Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csimpekve

    tag

    Sokat keresgéltem az elmúlt napokban, elolvastam egy csomó tesztet meg cikket, és itt a fórumon is sokat tanultam. Köszönöm mindenkinek aki ellátott tanácsokkal, és türelmesen válaszolt a számotokra egyértelmű kérdéseimre. Elmondom mire jutottam.
    Az m4/3 rendszer előnyei vitathatatlanok, főleg abban, hogy egy csomó kiegészítő van hozzá, széles a kínálat objektívekből. Azonban ezt az objektívkínálatot maradéktalanul csak a Olympus gépeken lehet kihasználni a gépvázba épített szenzor stabilizáló rendszernek köszönhetően. Tehát a rendszer előnyeit maradéktalanul csak az Olympus tulajok élvezhetik. Megnéztem a használt obik hirdetéseit is, de pl 14-42-es kitobit 20eFt-ért (ahogy itt valaki mondta) csak Olympust kapni és ugyanez igaz a telékre is. A 14-42-nél maradva csak elvétve láttam a lejárt hirdetések között Panát, de azt is inkább 40-50eFt körül. Tehát ha rendszerben gondolkodok, ahogy azt a legelején is ajánlotta valaki, akkor a "rendszer" az Olympus váz felé terel... Hiába szeretnék még most is Panát, de egyre inkább úgy látom, hogy az Olympus lesz a nyerő.

    www.csiro.hu

Új hozzászólás Aktív témák