Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sza_Sa

    senior tag

    Beszállnék a vitába, én is vakupárti vagyok. Vettem is egy fl-36r-t rögtön, mert vannak olyan helyzetek amikor "sok fotós szerint" elkerülhetetlen a vaku használata. Mondanék is egy személyes tapasztalatot: a háttérben a gyönyörűen kivilágított pálmafás tengerpart félszáz gyönyörűen megvilágított medencével, szigetekkel stb. Te meg le szeretnéd fényképezni magadat késő este a tájjal. Előveszed a zállványt, a gépre rárakod a vakut, belövöd -hogyaszongya- lasúszinkron második redőnyre, és van egy olyan képed ahol a háttérfények maradnak, viszont az alanyok is meg vannak világítva. De még mondhatnám a derítést is mint elengedhetetlen funkciót, tűző napon nagyon hasznos tud lenni.
    Szóval én azt a hitet vallom, hogy egy vaku elengedhetetlen az én táskámban.
    Na meg ami meglepett hogy az Oly kiválóan dolgozik össze a vakuval.Nem lövi túl a fényt, és a fehéregyensúly is a helyén van. szóval el vagyok ájulva :D A Canon-féle vakuzástól nekem is kivolt a tök.m, pl. a fehéregyensúly annyira elmászott, hogy azt még raw-ból sem lehetett visszahozni.

    Szerk: a "sok fotós szerint" tényleg idézőjeles, kéretik nem komolyan venni :D

    [ Szerkesztve ]

    "Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

Új hozzászólás Aktív témák