Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz Petykemano #22 üzenetére

    De azzal, hogy hiány szándékos előidézésével magasan tartja a haszonrést egy eladott terméken, hogyan korlátozta a versenyt? Ha pl. összebeszélt az Intellel, hogy ő se szállítson, akkor korlátozta. Ha ehelyett az Intel azt mondja, hogy ő meg kisebb réssel de többet ad el, és így átcsábítja a vásárlókat, akkor megmaradt a verseny.

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog (1)

    válasz Petykemano #22 üzenetére

    Ez pont az, amit irtam: megegyezve a versenytarsakkal buntetendo, de ha nem tudod bizonyitani, mehetsz a sohivatalba panaszt tenni - marpedig itt nem arrol van szo, hogy az AMD megegyezett volna az Intellel, vagy az nVidiaval.

    @TIT: egy kapitalista ceg magasrol futyul ra, hogy mi etikatlan, de elmagyarazom. Egy kapitalista cegnek vannak tulajdonosai, akik azert fektettek be a cegbe, hogy az profitot termeljen - minel tobbet. Hogy ezt a maximalis profitot hogy eri el a ceg, a tulajt nem erdekli, csak es kizarolag a profit. Pont lesz.rja, hogy ki nem kepes megvenni a termeket, ha elfogy mind, amit szallit - marpedig elfogy, mert nincs tulkinalat (akkor leesnenek az arak). Tehat hogy te nem tudod megvenni - hasrautesre - 100e Ft-ert a legujabb Ryzen 7-et, futyul ra, mikor masnak eladja 150e Ft-ert.
    Egy kapitalista ceg meg a torvenyeket is kepes athagni, abban bizva, hogy nem kapjak el - ilyen volt az egyik iPhone-uzemben a gyerekmunkasok foglalkoztatasa, ilyen volt az Intel zsarolasa a forgalmazok fele az A64-es laptopok tekinteteben, ilyen volt, amikor a memoriagyartok kartelleztek, vagy amikor a Coca-Cola megszerezte vhol Afrikaban a legjobb minosegu ivoviz-keszleteket.

    https://www.coreinfinity.tech

Új hozzászólás Aktív témák