Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz Terapeuta #88471 üzenetére

    Ne is mondd. ;] Meg lennék lőve, ha nem lenne konstans efkettőnyóc végig a 25-600-on. Más kisszenzoros bridge gépet nem is vennék meg, szerintem abszolút használhatatlanok az ilyen 5.6-os, meg 6.3-as telékkel. Sajnos eksön közben az FZ300-at is sokszor fel kell tolnom ISO 800 fölé is. Ott meg már nagyon elvérzik ez a szenzor (látszik is a képeken).

    De már utánajártam a dolognak. Ez volt az egyik legelső. :) MFT kitobikkal, meg olcsó telékkel vesztek blendében 2 FÉ-t (f/2.8»f/5.6), viszont érzékenységben simán nyerek akár 3-at, 4-et is, a sokkal jobb szenzor, meg a nagyobb felbontás miatt. Ha meg lesz fény (egyszer csak kitavaszodik), vagy feltekerek egy fényerős üveget, akkor meg egy álom lesz a képek minősége a mostanihoz képest. ;]

    Amúgy még mindig 12-60 vs. 14-140 agyalás van. Egyszer erre húzok, egyszer arra. Kikészülök, komolyan. :DDD Most biztos sokan értetlenkednek, hogy mit szarozok itt ezen ennyit. De bizony jól meg kell gondolnom. Sajnos csóró vagyok, nagy melléfogásokat nem engedhetek meg magamnak. Ez is alapvetően egy utópisztikus gondolat, hogy 2-300 ezerért akarok gépet venni. :B Sosem költöttem 100 ezernél többet egy masinára, de az is mindig úgy jött össze, hogy évekig rakosgattam félre a pénzt.

    (#88469) INTELligent: Köszi! ;) Szerintem is jóban lennénk (leszünk). Csak még az obikkal kellene zöld ágra vergődnöm. Nálad egyébként milyenek vannak? Amúgy tegnap este már ilyen Pentacon 4/200-akat nézegettem aprón, szóval mondhatjuk, hogy már rendesen ráizgultam a témára. :DDD

    (#88466) FoxiestFox Ja, valahol el kell kezdeni. :) Én egy ilyen géppel léptem be a digitális fényképezés világába (előtte filmesekkel bohóckodtam néha). Aztán lett FZ38, FZ200, és végül FZ300. Külön durva, hogy a legelsőben volt a legnagyobb szenzor. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

Új hozzászólás Aktív témák