Hirdetés

2019. február 17., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

(#251) goranje válasza SpongyaBob (#250) üzenetére

goranje
(kvázi-tag)

Kösz. Van ezekből is valami konkrét típus, vagy valami minőségi szint?

Ja és egy utolsó utáni kérdés. Makrózni melyikkel érdemes? Esetleg valami adapteres megoldás? Vagy amolyan öszvérmegoldásként olyasvalami mint a Raynox DCR-250.

Fényerő, élesség, AF, képminőség mekkorát bukik? :F

(#252) nord_ válasza FEDman (#247) üzenetére

nord_
(PH! kedvence)

Sarki képromlást említettem, annak meg nem sok köze van a pixelszámhoz. Mindegy, hogy 10 vagy 16 megapixel, attól az obi adott rekeszen ugyanolyan teljesítményt nyújt a sarokban a képközéphez képest. :)

(#253) nord_ válasza goranje (#251) üzenetére

nord_
(PH! kedvence)

Van bizony... minél drágább, annál jobb.
Ha minőségi kell, akkor az a Hoya Pro sorozat vagy a B+W szűrők.

Makró: ha nincs pénz makróobira, a DCR-250 jó kompromisszum. Persze, nem mindegy milyen obira teszed - nyilván jó objektíven többet ad, mint egy gyengébben.

(#254) goranje válasza nord_ (#253) üzenetére

goranje
(kvázi-tag)

Hát m43-hoz nem nagyon látok igazi makroobit.

Ami egyenlőre lesz talán az a Pana 100-300, +20/1.1.7, és az Oly 14-150.

Ezenkívűl :F

(#255) Frigetrus válasza nord_ (#252) üzenetére

Frigetrus
(senior tag)

De a kép alapján mégsem nyújt ugyan olyan minőséget a széleken, közepe jóval élesebb, nem ilyen mosott mint a széle. Vagy az én szemem rossz?

Eladó Aputure BP-D80 portrémarkolat, Nikon D90-D80-hoz!!! (2018.02.-->még megvan, és eladó)

(#256) Messer22 válasza goranje (#254) üzenetére

Messer22
(senior tag)

HI

adapterrel 35-ös macro vagy sigma 105 (4/3)

Messer

(#257) nord_ válasza goranje (#254) üzenetére

nord_
(PH! kedvence)

Leica 45mm F2.8 - ha itthon akarod venni, 240ezer...

(#258) nord_ válasza Frigetrus (#255) üzenetére

nord_
(PH! kedvence)

Nem, nem rossz. Le kéne letölteni a raw fájlokat, mert nagyon úgy tűnik a croppok alapján, hogy nem teljesen egyformák.

(#259) madgie válasza goranje (#254) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Olcsó akármilyen ötvenes alapobi + közgyűrűsor. Olyan nagyításod lesz, hogy győzd kitartani :)

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#260) Szulita válasza nord_ (#242) üzenetére

Szulita
(kvázi-tag)

Neeem :)
Viszont a GH2-vel kapcsolatban az (lenne) a legnagyobb bajom, h már D7000 árszint. És ez azért erősen elgondolkodtatna, ha ennyi pénzt szándékoznék kiadni egy vázért. Mert (sok) mindent átgondolva, a D7000-ben (a rendszerekkel együtt értve) egyelőre több rációt látnék.
De szerencsére ez a veszély nem fenyeget :DD
Amúgy még mindig az E5+12-60-ról álmodom :)

"Kellett nektek erre a kurv@ bolygóra leszállni és a f@sza gyereket játszani...és miért vagy ilyen rohadt büdös??" by Capt. Steven Hiller

(#261) madgie válasza Szulita (#260) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Ha van amcsi rokon, vedd meg ezt. Nem kell licitálni, vadiúj, és bandi kivételével (no meg a felbontás ugye) fotóügyileg simán GH2 szint.

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#262) Szulita válasza goranje (#251) üzenetére

Szulita
(kvázi-tag)

Ha vállalod az adaptert, és CSAK makrózni kellene, akkor nyugodtan nézz szét régebbi manuális makróobik között. Pl. Minolta MD, Canon FD. Mindkettőnek vannak kiváló 50 f3.5 és 100 f4 makrói, (a rendszerobikhoz képest) töredékárért. Még egy Nikkor AI 55 f3.5 is vállalható árban van.

"Kellett nektek erre a kurv@ bolygóra leszállni és a f@sza gyereket játszani...és miért vagy ilyen rohadt büdös??" by Capt. Steven Hiller

(#263) Szulita válasza madgie (#261) üzenetére

Szulita
(kvázi-tag)

Ha lenne amcsi rokony, akkor tutira addig nyaliznék neki, amíg déhéccázat venne nekem :D
De csak szegény magyar rokonaim vannak. Viszont így nyaliznom sem kell :)
(amúgy köszi a linket, magánban is válaszoltam rá; télleg jó áron lenne)

(#264) madgie válasza Szulita (#263) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Tényleg (facepalm!). Kivel kevertelek össze? :) Elég sokan írnak GH1 ügyben :DDD

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#265) Szulita válasza madgie (#264) üzenetére

Szulita
(kvázi-tag)

Látod, csak egy GH1 kellett a népszerűséghez :C

(#266) FEDman válasza nord_ (#252) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Azt hiszem egyet értünk. Abban is igazad, hogy ennél a Nikon felállásnál max a váz szemszögéből beszélhetünk sarkokról, az obi szempontjából már kevésbé. :)
Azzal is mélységesen egyetértek, hogy egy adott obi teljesítménye független az alá rakott váz felbontásától. Csupán arra utaltam, hogy az esetleges képi hibákat a több megapixel jobban megmutatja.
Jelen esetben ezen cropon a CA a 12 Mp-es D300-on még csak épp sejthető, addig a 16 Mp-es D7000-en már teljesen nyílván valóvá válik.

Félreértések elkerülése végett azt azért leszögezném, hogy a Nikon 50-esét is piszok jó obinak tartom! Az hogy egy 16 Mp-es APS-C vázon ilyen jelentéktelen mennyiségű aberráció jelentkezik az több mint kiváló teljesítmény. Gyakorlatban ennek semmi jelentősége.

(#267) FEDman válasza Frigetrus (#255) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Ebben a tesztben ez a kártya lap a legalkalmatlanabb az összevetésre mert már kissé kiesik a fókusz síkjából. Van ahol jobban, van ahol kevésbé és éppen emiatt legkevésbé az obi teljesítménye érvényesül.

A Pentax K-5 tesztnél a leglátványosabb mindez, mert ott tévesen hátra ment a fókusz. Ha összeveted a többi géppel jól látszik, hogy a Pentaxnál a legélesebb a kártya lap, ellenben minden mással ami előrébb van, mert az meg életlenebb. :)

K-5

D7000

Hasonlítsd össze az élességet a kártyán és a mellette lévő szőrpamacson. ;)

(#268) FEDman válasza madgie (#261) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Egy ilyet hozhatna nekem is valaki. :DDD

(#269) Szulita válasza madgie (#212) üzenetére

Szulita
(kvázi-tag)

Nézegettem én is a depis képeket nagytotálban. Nem gondoltam volna, h ilyen döbbenetes a különbség. Milyen jó a tudatlanság :). Mostantól nagyon bosszant, h mennyivel jobb is lehet(ne) a végeredmény.
Érdekes viszont, h a PL2 annyival nem jobb a GF1-nél, h (nekem) érdemes legyen cserélni emiatt; pedig nagyon rá voltam izgulva. Egyértelműen jobb, az nem vitás, de igazi minőségi ugrást a GH2 jelent (legalábbis amit láttam, az alapján).

(#270) madgie válasza Szulita (#269) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

:K GH1/GH2 szenzora az összes többinél (úgy értem: 4/3 gépek) jobb jelenleg.

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#271) Frigetrus válasza FEDman (#267) üzenetére

Frigetrus
(senior tag)

Lényegtelen, hogy mi történik, kiesik-e vagy sem. Egyszerűen a D7000-nél ott sokkal élesebb és kész! Szóval inkább azt mondanám, hogy a Martini esett ki a fókusz síkjából.
Mindenesetre egyiknél egyik pont éles, másiknál másik.

[ Szerkesztve ]

Eladó Aputure BP-D80 portrémarkolat, Nikon D90-D80-hoz!!! (2018.02.-->még megvan, és eladó)

(#272) Frigetrus

Frigetrus
(senior tag)

Lejárt a szerkesztési idő...
K5 -D7000 tesztképeken, amiket linkeltél, a K5-nél a kártya tűnik az élesebbnek, D7000-nél meg a pamacs. Érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#273) FEDman válasza Frigetrus (#272) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

A K-5-nél egyértelműen hátra ment az élesség. Ellenben a GH2 D7000-es képeken nagyjából ugyanott van. Abba az értelmetlen vitába meg hogy a kettő közül melyik élesebb az élességi tartományon kívül én most nem mennék bele. ;)

[ Szerkesztve ]

(#274) Frigetrus válasza FEDman (#273) üzenetére

Frigetrus
(senior tag)

Én csak azért szóltam hozzá, és tettem be egy példa képet, mert úgy gondoltam, hogy nem szép dolog úgy kijelenteni, hogy sokkal élesebb a kép amikor az nem minden pontjára igaz. Nord által mutatott képen a GH2 volt sokkal élesebb, erre én mutattam egy másik részletet, ahol a D7000 volt sokkal élesebb.
Csak ennyi, én nem vitázok. Tények. ;) ;) :))
Mélységélességbe én sem mennék bele, főleg, hogy amikor be lett rakva az első tesztkép, akkor nem volt róla szó, csak arról, hogy sokkal élesebb maga a kép.

(#275) rumos14

rumos14
(PH! nagyúr)

nagyon jó a GH2 szenzora, hihetetlen, mit kihoztak a Pana mérnökök a 4/3-os lapkából. DE! objektíven nézve az aps-c méretű, Sony által készített 16 mpixeles szenzor (és itt nem a jpeg motorokról beszélek) mindent egybevetve jobb (magas iso-n és dinamikában), és ez teljesen természetes, hogy így van.
de az biztos, hogy mára elérkeztünk oda, hogy nem lehet a szenzor lefikázásával elintézni, hogy miért nem vesz az ember m4/3 vázat.

(#276) madgie válasza rumos14 (#275) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Bizony, jó az a 16MP APS-C szenzor (főleg, ha Nikon gépbe kerül :D), számomra inkább az a dicséretes, hogy a GH1 annak idején (kábé másfél éve :D) ugyanazt tudta, mint a csúcs APS-C-s vázak lapkái. Igaz, az akkori árazása miatt nem kapkodtak utána, csak a videofanok.

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#277) FEDman válasza madgie (#276) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Igen, ezt a Sony lapkát nagyon eltalálták. Elég összevetni DXOmark-ban a D7000-et az FF Canon 5D MkI-el, gyakorlatilag egy szinten vannak. Pedig anno a Canon 5D maga volt A szenzor. :DDD
Az meg hogy a Pana ilyen közel tud maradni ehhez a két géphez már önmagában felér egy győzelemmel. :))

[ Szerkesztve ]

(#278) rumos14 válasza madgie (#276) üzenetére

rumos14
(PH! nagyúr)

de elegánsan szúrtál oda nekem, szinte már jól esett :D a GH1 amúgy már több mint 2 éve lett bejelentve, csak hogy én is írjak valami okosat ;)

(#279) madgie válasza rumos14 (#278) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Nem a személyed ellen szólt, eskü :D És igen, igazad van, elszámoltam magam :)

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#280) Szulita válasza rumos14 (#275) üzenetére

Szulita
(kvázi-tag)

Igen, ez lenne az ideális: GF1 vázban 16 MP-es Sony-lapka, Oly jpg-mocival, NEX5-ös LCD-vel, és (feleakkora) 12-60-as vázsapival. Kérek egyet azonnal :C

(#281) FEDman válasza madgie (#276) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Most kivételesen megvédeném a Sony-t, mert úgy tűnik az utóbbi időben azért sokat fejlődtek. Az A580 féligáteresztő tükör nélkül egész szépen tartja magát a Nikonhoz képest.

(#282) madgie válasza FEDman (#281) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Hm, tényleg baba! Rumos14-nek külön szóri :)

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#283) FEDman válasza Szulita (#280) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Jó lesz a GH2 szenzora is, meg a beígért Lumix 12-50/2,5-3,3 OIS
Már csak évek kérdése és a boltokba kerül.. :DDD

(#284) rumos14 válasza Szulita (#280) üzenetére

rumos14
(PH! nagyúr)

akkor kapjuk elő a a láncfűrészt és a forrasztópákát!
vagy az is feltétel, hogy működjön ez az összeállítás? ;]

(#285) rumos14 válasza FEDman (#281) üzenetére

rumos14
(PH! nagyúr)

én nem tulajdonítok túl nagy jelentőséget ezeknek a DXO számoknak.
ha Panás lennék, akkor sem gondolkodnék máshogy: [link]
ami megragadt bennem a GH1 tesztből, az az, hogy a túlexpós raw képet hiába húzza vissza az ember, nem nagyon jelenik meg több részlet: [link] (oldal alján)

(#286) SpongyaBob válasza Szulita (#280) üzenetére

SpongyaBob
(PH! kedvence)

Csak nem a tökéletes gépet vázoltad itt fel? :D

"Mikor ninja lettem, te voltál a példaképem :K , elvittél minden kódot." by Golden9

(#287) FEDman válasza rumos14 (#284) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Akár még működhet is a dolog. :DDD

(#288) FEDman válasza rumos14 (#285) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Az ilyen szabadban kontrolálatlan körülmények között lőtt képek önmagukban nem sokat érnek. Max akkor lenne értékelhető ha ugyanott ugyanakkor készült volna a többi géppel is egy kép az összevetéshez.
A másik meg hogy minden gépnél van egy küszöb érték amit ha túlexponálsz akkor abból soha a bödös életbe nem lesz részlet. Itt is kb ezt látjuk. :)

Húztam le anno GH1 Raw-ot, hogy kipróbáljam mit lehet belőle kihozni, íme:

Jpeg:

feldolgozott Raw:

Most ezzel persze nem akarom mentegetni a Panát, mert a mai legjobb APS-C lapkák tényleg jobbak, de azért szerintem nem olyan vészes a különbség. :N

[ Szerkesztve ]

(#289) goranje

goranje
(kvázi-tag)

Köszi a makró ügyben az okosításokat. Legyen meg először a vágyott három objektív, utána majd meglátom merre induljak el.

Már így is 600 ficcsben áll meg egyenlőre a rendszer. :Y

Közben az jutott az eszembe hogy ha Oly 14-150et csavarom a Panára, akkor itt is együttműködik a váz és az obi, vagy meg kell küzdeni a torzítással és a CA-val?

(#290) Messer22 válasza goranje (#289) üzenetére

Messer22
(senior tag)

HI

elvileg a pana váz kiszedi a ca-t is, oly m4/3 obinál is, torzítás kiszedés oda-vissza működik.

Messer

(#291) FEDman válasza Messer22 (#290) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Kicsit pontosítanék, tökéletesen működnek Pana vázon az Olympus mFT obik, de ebben az esetben CA korrekció nincs, csak a torzítást szedi ki.

Hogy érthetőbb legyen az Olympus csak a torzítást korrigálja, a Panasonic a torzítást és a CA-t is. Viszont a rendszer úgy működik, hogy a vázak csak végrehajtók és a parancsot minden esetben az obiktól kapják. Azaz az obi adja az infót a váznak, hogy épp mit és mennyit korrigáljon.
Az Olympus obik csak a torzításra vonatkozóan adnak jelet, a CA korrekcióra már nem. Így aztán érthető okokból hiába van a Pana váz felkészülve rá, ha nem kap erre vonatkozó utasítást akkor nem fog CA-t korrigálni.

Gyakorlatban ez nem igazán jelent problémát, a Olympus obik eleve nem termelnek annyi CA-t, hogy ez gondot okozzon.

[ Szerkesztve ]

(#292) Messer22 válasza FEDman (#291) üzenetére

Messer22
(senior tag)

HI

köszi, nem volt tiszta, mert ellentmondó infók keringtek a neten.
Bár érdekes, mert csak szoftveres varázslat a jpg feldolgozás során, elvileg nem lenne akadálya..

Messer

(#293) madgie válasza FEDman (#288) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Nem éppen királyi körülmények voltak nemrég, de csináltam egy képet, ablakon és szúnyoghálón keresztül, ki a világba'.

Itt egy leméretezett kép, mije:

Itt egy crop a jobb felső sarokból (arra ment a nap lefelé):

És gyenge négy (!) fényértéket visszahúztam belőle :D :

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#294) goranje

goranje
(kvázi-tag)

Akkor megnyugodtam. Rögtön intézek is egyet a németektől. EPL-1 a végére szerelve cakk-pakk 150.000ft.

Hacsak rá nem akadok egy Pana 14-140-re kb. 150.000-ig használtan :)

(#295) rumos14

rumos14
(PH! nagyúr)

félig off, de nagyon meggyőző! [link]
Palik Laci után szabadon: hová tűnt a zaj?

(#296) rumos14 válasza FEDman (#288) üzenetére

rumos14
(PH! nagyúr)

itt inkább FÖL húztad, nem? arra lennék kiváncsi, hogy a kiégett égből mit lehet visszahozni.

(#297) rumos14 válasza madgie (#293) üzenetére

rumos14
(PH! nagyúr)

na ez viszont szép teljesítmény.

(#298) Szulita válasza rumos14 (#296) üzenetére

Szulita
(kvázi-tag)

Mennyivel eccerűbb használni egy átmenetes szürkét, igaz, Rumi? ;)
(fingom sincs, hová tettem a gyűrűt ám.. :W )

(#299) FEDman válasza rumos14 (#296) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Pont azért szeretem ezt a példát mert fel is meg le is húztam, mindkét irányban meg kellett dolgozni. Ha megnézed a nyers képen az ég középen durván kopra beégett. ;)

(#300) FEDman válasza madgie (#293) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Régen a szakik ha szoft képet akartak harisnyát húztak az obira, de úgy látom végső esetben akár a szúnyogháló is megteszi. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.