Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Schanyee

    senior tag

    válasz jjeahh #24023 üzenetére

    Nekem Panám van, tegnap fotóztam végig bátyám diplomaosztóját egy Pentacon 50 1.8-al, 2.8-as rekeszen, beltérben, nem épp ideális fényviszonyok között (nem a legjobb obi, 2.8 alatt úgy vettem észre már kezd erősen lágyulni, de nem volt sok alkalmam mostanában tesztelni, így inkább nem próbálkoztam).
    A képekről:
    2.8-as rekesz 50mm-en, stabilizátor nélkül 1/125-ön készült az összes kép és 800 volt az átlag ISO.

    Ha a kitobival hasonlítjuk össze, akkor mondjuk 44mm-en 5.6-os rekesszel készültek volna a képek (az a legtágabb), a záridő simán lemehetett volna 1/60-ra a stabi meg amiatt, hogy nincs sok gyors mozgás. Viszont ez fényértékben még 1 fé hátrány, ha jól számoltam, szóval az ISO így is 1600 lett volna.

    Ha oly géppel, akkor van stabi meg tág rekesz is, ami akkor mondjuk 1 Fé előny, szóval lehet ISO 400 (szóval még sötétebben is jobb minőségű fotót lehet csinálni).

    Viszont a stabi csak álló vagy lassan mozgó témáknál használható, ami én esetemben ritka eset, szóval nekem nem sok előnyt jelentene. Inkább nagyobb objektívnél (100mm fölött) ott viszont egyre hasznosabb.

Új hozzászólás Aktív témák