Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsolt734

    tag

    Sziasztok!

    Tanácsokat szeretnék kérni Tőletek objektív vásárláshoz. Most váltok Pentax DSLR-ről Panasonic GX7-re, de az objektívekkel némiképp bajban vagyok. A könnyebb kommunikáció érdekében ekvivalens gyújtótávolságokat fogok írni.
    Tehát, Pentax-on leggyakrabban ekv. 24-70mm-es obival fotóztam a gyerekeket, de ez néha (sokszor) rövid volt tele végen, nagylátón pedig viszonylag ritkán fotóztam őket.
    Amikor éppen nem a családot fényképeztem, akkor az ekv. 50mm volt a kedvencem, illetve az ekv. 35mm, portréra pedig ekv. 75mm.
    A gondom, hogy a keretem 200-220eFt, ebből kellene a fentieket megoldani úgy, hogy az alapzoom hosszabb legyen tele végen, méretileg pedig minél kompaktabb legyen.
    A szóba jöhető alapzoom-ok:
    - Panasonic Lumix G 14-45mm f/3.5-5.6
    - Panasonic Lumix G Vario 14-42mm f/3.5-5.6 ASPH MEGA O. I. S.
    - Panasonic Lumix G Vario 12-32/F3.5-5.6 ASPH MEGA O.I.S.
    - Olympus M.Zuiko Digital ED 12-50mm F3,5-6,3 EZ

    Szerintetek mi felelne meg leginkább, ami használtan 50eFt alatt be is szerezhető? Nekem az Olympus tetszik, de méretben a többi felett van, tehát az egyik okot amiért váltok (méret) kilövi. Méretben a legjobb a 12-32-es lenne, de a 32mm nagyon rövid. A maradék kettő közül melyik a jobb (14-45 vs. 14-42)?

    A másik obi, amit mindenképp beszerzek, az a 45/1.8. A 17/1.7 egy későbbi beszerzés lesz, de előtte még egy 25/1.8 remélem összejön. :)

    Amire viszont még szükségem lenne az egy TTL vaku dönthető, forgatható fejjel. Milyen minimum 36-os kulcsszámú az ajánlott mondjuk 30eFt-ig? A Metz-en kívül gyárt még valaki kompatibilis vakut (pl. Sigma), mert nem találtam?

    Előre is köszönöm segítségeteket!

    Üdv.:
    Zsolt

Új hozzászólás Aktív témák