Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gyantusz

    tag

    válasz lsc #520 üzenetére

    További problémái a 2SZ1-nek:

    - Még olyan 1998, vagy 1999-es tavaszi Manőverben volt (királyi tevében, még talán fel is vettem őket, csak a fene tudja hol vannak...) egy várpalotai lőgyakorlaton - tán az 5. Bocskai I. gld. volt kint - rájuk szállt a köd vagy 2-3 napig. "Űber" Gvozgyikák meg sem tudtak mukkanni. => Ezek szerint ezek a komoly harceszközök csak fényes nappal működnek pontosan.
    (mondjuk ezt furcsállottam, hiszen lőelemet tudniuk kéne számolni, kötvetett irányzás és tüzelés esetén meg marhára mindegy, hogy köd, eső, vagy hó fúj, max. a lövedéket elfújja a szellő - előretartást kell számolni)
    - A 122 mm nem NATO-szabvány, ahogy a BM-21 rakétái sem.
    - Nulla korszerűsítést sem hajtottunk végre rajtuk, ezért is lettek kivonva.
    Remélhetőleg nemsokára kiírnak ilyen tendereket is.
    Egyébként a lengyel HSW is modernizálta/ja őket (szóval szükség esetén tudnánk modernizáltatni őket). De mivel nekik megvannak a gyártókapacitásaik, így ez evidens. Nekünk meg nincs semmi. A FÉG le lett bombázva, a HTI átalakult Technológiai Hivatallá (és mintha szűkült volna), a Pestvidéki Gépgyár szintúgy összezsugorodott.

    Mint már írtuk párszor, ma már nem kifizetődő csak egyfeladatú eszközöket üzemeltetni. Azaz jelen esetben nem célszerű csak kicsiny hazánk belső védelmére berendezkedni, mert a kontingenseket nem tudjuk odakint támogatni velük, lévén nem NATO-szabványú "alkatrészeket" alkalmaznak, nem interoperabilisek. (ezeket foglalják össze a STANAG-okban = Egységesítési Egyezmények, amik mindíg frissülnek)
    M-kézeltben elférnek, ha külső agresszióval kellene szembenéznünk, a Köztársasági elnök (remélem) úgyis azonnali mozgósítást rendelne el, azaz első lépcsőben a tartalékosok indulnának a szerdzsók mellé, aztán rögtön indulna a kényszersorozás is. A régi eszközök pedig bent dekkolnak az M-raktárakban: AMD-k (már ha még van), AK-63-asok, aknavetők, lokátorok, Sztrellák, Iglák, az 50 db ZSZU-23-4 Silka, ZPU-4-ek, T-72-k, -55AM-ek, D-20-asok, meg ami kell.
    Nem tudom, a gyáraknak vannak-e még M-(gyártó)készleteik, de elvileg azokat is elő kell vakarják. Lásd a cigik átmérőjét, 7,7 mm => gépkarabély és géppuskalövedékeket vígan tudnak gyártani. Konzervgyárak...

    A szerződésesek-tartalékosok meg tartják a frontot - már ha lehet - amíg be nem érkeznek az Aviano-i F-16-osok, Tornado-k, Lakenheath-ról az F-15E-k, Spangdahlem-ből szintén a -16-osok, Cerviából és SP-ből az F-15C-k...
    Szerintem nem kell neki 2 nap. Egyértelmű agresszó esetén a NATO NRF-je (NATO Response Force) is gyorsan reagál. Mint tudjuk, 2006 január közepétől már van ilyen is.
    Persze ha az ENSZ BT úgy dönt, márpedig az ENSZ kerekei baromi lassan őrölnek... Bár nem tudom, van-e alá-felérendeltségi viszonyuk, szerintem nincs. Az NRF pk.-a - ha jól tudom - szintén Spangdahlemben van.
    Most el nem olvasom, de itt az NRF hivatalos lapja: [link]

    Egyébként azt sem árt tisztázni, hogy olyan, hogy azonnali támadás/agresszió nincs!
    Az ellenségnek diplomáciailag össze kell velünk rúgnia a port elég komolyan, fel kell készülnie logisztikailag, a támadó csapatait össze kell vonnia stb.
    Ezeket pedig jól lehet mérni és figyelni is (már ha van mivel), fel lehet rá készülni.

    [ Szerkesztve ]

    Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

Új hozzászólás Aktív témák