Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zombye

    csendes tag

    Üdvözlök mindenkit!

    Nos kénytelen-kelletlen, de új telefon vásárlására kell adnom a fejem.

    Okok:

    Samsung GT-S6500 Galaxy mini 2 telefonom egyre inkább alkalmatlannak bizonyul a zökkenőmentes használatra.
    Mivel rajta még az Android v2.3.6 oprendszer teljesít szolgálatot, így alkalmatlanná vállt számtalan alkalmazás futtatására, többek között google naptárat sem tudok rátelepíteni ésatöbbi. :)

    De ami számomra még fontosabb, sajnos már a képernyő olvasó talkback sem akar működni, nyilván már nem fejlesztenek ilyen régi droid verzióra.

    Tekintettel arra, hogy erősen látássérült vagyok, számomra ez kardinális kérdés.

    Arra már ki se térek, hogy a közel 2 éves használattól szegény akkumulátor sincs a helyzet magaslatán. :)

    Nos megpróbálom vázolni, hogy milyen telóra is lenne szükségem. Előre is köszönök minden segítőkész hozzászólást.

    Ár intervallum 35 000 - 45 000 Ft.
    Mire használnám?
    Telefonálás, SMS írás, E-mail, minimális webböngészés és chat esetleg navigáció.
    No és persze képernyő olvasó és valami remekbe szabott nagyító alkalmazás, de ez alapban van a droidon, ok nem magyar, de ezt meg tudom oldani.

    Ami abszolút nem élvez prioritást:

    Videónézés, videóchat, fényképezés, zenehallgatás

    Amit elvárnék a hardvertől:
    Az újat preferálnám, használtat csak nagy bizalmi tőkével és garanciával mernék bevállalni.
    -5 colos kijelző. Nagyobb nem kell, kisssebb max 4.5 colig. de jobb lenne az öt colos azt már használtam és az elég nagy, hogy akár nagyítva is tudjak appokat használni, de elég kicsi, hogy még ne legyen "tepsi" :D

    Full HD nem szempont. :)
    RAM MINIMUM 1 GB, vagy több.
    jó lenne 4 magos proci, a grafikus mag milyensége nem túl fontos, bár a képernyőolvasó azért gyötri, bár itt inkább a cpu válla főszerepet.
    droid verzió, minimum 4.2, de én nagyon örülnék neki, ha legalább 4.4 kitket lenne, de az lenne az igazán remek, ha frissíteni lehetne 5.0-ra, abba már reménykedni se merek, hogy később akár Droid M is rámenjen. :)
    Windows phone nem játszik, kár, mert amúgy tetszenek a lumiák, csak nincs hozzá rendes magyar képernyőolvasó és nem tudni, Microsoft akar-e ilyen kis piacra fejleszteni a jövőben, szóval nem merem bevállalni.

    PC software nagyon, de nagyon fontos, hosszabb jegyzeteket, névjegylistát stb. nem szívesen írok telefonon. Meg tudnám oldani, de macerás, lassú, és nem szeretem az utcán felhívni a figyelmet, hogy folyamatosan a mobilomat tapizom.

    A márka alapvetően nem fontos, nyilván a fenti igények figyelembevételével bármi jöhet ami tisztességes garival adnak.

    Háát nagyjából ennyi lenne. remélem nem felejtettem ki semmit. :)

    Előre is köszönöm a segítségeteket.

Új hozzászólás Aktív témák