Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mintcar

    tag

    Egy biztos, amikor megvétel után az első szaki (egyébként youngtimer mercedesen hozott vele össza a balsors) lecserélte az olajat, nem mondta meg hogy mit tett bele csak annyit hogy jó minőségüt. Akkor még nem is érdekelt olaj és kész.
    Fél év alatt és kb 4000km alatt teljesen felzabálta, igaz még akkor a régi hengerfej volt fent.
    Következő alkalommal én cseréltem olajat, akkor castrol GTX3-at tettem bele, úgy becézték a fekete dobozos Castrol.
    A régit kidobtuk és amikor beöntöttük és beinditottuk és valóban egészen más lett a hangja és a motornak alacsonyabb lett a hőmérséklete is.

    Azota csak azt vettem bele de sajna megszüntették, de ez a minöségi osztály most magnatec néven fut.

    Azért nem mindegy, hogy milyen 15w40-es kerül bele, még ha neves a gártó akkor sem!

    Nagyon szigorú környezet véldelmi előirásoknak kell meg felelniük a gyártóknak, vagyis újrahasznositás.

    Most csak a Castrolt tudom példának hozni, de biztos hogy valamennyi gyártónál meg van!

    A sima 15w40 ami piros dobozban van annak 20-30% újra hasznisitott olajból van!
    Látszik is az árán. A következő a lépcső a GTX ami szintén tartalmaz valamenyit, e fölött van a Magnatec ami teljesen tiszta és nem tartalmaz újra hasznositottat, sajnos ennek is látszik az árán.

    w123 200D 1.1millió km+

Új hozzászólás Aktív témák