Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ijk

    nagyúr

    válasz PRO-peller #14204 üzenetére

    De érted minek legyen nálam? Mit fényképezzek? Itt van a nokia n8-am, szinte soha nem használom a fényképezőt, persze azért jó hogy kéznél van néha. Nekem nem kellenek tucatképek, van jópár és évek óta nem nyitottam meg őket.
    Ha meg rendes képeket akarok ott bizony szarakodás van. Témát meg kell keresni, körbe kell járni, feltérképezni, ha olyan a téma (pl. tájkép, városi fotó) megvárni a jó fényviszonyokat (késődélután, kora reggel), ha portré akkor saját magadnak tervezni megvilágítást, még ha csak egy derítőlapról is van szó. Mert ahhoz azért krva nagy szerencse kell ám, hogy portréhoz ideális fények csak úgy spontán legyenek.
    Ezért is furcsa számomra hogy vannak akik majdnem milliót ölnek ebbe a hobbiba, de nincs egy vakujuk meg egy pár 10k-s fényformálójuk.

    Freddy76: Majd elmúlik a szerelem és akkor képes leszel objektíven látni a dolgokat. ;] Persze egy egészséges elfogultság mindig is lesz az emberben az aktuális rendszere felé.
    Miattam meg ne aggódj, a 92 kilós habtestem eddig könnyen megbirkózott a d200-al. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    /人◕ ‿‿ ◕人\

Új hozzászólás Aktív témák