Hirdetés

  • AMD Radeon undervolt/overclock

    lo Minden egy hideg, téli estén kezdődött, mikor rájöttem, hogy már kicsit kevés az RTX2060...

  • Új órával készül a Black Shark

    ma A Xiaomi gaming brandje az S1 Pro formavilágát viszi tovább, amit immár MIL-STD szabványokkal egészít ki.

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.vr

    őstag

    válasz need #25624 üzenetére

    "Pana gépek..eleve nekem kiesnek a kosárból mert nincs benne stabi..
    valamikor 1 éve itt a fórumon van 1 srác..neki Pana gépe van 45 1/8 oly objektív volt feltéve..!
    meg kérdeztem te hogy oldod meg a bemozdulást...?
    hát..lövök 3 sorozatot 1 majd csak jó lesz!"

    Azóta úgy tűnik kiderült hogy aki mondta az nem egészen ezt mondta, stb, stb (abban nem is akarok igazságot tenni) , de azért erre muszáj külön kitérni :) , nehogy így maradjon, még a végén valaki komolyan veszi.

    Nekem a Pana G5 mellé egyelőre _csak_ Olympus objketívjeim vannak (mondjuk most már kezdem intézni a Pana 25/1.4-et, de abban _sincs_ stabilizátor ugye)

    Konkrétan a 45/1.8 volt az első külön objektívem, mert (1) iszonyatos jó az ár/érték aránya (2) egész tűrhetően el lehet vele mosni a hátteret (persze nem egy FF+komoly portréobjektív szinten, de azért bőven megteszi) és (3) a jó fényerőnek köszönhetően simán lehet fényszegény környezetben használni, mint ahogy használtam is mondjuk az A38 hajón, koncerten, de félhomályos szobában mondjuk a kis unokahúgomat fotózni (nincs vakum, és nem is tervezem)

    Az Oly 9-18-at is lehet akár még éjszaka is használható képet csinálni, ha egy épület jól ki van világítva, de az idézetben még csak az sem szerepelt hogy "este" vagy "kevés fényben"
    Nappal értelemszerűen semmiféle probléma nem merül fel.

    Egyedül az Oly 60/2.8-nál van, hogy szürkületkor oda kell figyelni mert (legalábbis nálam a G5) hajlamos inkább záridőt csökkenteni, nem pedig ISO-t emelni, így előfordulhat bemozdulás, de ilyenkor át szoktam kapcsolni rekesz-módból záridő-módba, és probléma megoldva.

    Végül ugyan Pana palacsintáim nincsenek, de itt rendszeresen dícsérve vannak, azokban sincs stabi (és nem éppen csak olyanok dícsérik, akik stabilizált Olympuson használják...)

    * * * * *

    Természetesen nem azt mondom hogy nem örülnék neki, ha a következő, mondjuk Pana G6-ban lenne stabilizátor, pláne ha olyan hatékony mint az OM-D-ben, amivel akár 2-3 FÉ-t is lehet nyerni, ami rossz fényviszonyok között óriásit számíthat, de Pana vonalon nemhogy ilyen, hanem semmilyen sem lesz, az OM-D kezelhetősége, kézreállósága meg nekem nem jön be) - na de azt gondolni hogy azért mert a Pana gépekben nincs stabi, ezért nem lehet használni Olympus (de akármilyen) stabilizátor nélküli üvegekkel, hát ez brutális tévedés.

    "Oscar bácsi meg nem gyütt"

Új hozzászólás Aktív témák