- Nagyobb kijelzőt kap a Xiaomi 18 Pro - hátul
- Samsung Galaxy S26 Ultra - fontossági sorrend
- Apple Watch Sport - ez is csak egy okosóra
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Xiaomi 15T - reakció nélkül nincs egyensúly
- A hagyományos (nem okos-) telefonok jelene és jövője
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Poco F8 Ultra – forrónaci
- Xiaomi 17T Pro – korábban érkezik a siker?
- Négyfelé kanyarodhat az iPhone 19 kijelzője
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
bollokcs80
Korrektor
3 eve pont, hogy nagyon jo a Mediatek, sot bizonyos szempontbol (vp1 decode) a QC-nal is jobb, aki nagyon lemaradt ebben. Egy volt kozepkategorias 11T siman hardverbol dekodolja a vp1-et, mig a QC-s es Exynos telefonok szoftverbol. Merulnek es melegednek emiatt, ha ilyen kodolasu videot nezel.
Sot hotermelesben is sokkal jobb az MT mar generaciok ota. Mig az SD888, SD8 gen1, SD8 Gen3 nagyon melegedos, addig ezek MT megfeleloi nem azok (90% feletti hatekonysag).
Ez oké, a Snapikról én is olvastam rosszakat, sőt tapasztalom, hogy az S21FE-ben is a 888 készenléti fogyasztása irgalmatlan(ul rossz). Ugyanakkor szoftverfeljesztés/optimalizálás szempontból meg ők az etalon.
MTK-s chippel szerelt telóról Snapira váltva volt ismerős, aki megjegyezte, hogy fényévekkel jobb lett az általam küldtött képek minősége az utóbbival szerelt telónál.
Nyilván ez nem csak az SoC-n múlik persze. Nemrég cégesnek volt egy Redmi-m G99-el és eMMC tárhellyel, valami katasztrófálisan lassú volt és komolyan kellett vele küzdeni, hogy egy épkézláb képet lőjön. A támogatás se volt a csúcson, bár hivatalosan 2023 nyarán ejtette a Xiaomi a készüléket, 2022 januárja után egy szem frissítés se jött rá.
Exynosok sem tetszenek ennyiből, a Huawei lapkái viszont jók voltak, amíg ki nem nyírták őket.
-
doooo
veterán
-
hapakj
őstag
Eleg sokaig birta a Samsung, mert hosszu evekig Malit hasznalt. Radeon csak az Exynos 2200-ban, a 2400-ban van. Amire meg ritkabb az optimalizacio.
Evek tapasztalata az, hogy Malin is gyonyoruen futnak a jatekok. Nem hiszem, hogy nehezebb ra optimalizalni, mert akkor nem csinalna senki.
Azt pedig mindenki elfelejti, hogy az ARM alap videovezerloje a Mali.hát személyes tapasztalat hogy nehezebb mert dolgoztam rá
Ez architektúrális különbségek. Adrenok sokkal jobban megeszik a naív kódokat és elég jól mennek alapból is. Optimalizálással már csak százalékokat lehet nyerni, Mali fordítva.Ez azért van mert az Adrenok jobban hasonlítanak a sima PC-s gpukhoz, ezért gondolom hogy a Radeonokkal sem nagyon lehet gond. (btw az "adreno" a "radeon" anagrammája, mert a qualcomm még az atitól vette meg nagyon rég
)Az is elég szembetűnő volt, hogy Samsung-nak elég sok doksija meg konferencia előadása volt, hogy optimalizálj jól Malira, míg adrenohoz kb semmi

-
spect80
őstag
-
janeszgol
félisten
-
janeszgol
félisten
én amúgy kiváncsi lennék játékokban hogy szuperál. Engem userként nem érint, mert nem játszok ilyeneken, de fejlesztőként tapasztalat, hogy Mali-ra sokkal nehezebb optimalizálni és asszem Mediatek még mindig azt használ.
Véleményem szerint ez volt az egyik ok is ami miatt a Samsung Exynosban a Radeon felé fordult, persze jó kérdés milyen sikerrel.Eleg sokaig birta a Samsung, mert hosszu evekig Malit hasznalt. Radeon csak az Exynos 2200-ban, a 2400-ban van. Amire meg ritkabb az optimalizacio.
Evek tapasztalata az, hogy Malin is gyonyoruen futnak a jatekok. Nem hiszem, hogy nehezebb ra optimalizalni, mert akkor nem csinalna senki.
Azt pedig mindenki elfelejti, hogy az ARM alap videovezerloje a Mali. -
adamklark
senior tag
-
janeszgol
félisten
Régi rossz beidegződésem még a 2010-es évekből, hogy az MTK proci kicsit másodosztályú. Túl sok rossz középkategóriás chipjük volt túl sokáig forgalomban, amit egyes gyártók elét hanyagul is támogattak.
3 eve pont, hogy nagyon jo a Mediatek, sot bizonyos szempontbol (vp1 decode) a QC-nal is jobb, aki nagyon lemaradt ebben. Egy volt kozepkategorias 11T siman hardverbol dekodolja a vp1-et, mig a QC-s es Exynos telefonok szoftverbol. Merulnek es melegednek emiatt, ha ilyen kodolasu videot nezel.
Sot hotermelesben is sokkal jobb az MT mar generaciok ota. Mig az SD888, SD8 gen1, SD8 Gen3 nagyon melegedos, addig ezek MT megfeleloi nem azok (90% feletti hatekonysag).
-
PTM
senior tag
-
spect80
őstag
-
hapakj
őstag
Nem hülyeség. Ugyanazt hozza kb, mint a 8 gen 3, de takarékosabb, nem throttingol. Akkor miért ne tennék bele?
Jó lenne, ha megszorongatnák már a QC-t! Ugyanaz van itt is, mint pc fronton 10 éve, és ez nem jó.
én amúgy kiváncsi lennék játékokban hogy szuperál. Engem userként nem érint, mert nem játszok ilyeneken, de fejlesztőként tapasztalat, hogy Mali-ra sokkal nehezebb optimalizálni és asszem Mediatek még mindig azt használ.
Véleményem szerint ez volt az egyik ok is ami miatt a Samsung Exynosban a Radeon felé fordult, persze jó kérdés milyen sikerrel. -
adamklark
senior tag
Sokat ivott a Samsung vagy mik ezek a fura döntésekről szóló hírek /pletykák mostanság?
-
Rigormortiis
veterán
Nem hülyeség. Ugyanazt hozza kb, mint a 8 gen 3, de takarékosabb, nem throttingol. Akkor miért ne tennék bele?
Jó lenne, ha megszorongatnák már a QC-t! Ugyanaz van itt is, mint pc fronton 10 éve, és ez nem jó.
-
hapakj
őstag
hát a támogatás sajnos nem csak az eszköz gyártóján múlik, ha a chipset gyártója nem biztosít új drivereket androidhoz, akkor ellehetetlenül a főverzió frissítés. (Qualcomm ezzel előszeretettel él btw és ezért is váltott a Google saját chipsetre)
-
worxland
addikt
Régi rossz beidegződésem még a 2010-es évekből, hogy az MTK proci kicsit másodosztályú. Túl sok rossz középkategóriás chipjük volt túl sokáig forgalomban, amit egyes gyártók elét hanyagul is támogattak.
Hát a Geekbench szerint ez pont pariban van a 8 gen 3-mal. A Samu meg mostanában igen bőkezű lett a támogatással.
-
bollokcs80
Korrektor
Régi rossz beidegződésem még a 2010-es évekből, hogy az MTK proci kicsit másodosztályú. Túl sok rossz középkategóriás chipjük volt túl sokáig forgalomban, amit egyes gyártók elét hanyagul is támogattak.
-
kbyte1024
veterán
-
spect80
őstag
Na ne....nem volt elég a Snapi-Exynos variálás, most még MTK-val is fokozzák?!
mi a gond ezzel az MTK chipsettel? az egyik legjobb teljesítményű chipset és mellé takarékos is.
-
bollokcs80
Korrektor
Na ne....nem volt elég a Snapi-Exynos variálás, most még MTK-val is fokozzák?!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Búcsúzóul itt a fekete Apple Vision Pro
- Nagyobb kijelzőt kap a Xiaomi 18 Pro - hátul
- Rap, Hip-hop 90'
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Vezeték nélküli fejhallgatók
- E-book olvasók
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- További aktív témák...
- Apple iPad A16 128GB, Wi-Fi, Újszerű, 1 Év Garanciával
- Telefon felvásárlás!! iPhone 11/iPhone 11 Pro/iPhone 11 Pro Max
- ÚJ FEKETE Surface Pro 10 Intel Core Ultra 5 135U 16GB 1000GB 1 év gar
- Akció!!! Microsoft Surface Laptop 4 AMD Ryzen 4680U 16GB 1TB 1 év garancia
- ÚJ könyv: Walter Isaacson Elos Musk - keménykötésű
Állásajánlatok
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Nyilván ez nem csak az SoC-n múlik persze.
Ez architektúrális különbségek. Adrenok sokkal jobban megeszik a naív kódokat és elég jól mennek alapból is. Optimalizálással már csak százalékokat lehet nyerni, Mali fordítva.


