Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FischiPiSti

    csendes tag

    válasz Zaji #30 üzenetére

    > A padlófűtésnek nem a pályázathoz van köze.

    Úgy értem, ha nagy általánosságban mondható, hogy a csak radiátoros házaknál nem éri meg, akkor hiba lenne pályázatot kiírni az ilyen házakhoz, és kitételként ki kell szűrni őket, a pályázók védelme érdekében. De mivel ezt nem tették (még) meg, ezért vagyok szkeptikus. És mivel alacsony jövedelmű réteget céloznak, ahol valószínűleg nincs padlófűtés kialakítva, és régi a ház, legtöbb ember szerintem pont ebbe a kategóriába esne.

    De hangsúlyozom, ezen pályázat keretében nincs önerő, tehát az nem szempont, hogy a rendszer költsége mikor térül meg. Egyetlen szempont, hogy az éves össz rezsi H tarfiával, napelemmel, tárolóval és hőszivattyúval kevesebb, vagy sem? Ez a fő kérdés. Ha kevesebb, megéri. Ha több, akkor kitételt kell szabni a pályázatban, hogy energetikus vizsgálata és véleménye alapján szabad csak megítélni.

    Egyébként pedig az infrapanelek hatékonysága tudtommal még rosszabb, mint a hőszivattyúé, és mégis engedik?

    > A föld-víz hőszivattyút nem ajánlom. Költségei jóval magasabbak a levegő-vizes rendszernél.

    ...
    [link] Erről a pályázatról lenne szó. Nincs önerő. Amit nem tudok biztosan, hogy egyrészt fedezi-e a földmunkát, és elég-e a megadott keret.

Új hozzászólás Aktív témák