Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #40935168

    törölt tag

    válasz MrChris #57600 üzenetére

    Gugli "baby photography with flash" és a képek között is és az ezzel foglalkozó cikkek között is n+1 vakus kép van, stúdió pláne. A direktbe fotózás sztem tabu és még indirektnél is ügyelnék, hogy véletlen se láthassa a vaku tövénél lévő erősebb fényt, tehát ügyelnék a diffúzorra, én ilyen külső vakuból kipattanó beépített diffúzorral nem merném lőni, de egy eBay-ről kukázott csini kis softbox-al már simán (azt is előbb felfele, plafonról vissza). Vagy diffúzor oké, csak a vakut 180 fokban kicsavarni és úgy villantatni plafonra, hogy a gyerek felől nézve tényleg semmi erős ne legyen a vakufej tövében sem... szóval csak a plafonról kapja a nagyságrendileg kevesebbet. Az meg már szvsz simán oké. Én is túléltem a nem EU konform játszótereket és a gyerekkoromat mobil nélkül :D

    Este különösen jó gyereket fotózni, mert mondjuk a nappali földig érő üvegfalán beömlő fény nem biztos, hogy olyan hangulatot ad a karácsonyfa előtt "pózoló" bébinek, mint ugyanennek az esti verziója. ;) Persze csodás puha fényt adhat, ha nem a Nap tűz be direktben, de hogy a karácsonyi hangulatot megöli, az biztos. Persze az esti vaku is megöli (hacsak nem vagy nagyon ügyes), de mondjuk a jó AF kellhet ugyanúgy, hiába fotózhatod le naponta 10000x a gyereket nappali fényben. :U Bár a bébi nem mozog fénysebességgel, szóval ha ügyesen fókuszálsz manuálban, még az AF-ről is lemondhatsz. Ha alszik, akkor meg állványról még az alacsony iso is belefér. Ha pedig elmúlik karácsony, valszeg az esti fürdetést sem úszod meg nappali fénynél, kivéve talán nyáron 18:00 körül :U

    Szerintem. És hát akkor boldog Karácsonyt nemsokára ;) A túl para sok képtől megfoszt, bár az a biztos út. Csak hát a biztonság sokszor megfoszt minden élménytől tényleg (de ez meg már filozófia). Szerintem egyszerűbb, ha jól átgondolja az ember, mert okos, erre való az agya és megoldja a kihívásokat. :K Nem fogod egy minimumra állított és így elkezdett indirekt, plafonvillantós, vakut gondosan takaró megoldással kisütni a baby retináját :DDD :N - Legalábbis standard körülmények között nem, persze beleköthető a dolog, de az én standard körülményeimben, most, hogy körbenézek, kizárt. :)

Új hozzászólás Aktív témák