Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Van Der

    csendes tag

    válasz Gyantusz #536 üzenetére

    :U - nem tudom :P

    Nagyobb tételek ellentételeztetése - befektetésekkel
    ilyen szempontból könnyebb üzlet lehetne (koreai autóalkatrészeknek is van jövője..) a T-50 Golden Eagle mint az Aeromacchi, de az olaszokkal is (vs.déli parancsnokság) "biztos" találnánk vmi kedvező konstrukciót, ha az kell.
    Utóbbiakkal a konstrukcióba be lehetne venni a Dingo - k megvételét is.
    Ugyanez igaz a VBL-kre is a Mirage üzlet esetén. Korábban már írtam, de pláne előnyös ha ugyancsak a stratégiai szövetségi rendszerből és a Déli-parancsnokság kapcsolatából indulunk ki.

    Apache Longbow - hát az ölég nagy mennyiség - legutóbb az amik amúgyis hajlottak volna már ellentétetelezésre csak elkéstek vele.

    140 db Terrex - Szingapúrral amúgy sincsenek szerteágazó üzleti kapcsolataink, és Kínába is jó hídfőállást jelentenek (ugyanez igaz Koreára feat. Japan)
    Boxer Pszh - németekből még azt is kinézem hogy névnapunkra is odaadnának egy kissebb mennyiséget. (ez már úgyis egy plusz tétel Pszh) + akciós Leopardok áráról nem volt itt szó, de ha együtt vennénk a több még kevesebb lehetne.+ Fennek is

    A lengyel üzletet most tárgyaltuk - az mazsola :B (leopard story)

    Rendszerbeállítási idők jól áthidalhatók a meglévő orosz rendszereink ideiglenes korszerűsítésével - amit nagyrészt mostis MiG29-ből menedzselünk, talán szóba jöhetnek még ilyen tényezőként a "talonban" lévő pár db Mi-24-k is /azért nem az összes/

    + a legújabb fejlesztésű Gripenek már elég komolynak tűnnek - bár :F még csak kísérleti periódusban vannak. /ellentételezési szerződéskötéskor pedig lehetne hivatkozni a mostani banális végrehajtás kárpótlására/

    howitzer - nem vagyok egy Dél-Afrika szakértő

    A tankok vételét pedig akár más vételekhez is lehetne igazítani szükség esetén (Mirage+ Leclerc, Abrams+Apache - USA)
    Na a fegyverzet vásárláshoz kevés vagyok, talán ha Daa-Raa besegít, és ad egy két támpontot - bár szerintem ezek nagy része úgyis AMRAAM lenne (USA).
    USA-val kapcsolatban megjegyezném, hogy Nato szövetséges országként :((( az orosz oldalról mintha még mindig több tárgyi támogatást kapnánk , mint tőlük :F
    És korábban emlegettem azt is hogy az adósságkifizetésünk nagyrésze vsz az ő államkasszájukba vándorol, tehát ha ezt egy 50% kulccsal a business-be számítanánk abba nem halnának bele. (az éremnek két oldala van, ők is jobbak lennének egy erős keleti Nato országgal). Politikailag azért kipuhatolnám hogy várható-e Nato segélyezési rendszer kialakítása, mert szerintem az ő elemzőik sem vakok. Biztos ugyanezekről a dolgokról beszélgetnek mint mi.

    A folyamat kivitelézését (típusokat tekintve) úgy is vizsgálnám hogy egy fejlettebb haderővel mennyivel több előnyünk származna ha azokkal a Nato bevetéseken is részt veszünk. (a lengyelek ezügyben már az asztalra csaptak) Megj. szerintem mire ezek a beszerzések lerendeződnek addigra a Nato keleti jelenléte rendeződni fog - vagy visszajönnek vagy mégnagyobb erőkre lesz "szükségük :D ".
    Egyébként a franciák pár hete küldték az "egyfeladatú" Mirage D -iket az Afganisztáni térségbe.

    Erről hirtelenjében ennyi , ezen a témán jobban el kéne azért gondolkodni.

    [ Szerkesztve ]

    "A holnap egy másik világ" -F15Charlie

Új hozzászólás Aktív témák