Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LOTR

    addikt

    válasz Attila2011 #39 üzenetére

    sajnos ezt a beszélgetést nem kezdtük el több mint 3 évvel korábban, amikor is először tettem fel hőszivattyús kérdéseket itt a fórumon, és megint sajnos, senki nem tudott segíteni, majd számtalan email váltás és telefonbeszélgetés után sikerült végre találni épületgépészt, aki ilyennel foglalkozik, ért is hozzá és el is vállalja nekünk a tervezést

    sok mindent nem írtam le, ami valóban fontos lehet (viszont az eredeti kérdésemtől már eltértünk), és vannak kompromisszumos megoldások a tervezésben, hiszen átalakítás lesz, ami mindig problémásabb
    ahogy írtam én nem értek hozzá, csak azokból tudok meríteni, amit nekem mondtak, nyilván vannak dolgok, amikre nem emlékszem már, különben meg kénytelenek voltunk a tervező munkájára hagyatkozni

    valószínűleg túlméretezve nincs a hőszivattyú, mert a garázs szint is fűtött, de az eredeti tervekben azt fűtetlenként vettük fel - úgy emlékszem ez utólag nem lett átszámolva ismét
    a puffertartály kérdéses volt, eredetileg ha jól emlékszem 500literes volt tervezve, de határeset volt, így kompromisszumként maradt a 300-as, erre viszont kíváncsi lennék, hol találok róla valamit, hogy 100l-es az ajánlott ehhez a típushoz? mert pont legtöbb helyen azt olvasni, hogy nagyobbal gazdaságosabb
    a videót köszi, végignéztem, a hőszivattyú lemodulálásakor, hogy lehetőleg ne legyen ilyen ki-be kapcsolgatós üzeme, nekünk úgy magyarázták, hogy ha van jó hőleadó (jelesül pl a fancoilok), akkor kevésbé lesz vele probléma, meg a nagyobb puffertartály is előny lehet

    az említett információ gyűjtési időben többen is felhívták rá a figyelmet, hogy régi radiátoros rendszeren, ahol szigeteletlen (vagyis nem erre alkalmas szigetelt) csövek mennek a falban, nem jó hűtési üzemben használni a rendszert, mert problémát okozhat a párakicsapódás, hűtésre egy különálló, arra alkalmas kört kell kiépíteni (fc-ok miatt amúgy is kell az új kör)

    One Ring to rule them all

Új hozzászólás Aktív témák