Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #40935168

    törölt tag

    válasz Studi #59040 üzenetére

    Van a szenzor alapja, amit mozgat a szenzorstabi úgy mindenestül, és a szenzor alapjára rátéve a kis piezo-áramkörök, amik a tényleges ultrakönnyű szenzorlapkát is mozgatják. Én így csinálnám mérnök bácsik helyében. :D

    .mf ez jó kérdés, amit felvetettél. Jogos is, meg fura is. Sokat nyerhetne az Oly iso-ban, ami az m43 gyengéje néha. Ezzel a mai közepes iso- szinttel meglőve 40MP-re egy kritikus, de statikus témát, ha visszaméretezed, megszabadulsz sok zajtól. Ez irányba is mehet a fejlesztés. Vagy az irányba, hogy tudják tartani a záridőket, például egy 1/125-öt, 1/160-at illene tudnia stúdiók miatt (akármilyen korszerű high-speed vakuk is legyenek), ahol elsődleges lehet a 40MP kihasználása. De szerintem ezt tudják is és meg is oldják - emiatt aztán lehet, hogy az lesz, amit írsz.. az egyes képeket alullövi és majd húzza, dinamikát bukva és zajt "nyerve" , amit némileg kikompenzál a 40MP ha leméretezed, csak akkor minek a teljes felbontás, áhh, nem tudom, hogyan lövik be a mérnökök és azt sem, hogy milyen gyorsan képesek mozgatni a szenzort majd, de lehet, még ér minket kellemes meglepi. Nagyon kíváncsi leszek.

Új hozzászólás Aktív témák