Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Z.É.T.

    őstag

    Sziasztok!
    Bocsánat, nem a szokásos tematikában teszem fel a kérdésem, de hetek óta rágódom a témán és arra számítok, hátha tudtok újabb nézőponttal segíteni.
    Szükségem lenne munkámhoz egy phabletre. Jelenleg egy öreg Huawei Ascend Mate-et használok, de a frissítés hiánya, a gps bug és a sebessége váltásra ösztönöz.
    Az alábbiakban leírom, hogy milyen paraméterek és szolgáltatások fontosak, illetve még súlyozom is azokat. Majd bemásolom a jelenlegi listámat és abban kérek javaslatot, melyiket miért tegyem a listán magasabbra, vagy éppen alacsonyabbra.
    Sajnos a végső választás nem az enyém lesz, hanem a listámról a „főnök” választ majd egyet. Ha van, akkor flottásat, ha ott nem lesz számára megfelelő, akkor esetleg szolgáltatóktól függetlent, vásárolva-rendelve.
    Az én dolgom csak egy lista összeállítása, amelyben a szerintem jól használható, esetleg kompromisszumokkal használható készülékeknek kell szerepelnie.

    Akkor hát a tech spec és feature list, súlyozva, zárójelben magyarázva, ideális > még vállalható módon az adatok:

    Android

    Méret: 5.7-5.9 > 6.0-6.1 > 5.6-5.5”
    Típus: Amoled >/= IPS
    RAM: 3-4GB > 2GB (utóbbi csak normálisan optimalizált rendszer esetén)
    ROM: 32GB+OTG >16GB+OTG > 8GB+SD+OTG (ha teljesen SD-re telepíthetők az appok)
    4G/LTE B20 is > 4G/LTE 800MHz nélkül (erősen kompromisszumos lenne, de hát...)
    FHD > QHD > HD
    SIM: aktív 2 > standby 2 > 1

    Szolgáltatások, azok súlyozása 0-10 pont között:

    LED (status): 9 (több színű kellene a különböző eseményekhez)
    B20 LTE: 6 (sokszor bosszankodtam már a 3G hiánya miatt az országban)
    2 SIM: 3 (nem feltétel, de nem lenne rossz, ha mégis egy kártyás, akkor MiFi router lesz, mert ezek az 500MB-os adatkeretek...)
    BT 4.0-4.1 LE: 10 (lenne valami okoskarperec, -óra)
    USB OTG: 9 (sokszor jött jól)
    GPS:10 (úgy értem, kifejezetten jó GPS)
    Ujjlenyomat-olvasó: 6
    Kiváló hátlapi kamera: 3 (nem kell, hogy a legjobb legyen a fotós képessége)
    Jó kamera: 9 (de azért rendben legyen!)
    Hosszú frissítési ciklus: 7 (ez kb azt jelenti, hogy ez miatt a Nexus6 feljebb lehet a listámon, mint a tech spec, ár/érték arány, stb indokolná)
    NFC: 2
    Gyorstöltés: 4
    5h+ SOT: 5 (fontos a minél jobb kijelző-idő, bő 4 óra már elfogadható)
    4h+ SOT: 9
    Gyors oldalbetöltés, alkalmazásváltás, „multitask”: 9 (ez a legfontosabb paraméter talán, soklapos böngészésnél ne töltögessen újra, ne kelljen „sokat” várni semmire, ebből kifolyólag minél több RAM, minél jobb optimalizálás, annál jobb)
    Méret ne legyen nagyobb a mostaninál: 10 (163 x 85mm, 20 deka)
    Jó közösségi support: 8 (például egy pörgős mobilarénás topik, igényes összefoglalóval, gyorsreagálású hadtesttel :) )
    Szabad root-olhatóság: 3 (néha jól jönne, de le tudok mondani róla)
    Jó beszélgetési minőség: 8 (hangszórók, mikrofonok)
    Külső: tök mindegy
    Snapi 801-től felfelé, vagy azzal egyenértékű MTK, Kirin

    Csak új készülék jöhet szóba.
    2 évre tervezek vele.
    Nem játszom.
    Sok appot használok.
    Elsősorban „tartalomfogyasztás” (és készítés), szinte az össze Google app, FB, Pages manager, Viber, Skype, szóval minden, ami eszi az akkut és fogja a gépet.
    Fotók, videók készítése, amik egy official fb profilon is elfogadható minőségűek.

    Pillanatnyi listám, a fentiek figyelembevételével és a készülékek topikjainak alaposabb-felületesebb böngészése után:

    1. Samsung Galaxy Note 4
    2. Google Nexus 6
    3.Samsung Galaxy S6 edge+
    4. LG G4
    5. OnePlus 2

    6. Sony Xperia C5 Ultra (erről még semmit sem tudok, csak megelőlegeztem)
    7. Lenovo Vibe Z2 Pro
    8. Huawei Mate S
    9. Huawei Mate 7
    10. Honor 6 Plus
    11. LG G3 (3GB RAM, sajnos halovány a kijelző...)
    12. OnePlus 1 (B20 hiány)

    13. Samsung Galaxy A8

    14. Honor 4X (egy low budget is kellett a végére, hátha csak ez fér bele)

    Kihagytam valami jót?

    Minden javaslatot köszönök!

Új hozzászólás Aktív témák