Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tybsen

    addikt

    válasz korpicschess #1349 üzenetére

    Köszi sracok a sok hsz-t!

    Nem vagyok egyszeru eset egyebkent, eleve telefonb.zi vagyok es folyton ezeket a szerencsetlen keszulekeket gyötröm :-) Korabban volt egy nexus s amit a stock android miatt vettem, meg azert mert olcso volt akkor mar. Legkorabban kapta a frissiteseket, minden szep es jo volt, de meguntam. Mellette volt egy galaxy tab-om is, de nem volt praktikus ket keszulekkel, ezert a kettot kvazi egybegyurva vettem egy Note-ot. (A legtobben ugyis ismerjuk mar egymast a megfelelo topikokbol). A Note nagyon jo keszulek, pont megfelelt arra amire nekem kellett (internet leginkabb) es nem zavart a 2.3 sem a nexus 4.0 utan, mert a Note 2.3-mal is nagyon jo volt. Aztan meguntam a Note-ot meg jott a 4.1 es annyira kivancsiva tett, foleg a butter projekt miatt, hogy eladtam a Note-ot es vettem egy Nexus-t. Kb 3 honapig hasznaltam teljes megelegedettseggel. Note utan persze erezhetoen kisebb a kijelzo, de nagyon kezbesimult es tenyleg akadasmentes volt. Aztan most csaladon belul szukseg lett egy telefonra es odaadtam a Nexus-t.

    Igy jott a lehetoseg, hogy valami ujat probaljak ki, ezert korbeneztem es megint arra jutottam, hogy a Nexus a leheto legjobb valasztas szamomra a frissitesek meg az akadasmentes mukodes miatt. Kicsit persze meg is untam, ahogyan mindig, mert ilyen tipus vagyok, borzaszto, ezert vonz valami ujdonsag.. :) Csavar a tortenetben, hogy kozben lejart a husegnyilatkozatom, es az LG4X-et a jelenlegi olcso tarifacsomagom megtartasa mellett megvehetnem kb 10 ezer HUF-ert, persze szolgaltatoi fuggessel. Meg van egy olyan lehetoseg is, hogy a szolgaltato ad kb 70 ezer HUF-nyi kedvezmenyt barmelyik kartyafuggetlen telefon arabol a Saturn vagy MM-bol. Viszont ennyiert nem talaltam semmi szamomra ertelmeset (nagy kijelzo, gyors). Raadasul a Nexus nem is kaphato mar MM-ban, szoval mashol tudnam csak megvenni teljes aron. Ekkor persze lecsokkentenem a tarifacsomagomat a fele dijra, ugyanazokkal a szolgaltatasokkal.

    Lenyeg a lenyeg, hogy ha osszeszamolom a ket ev alatt kifizetendo osszegeket, kb ugyanannyira jovok ki a kartyafuggetlen nexus-sal egy olcsobb de ugyanannyi szolgaltatast ado prepaid tarifacsomaggal, mintha szolgaltatoi tamogatassal megvennem az LG4X-et kartyafuggoen.

    Fuggetlen Nexus: egyszeri kb 86 ezer es havonta 2700 HUF tarifa huseg nelkul
    Fuggo LG4x: egyszeri 10 ezer es havonta 5500 HUF tarifa husegnyilatkozattal

    Tehat 24 honap alatt 2700 Ft-tal tobbet fizetek, kvazi reszletre veszem a telefont mert a szolgaltatasok kb ugyanazok (kicsit kevesebb internet, de minden mas ugyanaz).

    Tegnap megnyomkodtam az LG-t eleg reszletesen. Ami tetszik: erezhetoen nagyobb kijelzo a nexus-sal szemben (eleve a gombok nem a kijelzobol veszik el a helyet, ez iszonyat nagy plusz), talan gyorsabb mukodes, nem akad, minden tenyleg gyors. A kijelzo viszont amoled utan kifejezetten fako es elettelen, bar nem rossz es pont a harsany szinek hianya miatt kellemes a szemnek. Az LG ikonok nem tetszenek. A telefon hatlapja nem tetszik, de ez a nexus-nal sem tetszett, nagyon olcso hatasunak talalom, foleg a krom csikkal eleg gagyi. De mondom, nexus ugyanez ilyen szempontbol. Szoval ez a legkevesbe erdekel, mert az ember folyton a kijelzot nezi, az pedig az LG-nel nagyobb igy nekem a hetkoznapokban jobb lenne. Nexus frissitheto, LG support-ra nem szamitok semmilyen szinten, nagyon rossz kep van bennem a markarol. De a telefon most tenyleg rendben levonek tunik. A bovitheto memoria meg fenykepezes nem szempont, mert bar sokat szoktam fenykepezgetni, de ezek inkabb csak pillanatkepek es nincs magas elvarasom a minoseggel kapcsolatban - ha kell, inkabb fenykepezogepet hasznalok.

    Osszessegeben jo benyomast tett az LG, de ismerve magam, amint kijon egy ujabb android, megint arra fogok raizgulni.. Pff.. De nexus-nal is ugyanez lenne, ott meg azert cserelnem le, mert meguntam. ;]

    Szoval nem egyszeru a dolog, de legalabb itt a forumon sokan aterzitek szerintem ezt, legalabbis akik hasonloan betegek mint en :-). Most nagyon arra hajlok, hogy megveszem az LG-t fekete szinben es egy darabig elleszek vele - legalabb kis valtozatossag nexus utan, aztan par honap mulva ha megunom vagy valamiert nem tetszik, eladom es kicsit hozzapotolva veszek egy nexust vagy valami mast. Szivesen megvarnam en az uj nexusokat is, de azok annyira dragak lesznek kezdetben, hogy nem vennem meg oket mert sokat buknék rajta es ebbol mar elegem van. Inkabb majd jovo tavasszal vagy valami.

    Na ezek utan mit gondoltok? Ha egyaltalan vegigolvasta valaki a hosszu hsz-t :-)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák