Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    Sziasztok, felteszek nektek némi "dilemmát"..

    Az alábbi készülékeken gondolkodnék főleg:
    - Sony XA1 ( 90k )
    - Honor 8 64 GB verzió ( normális garanciával 140k körül van )

    Mind felé van pro és kontra a részemről.

    Általában kellene:
    2 sim kártyával használnám a készüléket, így olyat keresek ami eleve képes rá.
    Erős pozitívum ha a 2. sim kártya foglalat nem hibrid az sd kártyával, az XA1 tudja ezt.
    Szeretem ha a kamera képe jó (mondhatni, számomra az elsődleges szempontok közé tartozik).

    felsorolom a számomra lényegesebb pro-kontra érveket.

    XA1 pro:
    - keskenyebb, könnyebb fogni
    - jobb ár (90k)
    - 2sim és SD kártya egyszerre
    - igaz csak szoftveres de jobb "remegés szűrés" mozgás közben videózáskor
    - FM rádió (igen, néha használom)

    XA1 kontra:
    - kis akku 2300mah (bár azt mondják kibír egy napot közepes használattal.. általában napközben nem érek rá nyomkodni a készüléket így valószínű nem lenne gond)
    - nincs új-lenyomat olvasó (bár ez.. annyira nem biztos, hogy számít, eddig is elvoltam nélküle, a mi bandom úgy is "trusted device" az meg kb. helyettesíti számomra)
    - csak 1080p30 a videó
    - 3GB ram
    - gyengébb SOC (bár elvileg viszont igen takarékos is Helio P20)

    -------------------------------------

    Honor 8 pro:
    - nagyobb aksi
    - nagyobb kijelző
    - nagyobb felbontás
    - 1080p60 videó mód
    - az éjszakai és beltéri képek jobbak a sonyhoz képest ..
    - infra port (jópofa extra TV irányításra.. bár valószínűleg csak próbaképpen használnám, azt sose néznék a funkció felé)
    - 4GB ram
    - erősebb SOC

    Honor 8 kontra:
    - nagyobb fizikai méret
    - drágább ( 140k )
    - hibrid 2. sim foglalat
    - FM rádió

    De egyszerűen nem tudom eldönteni megéri e a többletet a honor .. az az 50% körüli árkülönbözet azért nem kevés arányaiban.. Ugyan a honor 8 erősebb, de annyira nem látom szükségét a többlet erőnek, ritkán játszom a telefonon, amit igen azt meg elbírná bőven az XA1 is. A honorban több a memória, de egy 2-3 év max amire tervezek a telefonnal, nem hiszem, hogy addigra kevéssé válna a 3GB.

    .. tényleg tanácstalan vagyok.. ti melyiket vennétek? vagy ha tudtok valami "favoritot" ezen ársávban ami jó lehet, ne tartsátok magatokban.

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák