Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bekesizl

    csendes tag

    válasz Sergiohu #13 üzenetére

    1) A leírás alapján az a gázkazán eléggé új lehet, maximum néhány éves. Amíg nem kezd vele sok baj lenni, szerintem nem érdemes a cserén gondolkodni, legalábbis sokkal kevesebb nem lesz a számlád.
    Ha van energetikai tanusítványod és a hozzá tartozó számítás a mostani állapothoz, abból lehetne arányosítani a mostani gáz és a leendő villanyfogyasztást.

    Ha az új pályázatra gondolsz, az nem egyértelmű belőle, hogy a hőszivattyúhoz engedélyezne-e H-tarifát. Anélkül egy 5kWp-es napelemrendszer még nem fog jelentős csökkenést eredményezni, főleg ha esetleg már nem szaldósak lesznek az új szerződések.
    Nekem egy AA++-os ház nyáron 24,5fok, télen 23,5fok célhőmérséklethez az éves fogyasztásom HMV+Fűtés+Hűtés+Szellőztetés ("Energiakulcs rendszer"):
    A1 tarifa (április-október): 12*100 kWh = 1200 kWh
    H tarifa (október-április): 12*250 kWh = 3000 kWh
    Talajszondás hőszivattyúval, passzív hűtéssel.

    2) Hallottam már ilyenről, bár ilyenkor fűteni inkább mindkettőt szokás.

    Meg kell különböztetni a levegő-víz és a talajszonda-víz típusú hőszivattyúkat.
    A levegősnél a hűtés csak a hőszivattyú fordított körös működésénél lehetséges.

    A talajszondásnál (amit kevésbé kultivál a tervezet, amire gondolhatsz a topik felpörgése kapcsán) lehet hűteni passzív hűtéssel is, hőcserélővel vagy akár anélkül (meg persze a hőszivattyú fordított körös működésével).
    A passzív hűtés előnye, hogy csak egy keringtető szivattyú működik közben, ami nálam 75W áramfelvétel.

    Ha okosan van kialakítva a dolog, akkor párhuzamosan tud hűteni és melegvízet csinálni is.

Új hozzászólás Aktív témák