikk: EVF/Monitor automata mód
4. klikk: Elölről kezdi

Nekem úgy lenne ideális, ha nem lenne automata váltás, én csak a kettő között akarok váltani gombnyomással.

---                                                                                                                                                                                                                       "If I knew how to take a good photograph, I'd do it every time." - Robert Doisneau

(#88684) Stauffenberg

Stauffenberg
(PH! nagyúr)

Úgy tűnik megihlettem a "nekemmindenreelégatelefonom" öcsémet. Egy héttel azután, hogy vettem a G80-at, ő meg egy GX80-at szerzett be.

Imádom ezt a távmérős formát, sajnálom, hogy a GX9-ből lespóroltak pár dolgot, ami miatt G80-at választottam helyette.

(#88685) MrChris válasza Stauffenberg (#88684) üzenetére

MrChris
(PH! nagyúr)

Ha azok a plusszok benne lennének ki venne g80-t? :DDD Pláne G9-t.

[ Szerkesztve ]

(#88686) Zedz válasza Stauffenberg (#88684) üzenetére

Zedz
(PH! addikt)

De a GX9 nem a G80 utódja. :N

(#88687) Stauffenberg válasza Zedz (#88686) üzenetére

Stauffenberg
(PH! nagyúr)

Nem is kell, hogy az legyen, de sérelmezem, hogy a GX8-nak sem. Nálam az időjárásálló szigetelés, mikrofon bemenet és a kiforgatható LCD kinyírása a GX9-ben inkább visszalépés. A GX8 viszont régi konstrukció és a shutter shock-nak is ki van téve, az meg azért esett ki nálam. Ha a GX9-ből ezeket nem veszik el, akkor most az lenne a kezemben, nem a G80.

(#88685) MrChris: Szerintem a két gép tökéletesen megférne egymás mellett a piacon, aki ezt a kalapácsot akarja markolgatni, úgyis G80-at vesz, aki meg a tudásban közel azonos, de más filozófiát követő GX-akárhányat, az meg azt veszi. Nem dőlök kardomba, hogy a G80-at kellett vennem, de a szívemhez közelebb áll a rangefinder forma. Egyetlen előnye van a G80-nak, hogy bőven van benne hely rendes EVF-nek, nem csak olyannak, ami egyedül arra jó, hogy erős napfényben legyen mibe kukucskálni, de egyébként "meh".

(#88688) Zedz válasza Stauffenberg (#88687) üzenetére

Zedz
(PH! addikt)

GX8-nak sem. Nagyon furmányosan van elnevezve szegény gép, nemrég valahol már írtam is mert ott is félreértés volt belőle. Japánban a GX80/85 pl GX7 Mk II, a GX9 pedig GX7 Mk III. :DDD

Szóval igazából a GX80 utódja a GX9, ahhoz képest viszont előrelépés.

(#88689) Stauffenberg válasza Zedz (#88688) üzenetére

Stauffenberg
(PH! nagyúr)

Az a baj, hogy a Panasonic világ életében ezt csinálta, nincs egy következetes lineup, mert modellfrissítésről-modellfrissítésre változtatja a pozíciókat, így nagyjából követhetetlen mi-minek az utódja. Nem mintha ez annyira lényeges lenne vagy ezen múlna bármi. A GX80 után a GX9 nem csak simán egy modellfrissítés, annál azért sokkal több.

Nekem csak az a bajom, hogy a Panasonic teljesen béna, általában csak szoftveres vagy filléres (pl: jack port) spórolásokkal próbál két gép közé éket verni, ráadásul valamiért úgy érzi, hogy a haladóbb funkciókat csak a kalapácsformájú G, GH modellekbe kell beletennie. Ezzel is azt az egyébként hamis képzetet erősíti (mármint nem nálunk, de nem mindenki fórumozik a témában), hogy a (D)SLR formájú gépek természetszerűen okosabbak, míg a rangefinder stílusúak meg butácskábbak.

(#88690) hibavissza válasza Stauffenberg (#88689) üzenetére

hibavissza
(PH! addikt)

A Panasonic egyetlen előnye a jelenlegi piacon az, hogy olcsóbb a konkurenseknél. Amúgy eszembe nem jutna a retardàlt módon csonkolt és butított gépeiket megvennem.

[ Szerkesztve ]

Lorem Ipsum Photography

(#88691) MrChris válasza hibavissza (#88690) üzenetére

MrChris
(PH! nagyúr)

Azért van más előnye is az árán kívül. Pl a belépő obikínálat messze jobb mint a fő rivális Sonynál. A második verziós 14-42-ők, pz14-42, 12-32 és a 12-50-ből lehet választani, ez 4 kategória. Hasonlóan a telezoomokból is több változat van meg elég jó ultrazoom. Fixekről nem is beszélve, 12, 14, 15, 17.5, 20, 25, 30, 42.5, 45... Meg még egy csomó obi. Persze vannak elvetemült árúak, de 'olcsón' is több féle obi pakkot össze lehet állítani elég jó minőségben. Az a probléma, hogy a bestbuy vázuk csak majdnem mindent tud. ;] Ezt látva meg megnő az étvágy és a maximum lesz az elvárás.

(#88692) vond válasza Walaki007 (#88680) üzenetére

vond
(MODERÁTOR)

Szerintem nem. Nagyon könnyű az a 12-60. Bár nekem a G80-on van, de ez a váz sem túl nagy, és nem is nehéz. :N

(#88693) Stauffenberg válasza vond (#88692) üzenetére

Stauffenberg
(PH! nagyúr)

A GX80 eleve kapható 12-60mm f3.5-5.6 kitben és tegnap rápróbáltam az enyémet öcsém GX80-asára. Optikailag durván orrnehéznek tűnik, de nem az, fele annyit sem nyom ez az objektív, mint a váz (ami a méretéhez képest amúgy viszonylag nehéz).

Szóval nem orrnehéz és kényelmesen alá lehet markolni az objektív és a váz találkozásánál (szóval kvázi bal kézzel tartod a felszerelést és a jobbal csak egyensúlyban tartod, én imádom ezt a fajta fogást). Öcsém meg is kérdezte mennyiért vehetne egy 12-60-ast az övéhez (12-32mm kitben vettte), mondtam neki azt eleve kitben kellett volna, külön azért viszonylag drága.

Mondjuk neki erre csak utazáshoz lenne szükség, arra meg kölcsönadom neki, amúgy a 12-32-es ideális neki városban, összecsukva igazi kabátzseb kompatibilis szett.

(#88694) hibavissza válasza MrChris (#88691) üzenetére

hibavissza
(PH! addikt)

A 12-32 és 100-300 ami máshol nincs vagy drágán kiváltható. A többi nekem nem lenne gond egyik rendszerben sem.

Lorem Ipsum Photography

(#88695) Mercutio_ válasza hibavissza (#88694) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

Nekem a 20/1.7, 45/1.8 9-18 is hiányozna :B ez a 3 egy övtáskában elfér :C

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: https://tinyurl.com/y7ts88wr SEIKO SRP639 és SKX009 búvár-, Orient és Pulsar Chronograph karórák, Panasonic 20/1.7 II és 45-150, M.Zuiko 30/3.5 macro m4/3 obik, Streacom ST-F7C mITX HÁZ, + 1000 hasznos holmi

(#88696) hibavissza válasza Mercutio_ (#88695) üzenetére

hibavissza
(PH! addikt)

Mekkora hasitasi az amelyikben elfér ez a 3 obi és a váz némi neoprene ütéscsillapítással?

Lorem Ipsum Photography

(#88697) Walaki007 válasza Stauffenberg (#88693) üzenetére

Walaki007
(újonc)

Urak,köszönet.
Erre gondoltam a kérdéssel,ezek szerint a látszat csal ...
Ami nekem csak jó, egész megkedveltem a játékszert..

(#88698) itouchfan

itouchfan
(senior tag)

Úgy néz ki, meg fogom venni a G7-t. Egy kérdésem lenne még: 12-60 mm, vagy 12-32 mm? Melyiknek jobb a képminősége?
Jobb lenne a nagyobb átfogás, ezért választanám a 12-60-at, könnyű az is, nem nagy (sigma 17-70 után :D ).
A 14-42 mm kit amivel most a legolcsóbban adják a G7-t, nem szimpi annyira, mert jó lenne az ekv. 24 mm, a 28 azért nem ugyanaz, illetve ha jól tudom, a két 12-xx-nek a képe is jobb. Tehát mit javasoltok, venni egy 14-42-t és lecserélni 12-32-re, vagy venni 12-60-nal egyből?

"A képesség azt jelenti, hogy miben vagy tehetséges. A motiváció dönti el, hogy mit teszel. A hozzáállás pedig meghatározza, hogy milyen jól fogod csinálni." Fotóim: https://www.flickr.com/photos/141852609@N05/

(#88699) hibavissza válasza hibavissza (#88694) üzenetére

hibavissza
(PH! addikt)

Most válogattam pár 2013-as képem. A Pana 14-45 optikailag sokkal jobb obi mint a 12-32. Csak hát 28-ról indul és nem palacsinta. Igazából a 12-32 valahogy steril, ideges nekem. Unalmasan jó, ha eltekintünk a kis decentertől. Szerettem a 14-45-öt. Tudom már miért untam rá. Annyira súlyosan panaszonikos színei voltak, hogy siralom.

[ Szerkesztve ]

Lorem Ipsum Photography

(#88700) Mercutio_ válasza hibavissza (#88696) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

Nem írtam, hogy vázzal:N az a nyakamban van.

Eladó/Cserélhető: https://tinyurl.com/y7ts88wr SEIKO SRP639 és SKX009 búvár-, Orient és Pulsar Chronograph karórák, Panasonic 20/1.7 II és 45-150, M.Zuiko 30/3.5 macro m4/3 obik, Streacom ST-F7C mITX HÁZ, + 1000 hasznos holmi

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.