Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rbalint88

    addikt

    válasz pandur99 #62914 üzenetére

    a két 14-42 mellé pont annyi értelme van, mint megvenni még a pana 14-42x-et is...
    mindenki azt csinál a pénzével, amit akar. próbálja ki, de igazából semmi pluszt nem ad a kitobikhoz képest és olyan szempontból nagy, hogy a villanyzoomokkal zsebre tudod vágni a gépet, ezzel biztosan nem.
    én a helyében eladnám a sima kitobit (nem szeretem a kinyitós obikat) és annak az árából, valamint a tervezett 12-50 árából vennék egy pana 20-ast. azzal meg lehet mutatni, hogy mit tud a szenzor, lehet vele eyecandy képeket csinálni és városnéző fotózáshoz bőven elég, nem kell a zoom. igazi jollyjoker obi, ha rááll a szemed, nem is kell mellé nagyon másik. az élessége miatt cropolni se gáz, ha "zoom" kell, ha nagyobb látószög, azt meg legrosszabb esetben kipanorámázod. tavaly nyáron végigfotóztam vele egy 10napos nyaralást, kb 10 képre igényeltem volna egy zoomot, de általában ott is többet profitáltam abból, hogy átkomponáltam a képet és az n+1-edik tucatfotó helyett (amit fél perc guglizással tudsz tölteni) meglőttem valami mást, máshogy. inkább vinnék magammal a 20-as mellé két fixet, mint egy vagy két zoomobit. mondjuk ehhez nem ártana egy viszonylag olcsó és kicsi 12-es fix, az oly 12/2 nem a legjobb ár-érték arányú obi. végső soron a pana 14/2,5 is megfelelne, csak az ekv 28mm nem a világom annyira. tele oldalra a sigma 60/2,8 tökéletesen megtenné, nekem az oly 45/1,8 sokszor volt rövid.

Új hozzászólás Aktív témák