Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz Marseille199 #21312 üzenetére

    "Igazából szvsz. elveszik az a fajta öröm, amit a tapasztalatok alapján elsajátított tudás alkalmazása ad az embernek. És ez nem csak a fotózásban van így"

    Azt szerintem ne feledjük, hogy ilyen irányultsága az olyanoknak van, mint akik itt vagyunk. Maga a fotózás is egy cél önmagában, felfedezni és megismerni a lehetőségeket, beletanulni a művészetébe. De tudnunk kell, hogy nem csak mi vagyunk, sőt, épphogy mi vagyunk kisebbségben. A többségnek pedig nem maga a fotózás, hanem az elkészült kép, a megörökített és megosztható élmény a cél. Nekik az ilyen sokkép/s, automatikus legjobb expó kiválasztása, és hasonló fícsörök hasznosabbak, mint az A-mód, S-mód, kézi fehéregyensúly, stb. S ne hidd, hogy ők nem vesznek ilyen cserélhető objektíves gépeket. Nemrég voltam egy bő kéthetes csoportos úton. Többen voltak dSLR-rel, amiből azt gondoltam naívan, hogy na valaki. De nem sokkal később kiderült, hogy többségük sima point-and-shootként használja őket. Az olcsó kompaktommal jobb képeket készítettem náluk, s ezt nem beképzelgésből mondom, az út végére egész sokan hordták kifejezetten hozzám a gépüket, hogy készítsek róluk képet. Feltételezem azért vettek dSLR-t, mert úgy gondolták avval mindenképp jobb képek készülnek, mint egy kompakttal. Csakhát a fotózás legalapjai sem voltak mindenhol rendben (Nappal szembe fotózni embereket, témát...)

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák