Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LelkesAmatőr

    újonc

    Kedves Fórumozók!

    A segítségeteket szeretném kérni a következő ügyben.
    Minden baj azzal kezdődött, hogy ajándékba kaptunk egy használt, de szép állapotú M-Tech aTab 9.7 IPS tabletet. (Illetve a baj ott kezdődött, hogy hozzányúltam :W )

    Eredetileg 4.0.4-es android volt rajta, de ezt egy szerencsétlen ötlettől vezérelve megpróbáltam a Concorde 9.7 IPS Plus-hoz készült firmware-rel 4.1.1-re felupgradelni. Hát nem jött össze. :C

    Hosszas keresgélés és rengeteg firmware le- és feltöltése után sikerült egy félig-meddig használható firmware-t letöltenem a rockchipfirmware.com oldalról.
    Most egy Cube U19GT-W-hez való 4.1.1-es android van a tableten, amivel elindul, de néhány "apróság" nem működik rajta.
    Ilyen apróságok:
    - a hangerő fel gomb nem működik,
    - bekapcsolni csak a sokadik próbálkozásra lehet (ill. ha a töltő be van dugva),
    - a kamerákat nem érzékeli,
    - nem érzékeli ha elforgatom a tabletet,
    - és a hangszórójából csak akkor jön elő hang, ha a fülhallgató csatlakozójába be van dugva egy jack dugó.

    Más firmware-ket is próbáltam (pl. PIPO, Ployer és más kínai gyártmányok) de azok ha el is indultak, az érintőképernyő nem működött. (Ha egeret dugtam rá akkor az egérrel lehetett vezérelni, de hát ez nem volt megoldás.)

    Azt szeretném kérni Tőletek, hogy aki tud, küldjön már egy erre a tabletre való firmware-t. Az sem baj ha 4.0.4-es (azaz az eredeti) de ha ennél újabb lenne azt is örömmel fogadnám, csak működjön. :))

    Előre is köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák