Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bohus

    aktív tag

    válasz dabgergo #9 üzenetére

    0. Hiba kihagyni azt a ziccert, hogy a hőszivattyú hűteni is tud. Van persze plusz beruházási költség (mennyezet vagy fal becsövezése), de onnantól gazdaságos és komfortos hűtést biztosít.

    1. Soknak tűnik. Ha hűtés híján ugyanazt a hőleadó rendszer feltételezzük, és csak a gáz ill. hőszivattyús hőtermelő rendszer bekerülési költségét tekintjük, akkor nehéz elképzelni ekkora különbséget. Beépített HMV tárolós hőszivattyús szettet lehet kapni 2,5M alatt. Installációs költség van mindkét esetben - ezt lehetne tételesen boncolgatni -, de nyilván a gáz tervezése és engedélyezése, maga a gázkészülék, az égéstermék elvezetés nem lesz ingyen. Ha később bebizonyosodik, hogy van hűtési igény, akkor még klímával is ki kell egészíteni a gázos rendszert.
    Kíváncsi vagyok, hogy egy generálkivitelező hogyan kalkulál ekkora különbséget. Nekem gyanús, hogy így akar egy irányba terelni.

    2. Nem ismerem.

    3. Van hangja, általában nem zavaró. A kültéri egységünk a konyha előtti részen van felállítva, beltérben a hármas üvegezésű nyílászárók mögött szinte észrevétlen. Ha este néma csend van kint és bent is, akkor szűrődik be alig hallhatóan.

    4. Nálunk régen gázfűtés volt és villanybojler, felújításkor HMV és fűtés-hűtés hőszivattyúra lett bízva. Vannak pro és kontra érvek, ha ma kellene dönteni, akkor is a hőszivattyút választanám.

    A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

  • bekesizl

    csendes tag

    válasz dabgergo #9 üzenetére

    2) és 3) pontról nem tudok nyilatkozni, talajszondás hőszivattyúm van.
    Annak azért van jelentős hangja. Nekem egy kínai van.

    0) A hűtésre én is csak bíztatni tudlak, hogy már most gondolj rá.
    Nekem a monolit betonfödém van becsövezve és az hűt és fűt, valamint van hővisszanyerős szellőztető (Energiakulcs rendszer).
    A komfortérzet leírhatatlan. Nyáron 24,5 fok a cél, télen 23,5. Ehhez képest +/- 0,5-1 fok-ot ingadozik a hőmérséklet a házon belül. Tehát egész évben 23-25 fok között a lakásban. Mindezért H-tarifával havi 6500 forintos villanyszámla (csak fűtés+melegvíz+hűtés+szellőzés). És nem kell szellőztetni.

    1) Önmagában a hőszivattyú berendezés ára és a gázkazán+terv+kémény ára nem indkolja, feltételezve egy levegő-víz hőszivattyút.
    Persze ha a gázhoz radiátorokkal terveztek, hőszivattyúhoz meg mondjuk padlófűtéssel az már okozhat különbséget, de talán még ez sem ekkorát.

    4) Fűtésre és melegvíz készítésre egy jól szigetelt háznál nem rossz a gáz, bár számítani kell rá, hogy előbb-utóbb fog emelkedni az ára.
    De gázfűtés mellett klímával kell hűteni, ami megfelelően üzemeltetve lehet komfortos (állandóan be van kapcsolva és nem hagyja felmelegedni az épületet), de általában nem így használják.
    A mennyezet hűtése jóval komfortosabb érzést keltő megoldás (a megfelelő vezérléssel).
    Én legközelebb is hőszivattyút választanék. És valószínűleg maradnék a talajszondásnál.

Új hozzászólás Aktív témák