Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ati3x

    senior tag

    válasz jjeahh #23011 üzenetére

    Figyi.. 80k-ért fullfrém is legyen? Fényerős is? Szerintem tulspirázod ezt a háttérmosást.. Pláne a szenzormérettel. Azért egy 0,95-ös nokton bezony mos szépen.. Meg merem kockáztatni, kb ugy mint egy 1.2-es apsc-n.. Csakhát ezek az obik 300-600 ezerbe kerülnek.. A másik komoly gond megtalálni a fókuszt teljesen nyitott rekesznél.. Ahhoz is kell vas.. Ráadásul mint irod túl sok tapasztalatod nincs.. És jpg-ben fotóznál... Meg autó módban.. Hát ne is haragudj, van itt ellentmondás rendesen.. De ha már ennyire mosást szeretnél, akkor vegyél egy E-pl1-et, pattints rá manuált, és tanulj meg fotózni manuál fókusszal.. Ezt teszem én is.. Oszt ha még durvább háttérmosást akarsz akkor egy 135-ös manuál telével fotózol, ami ugye ekvivalen 270 lesz, így lesz "mosásod" rendesen.. Csak győzz fókuszt találni.. Én akkor is azt mondom kezdj egy fényerős kompaktal, ami 1.8-ról indul (1.4 samu) és lassanként lépj feljebb a manuál módoknál, plusz tanulj meg "alap" képfeldolgozást, és raw-ot használni.. Hidd el, ha most kezedbe nyomnának egy 7d, 5d, d800, mkxx-et, 1.2-1.4-es üvegekkel, no akkor azzal is megszenvednél piszkosul... :D

Új hozzászólás Aktív témák