Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • egy23

    csendes tag

    válasz PistiSan #4 üzenetére

    Telenoros készülékeken ez a rom csücsül (bár szerintem minden máson is):
    LGD280nAT-01-V10a-EUR-XX-MAY-07-2014+0

    Drivert feltelepíted. Letöltés

    LG mobile support toolt feltelepíted. Letöltés

    LGFlashTool2014-et letöltöd. Letöltés

    Ha fut az LG mobile support tool akkor állítsd le!
    Dugd rá a gépre a mobilod.
    USB Csatlakoztatást átállítod LG szoftverre.
    Elindítod az LGFlashTool2014-et az LGFlashTool2014.exe-vel
    Mindent úgy hagysz ahogy van.
    Select KDZ file-nál rányomsz a kis mappára és betallózod a letöltött KDZ fájlt.
    Ha wipe nélkül akarod flashelni akkor a "'Normal Flash" gombra nyomj.
    Ha wipe-pal akarod flashelni akkor a "CSE Flash" gombra nyomj.
    A megjelenő ablakban a "START" gombra nyomj.
    Majd egy rövid várakozás után az új megjelenő ablakban az "OK" gombra nyomj.
    Ismét egy rövidebb várakozás után elindul a flashelés. A telefon újraindul download módban és flasheli a stock romot.
    Flashelés végesztével a telefon újraindul.

    Rootolás nagyon egyszerű.

    Letöltöd, telepíted, elindítot, rányomsz a "make it ra1n" gombra, telefont újraindítod és végül playstore-ból leszeded a supersu alkalmazást

    [ Szerkesztve ]

  • egy23

    csendes tag

    Hard reset:

    -Telefont kapcsold ki!
    -Nyomd egyszerre a hangerő_le és a bekapcsoló gombot!
    -Mikor látod az LG logót engedd el a bekapcsoló gombot (de csak is azt, hangerő_le gombot továbbra is nyomva tartod), majd tartsd nyomva ismét a bekapcsológombot!
    -Egy menürendszerben fogod találni magad. Hangerő gombokkal navigálsz és a bekapcsoló gombbal választod ki hogy mit akarsz.
    -Válaszd ki hogy "Yes", majd újra hogy "Yes"

    Hidden menu:

    Tárcsázd ezt: 3845#*280#

    Sim unlock menu:

    Tárcsázd ezt: 2945#*280#

    Unlock kódot itt lehet venni: https://www.safeunlockcode.com/lg/unlock-l65-d280
    Kipróbáltam. Telenor függő készülékem már osztrák simkártyával megy.

    Belépés recoverybe:

    Telefonon: Beállítások->Általános fül->A telefonról->Szoftver adatok majd a "Cikkszám"-ot addig nyomkodod míg ki nem írja hogy "Ön már fejlesztőnek számít".
    Majd a Beállítások->Általános fül->Fejlesztői opciókban bepipálod az USB hibaelhárítást. (Ha a telefon csatlakoztatva van a géphez akkor nem tudod bepipálni)
    Telefont csatlakoztatod a gépre.
    USB csatlakoztatást átállítod "Média szinkronizálás (MTP)"-re
    Gépen: 15 sec adb installert feltelepíted.
    Parancssort megnyitod beírod hogy: adb devices
    Telefonon a megjelenő ablakban pipát teszel a megjegyezhez és rányomsz az engedélyez gombra.
    Majd a parancsosrban ezzel a paranccsal újra indítod a telefont recovery módban: adb reboot recovery

    Belépés download módba:

    Ez a mód azért hasznos hogy ha az android nem akar bootolni és már hard reset se segít akkor tudjuk flashelni a stock romot úgy ahogy fentebb írtam.

    Telefont kikapcsolod
    Hangerő_le gombot nyomva tartod
    Majd az usb kábelt rádugod telefonra.
    Tartsad nyomva a hangerő le gombot amíg nem látod azt hogy "Firmware update"

    Kilépésre két mód van: Flasheled a stock romot vagy ha nem flashelsz stock romot akkor a bekapcsoló gombot nyomva tartod amíg a telefon újra nem indul

    [ Szerkesztve ]

  • egy23

    csendes tag

    válasz PistiSan #7 üzenetére

    Rootolás csak úgy nem távolítható el. Mert a telefon megjegyzi hogy már volt rootolva. Ezt mutatja download mode-ban egy piros ROOTED szöveg és a hidden menu valamelyik pontjában írja is mikor lett észlelve a root. Hiába unrootolsz ezt a telefon megjegyezte. Factory reset nem segít. Egyetlem módja hogy teljesen unrootold az az hogy flasheled a stock romot úgy ahogy előbb írtam. Elég a wipe nélküli "Normal flash", de ha biztosra akarsz menni akkor használd a wipe-os "CSE Flash"-t.

    Rootolni lehet stock recoveryből is. Kell hozzá egy ext4 fájlrendszerrel formázott sd kártya. Majd telepítesz egy update.zip-et ami rootolja a telefont.

    Amúgy flashtool nélkül is visszaállítható a stock rom.

    Lg mobile support toolban van egy olyan opció valamelyik menüben jobb felül hogy "Frissítési hiba kiküszöbölése". Ezt azért nem használom mert ekkor minden alkalommal letölti a 800 megás kdz fájlt ami internet sebességtől függően akár 30 perc vagy több is lehet. Lgflashtoollal a letöltés kihagyható így jelentősen felgyorsítja a folyamatot

  • egy23

    csendes tag

    válasz ovika #12 üzenetére

    Töltsed le az ES File Explorert
    Elindítod
    Bal felül 3 csíkra rányomsz
    Eszközök menü alatt a vége felé Root Explorert bekapcsolod

    [ Szerkesztve ]

  • egy23

    csendes tag

    válasz ovika #14 üzenetére

    A SuperSU alkalmazás telepítése lemaradt :DD

    Holnap elkezdek utánanézni hogy is kéne egy custom recoveryt készíteni telefonhoz. Azzal könnyebben is tudnék haladni azzal kapcsolatban hogy az SD kártyát belső tárhelyként érzékelje a telefon és ne minden vegyesen mindenestül arra sovány 1,5 giga tárhelyre menjen. Mert így ahogy módosítgatok ezt-azt előfordul hogy bootloopba kerül a telefon ilyenkor meg csak 1 megoldás van az az hogy flashelem a stock romot újra. Ekkor linuxról át kell bootolnom windowsra, elindítani a flashelést, rootolni a telefont, hackelt bootloader flashelni és végül windowsról átbootolok linuxra. Míg egy custom recoveryvel csak visszaállítanám a működő rootolt backupot. Már vagy 20 ilyen alkalmon vagyok túl :W

    Eddigi legjobb eredményem az volt hogy elértem ugyan hogy SD kártyát belső tárhelyként kezelje, de a szabad hely megállapításához még mindig a 1,5 giga tárhelyet veszi.

    Példa: van 300MB szabad hely a 1,5 gigából
    SD kártyán van bőven még 10giga++
    A The room 2 apk-ja kb 50 mb az elférne
    Viszont A the room 2 nem csak apk-ból áll hanem még egy 320 megás obb fájlból ami az SD kártyára menne.
    Nos hiába van sd kártyán több mint 10 giga szabad hely a telefon azt hiszi hogy már csak 300 mega szabad hely van, és ezért nem települ "Nincs elég hely" hiba miatt.

    Minden esetre így is vagy 40 alkalmazást fel tudtam rakni, csak amikor kezd az a 1,5 giga megtelni akkor előjön ez a bug.

    Még nem érzem ezt a megoldást jónak, de ha van rá igény még ha van ez a bug is akkor szóljatok és elmondom mit hogy merre.

  • egy23

    csendes tag

    válasz PistiSan #16 üzenetére

    Quicpic nem működik.
    Csak olyan alkalmazások tudnák módosítani az sd kártya tartalmát amik tudnak root jogot kérni és mint root módosítják a fájlokat.
    Ennek is utána nézhetek. Van egy halvány sejtésem, hogy mit is kéne változtatni.

    [ Szerkesztve ]

  • egy23

    csendes tag

    Sikerült portolnom egy CWM recoveryt. Egy szépséghibája van. Fejjel lefele van az egész. Ez azért lehet mert maga a kijelző is fejjel lefele van beletéve a készülékbe de a forgatást az LG kernel szinten megoldotta. Arra még sajnos nem jöttem rá hogy is kéne megfordítani a képet. Szívem szerint jobban örültem volna ha sikerül TWRP recoveryt portolnom. Az jóval testreszabhatóbb mint a cwm és több funkciója is van. Ráadásul kijelző fordítását is támogatja. Holnap megpróbálom TWRP-t újra hátha összejön.

    Na nézzük hogy is flasheljük ezt a CWM csodát! Értelemszerűen kihagyhatjuk azokat a lépéseket amiket márt korábban megcsináltál. Vastagon jelölöm a parancsokat amiket majd a Parancssorba kell írni

    1: Driverek telepítése

    - Töltsük le a drivereket
    - Csomagoljuk ki majd telepítsük.

    2: adb telepítése

    - Töltsük le a 15 secs adb installert
    - Telepítsük
    - Mindenhova válaszoljunk y-nal (Yes) kivéve driverek telepítésekor. Ekkor n-nel (No) válaszoljunk

    3: ROOT

    - Towelroot letöltöd és feltelepíted
    - Towelrootot elindítod
    - Megnyomod a "make it ra1n" gombot
    - Playstore-ból SuperSU alkalmazást letöltöd
    - Telefont újra indítod

    4: USB hibaelhárítás bekapcsolása

    - Beállítások -> Általános fül -> A telefonról -> Szoftver adatok
    - "Cikkszám"-ot addig nyomkodod míg ki nem írja hogy "Ön már fejlesztőnek számít"
    - Beállítások -> Általános fül -> Fejlesztői opciók
    - Ha telefon gépre van dugva akkor húzd le róla
    - Rakj pipát az "USB hibaelhárítás" mellé
    - Csatlakoztasd a telefont a géphez
    - Indítsd el a parancssort
    - Hajtsd végre a következő parancsot: adb devices
    - Telefonon a megjelenő ablakban tegyél pipát a "Mindig engedélyez" mellé majd nyomjad meg az OK gombot

    5: Patchelt bootloader és CWM telepítése

    - Töltsed le ezt és csomagold ki
    - Másold az aboot.img és cwm.img fájlokat a telefonod belső tárhelyére (Nem az sdkártyára!)
    - Nyiss egy parancssort ha bezártad
    - Hajtsd végre a következő parancsot: adb shell
    - Hajtsd végre a következő parancsot: su
    - Telefonon engedélyezd a rootjog kérelmet.
    - Flasheljük az általam portolt CWM recoveryt.
    - Hajtsd végre a következő parancsot:
    dd if=/sdcard/cwm.img of=/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/recovery
    - Flasheljük az általam patchelt bootloadert.
    - Hajtsd végre a következő parancsot:
    dd if=/sdcard/aboot.img of=/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/aboot
    - Indítsuk újra a telefont recovery módban
    - Hajtsd végre a következő parancsot: reboot recovery
    - Gyönyörködjünk a fejjel lefele CWM-ben

    Lefele navigálás = hangerő_le vagy menu gomb
    Felfele navigálás = hangerő_fel vagy home gomb
    Menüpont kiválasztása = bekapcsológomb
    Vissza = vissza gomb

    A telefont az adb reboot recovery paranccsal tudjuk indítani recovery módban vagy kapcsoljuk ki a telefont, tartsuk nyomva a hangerő_le gombot és a bekapcsológombot, mikor látjuk az LG logót engedjük el a bekapcsológombot majd tartsuk nyomva újra. Ezek után kétszer válasszuk a "Yes"-t (nem fog csinálni factory resetet) és be is léptünk a recovery módba

    Recoveryből való újraindításkor a CWM kírja hogy "Root access possibly lost" ekkor válasszuk a "No" opciót. Ez azért van mert CWM nem a supersu féle su bináris fájlt használja hanem a superuser félét és ezért hiszi azt hogy nincs root.

    6: Készítsünk EFS backupot

    Az EFS partíción van tárolva a telefonunk IMEI száma és más egyedi azonosítói. Ha ez a partíció sérül akkor többé nem leszünk képesek telefonálni.

    - Töltsed le ezt a zipet
    - Másold rá a telefonodra (mindegy hogy belső tárhely vagy sdkártya, csak tudd hogy hova)
    - Indítsuk újra telefont recovery módban
    - Flasheljük a "cwm_L65_Backup_EFS.zip"-et
    - Válasszuk ki az "install zip"-et
    - Ha belső tárhelyre másoltad a cwm_L65_Backup_EFS.zipet akkor a "choose zip from /sdcard" menü pontot válasszuk majd lépjünk bele a "0" nevezetű mappába
    és válasszuk ki a "cwm_L65_Backup_EFS.zip"-et
    - Ha az sdkártyára másoltad a cwm_L65_Backup_EFS.zipet akkor a "choose zip from /external_sd" menü pontot válasszuk és válasszuk ki a "cwm_L65_Backup_EFS.zip"-et
    - Indítsuk újra a telefont
    - Az EFS_Backup mappát másoljuk át a gépünkre és tegyük biztos helyre.
    - Ha visszaszeretnénk állítani az EFSünket akkor flasheljük az "efsbackupflashable.zip"-et

    [ Szerkesztve ]

  • egy23

    csendes tag

    válasz harpa #29 üzenetére

    Hát akkor azt csúnyám elírtam :D
    Sajnos nem tudom már szerkeszteni a hozzászólást :(

  • egy23

    csendes tag

    Alakul a TWRP recovery. Ez már nincs fejjel lefele.TWRP

    [ Szerkesztve ]

  • egy23

    csendes tag

    Elkészült a TWRP recovery. Úgy néz ki jó lesz :)

    Bugok amiket találtam:

    - A dátum és idő kijelzés nem jó.
    - Wipe -> Advanced Wipe menüben ha az Internal Storage-ot kijelöljük wipe-ra akkor a recovery gui-ja újra töltődik és a főmenüben találjuk magunkat újra és nem wipe-olt semmit. Mikor másodjára próbáljuk wipe-olni az internal storage-ot az advanced wipe menüben akkor már nem fordul elő ez a bug és szépen wipe-ol. Ennek az oka az új MTP funkció lehet. Mert ha a Mounts menüben rányomok a Disable MTP-re és utána wipe-olom az advanced wipe menüben az internal storage-ot akkor nem jelentkezik ez a bug.

    Innen letölthetitek.

    Flashelni úgy kell mint ahogy itt írtam az 5. pontban.
    Értelemszerűen a

    dd if=/sdcard/cwm.img of=/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/recovery

    parancs helyett a

    dd if=/sdcard/twrp.img of=/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/recovery

    parancsot használjuk.
    Ha már flasheltük korábban a patchelt bootloadert akkor azt a lépést kihagyhatjuk.

    Belépés a recoverybe úgy ahogy előbbiekben írtam.
    Ha a telefon ki van kapcsolva akkor tartsuk lenyomva a hangerő_le és bekapcsoló gombot.
    Ha látjuk az LG logót akkor engedjük el a bekapcsoló gombot míg a hangerő_le gombot továbbra is nyomva tartjuk majd ismét tartsuk nyomva a bekapcsológombot amíg be nem lép a Factory reset menübe. Itt hangerő gombokkal navigálunk és bekapcsológombbal választunk opciót. Mind a kétszer válasszunk "Yes"-t. Factory reset nem fog történni, mert módosítottam egy kicsit a TWRP recovery forráskódját hogy ilyenkor ne csináljon factory resetet.

    Továbbá terminál appal telefonon a reboot recovery paranccsal vagy gépről parancssorban az adb reboot recovery paranccsal.

    Recoveryben ha lépkedünk a menük közt és meglátjuk valahol a következő gombot hogy "Storage:Internal Storage (valamennyi MB)" arra bátra nyomjunk rá és válasszuk ki az External_SD-t. Így tudunk váltani hogy éppen mikor melyik tárhelyről akarunk flashelni zip-et vagy hová akarunk menteni backupot vagy honnan akarunk visszaállítani backupot.

    Mindenkinek ajánlom a gravitybox modult az xposed frameworkhöz. Nem minden funkciója működik mert ezt eredetileg AOSP androidokra csinálták de viszont a kikapcsoló menüt szépen lehetett módosítani hogy a reboot recovery opció megjelenjen :) és ad egy kis extra testreszabhatóságot ha már híján vagyunk a custom romoknak

    [ Szerkesztve ]

  • egy23

    csendes tag

    válasz ovika #36 üzenetére

    Innen portoltam a cwm recoveryt és ezen a fórumon lévő információk alapján hackeltem meg a bootlladert is. Itt írják hogy mit hova kell beírni hogy tudjunk alkalmazásokkal adatot módosítani sd kártyán, de ezek már alapból be vannak írva a telefonba és még sincs jogosultságunk írni az sdkártyát.

    Videó tutorialt majd készítek amint időm engedi.

  • egy23

    csendes tag

    válasz lacebo #44 üzenetére

    Csak roottal lehet írni sd kártyára. Az alkalmazások telepítésével meg az a baj hogy csak a fele támogatja hogy sd kártyára rakjad ráadásul az apkhoz tartozó fájlok amik a tárhelyen az android mappájában találhatóak, ha akarod ha nem csak is kizárólag a belső tárhelyre tehetőek. Roottal és link2sd appal megoldható ez is.

    [ Szerkesztve ]

  • egy23

    csendes tag

    válasz ovika #46 üzenetére

    http://www.microsoft.com/en-in/download/details.aspx?id=19153 ezt próbáltad?

  • egy23

    csendes tag

    válasz ovika #50 üzenetére

    Xp-n szenvedős mert az MTP (media transfer protocol) csak windows vistától lett támogatva. Ez a mtp nem úgy működik mint egy pendrive mikor a gépre tugod. Gépről tudsz sdkártyára másolni csak telefonon nem. Ez meg azért van mert kitkat google által kiadott forráskódjában nincsen megadva selinux policynek hogy engedélyezze az sdkártyára való írást, mert nexus telefonokban nincs sdkártya. LG ezt a forráskódot vette át és szart rá hogy hozzáadja azt az 1-2 sort a forráskódhoz hogy lehessen írni az sdkártyára.

    TC-hez meg lehet van valami plugin amit ha felraksz akkor látja már az MTP eszközöket.

    Google: totalcommander mtp plugin

    [ Szerkesztve ]

  • egy23

    csendes tag

    válasz ovika #52 üzenetére

    A kernelben van egy fájl a neve sepolicy. Ez tartalmazza hogy a telefonon milyen szolgáltatások milyen joggal rendelkezhetnek. Ehhez kéne hozzáadni egy szabályt hogy lehessen írni sdkártyára. Sajnos ez a fájl már át van alakítva bináris fájllá, így elég nehéz módosítani. Új sepolicy fájlt csinálni sdkártyára írás támogatással elég könnyű. A gond viszont az hogy ezzel az új sepolicyval a telefon nem bootol mert ilyen és olyan LGDRM és lgupdateservice szolgáltatásokhoz tartozó jogokat nem tartalmazza az új sepolicy. Ezek nélkül a telefon csak az LG boot animációig jut.

    Most éppen próbálom összeszedni az LG által hozzá adott policykat a gyári sepolicy fájlból és csinálni egy új sepolicy fájlt ami tartalmazza az LG szolgáltatásokhoz szükséges policykat és az sdkártyára való írás jogát.

    Röviden: meglévő sepolicy fájlt módosítani nem lehet, újat csinálni viszont lehet.

    Fogalmam sincs mikorra leszek kész vagy egyáltalán kész leszek-e valaha. Egyetem is elkezdődött. Szóval türelem.

    Ha összejön akkor egy kernel csere elég lesz és lehet írni sdkártyára.

    Szólok majd ha feladom :D

    [ Szerkesztve ]

  • egy23

    csendes tag

    válasz ovika #52 üzenetére

    Nem gondoltam hogy ilyen hamar megoldom, de úgy néz ki lehet már sdkártyára írni.

    Mondjatok alkalmazásokat amiket eddig nem tudtatok vagy nem volt értelme használni sdkártyára írás hiánya miatt. Letesztelem őket és ha tényleg tudnak fájlokat létrehozni és törölni sdkártyán akkor csinálok videót roottól egészen custom recovery flashelésig hogy majd tudjátok flashelni a custom kernelt ami már támogatja az sdkártyára való írást.

    Quickpic már tud képeket törölni sdkártyáról.
    ES file explorer is képes sdkártya írására.

    [ Szerkesztve ]

  • egy23

    csendes tag

    Itt a videó. Elnézést kérek a 480p youtube-osoktól. Esetleg innen letölthetitek az eredeti videót, ha youtube-on nagyon homályos.

    Reboot recovery paranncsal ellenőrizzétek hogy sikeres volt-e a custom recovery flashelése, úgy ahogy a videóban láttátok. Ha nem láttok semmi CWM vagy TWRP feliratot akkor még mindig a stock recovery van a telefonon.

    Későb úgy tudunk bootolni recovery módba hogy a telefont kikapcsoljuk majd nyomva tartjuk a hangerő_le és bekapcsoló gombot. Ha látjuk az LG logót akkor engedjük el a bekapcsoló gombot míg a hangerő_le gombot továbbra is nyomva tartjuk majd ismét tartsuk nyomva a bekapcsológombot amíg be nem lép a Factory reset menübe. Itt hangerő gombokkal navigálunk és bekapcsológombbal választunk opciót. Mind a kétszer válasszunk "Yes"-t. Factory reset nem fog történni.

    És ezt a zipet flasheljétek recoveryben hogy legyen sdkártya írás.

    Felelősséget nem vállalok semmiért se.

    [ Szerkesztve ]

  • egy23

    csendes tag

    válasz ovika #62 üzenetére

    Hogy őszinte legyek egy win8.1es gépen futtatam egy virtuális gépet amin win 7 futott :D

    Ha sikerült az mtp-t működésre bírnod xp-n akkor mennie kell xp-n is az egész procedúrának. Ha akarod írj nekem privátot amiben leírod hangouts vagy facebook vagy skype címed és akkor teamvieweren keresztül megsegítlek :)

  • egy23

    csendes tag

    válasz ovika #65 üzenetére

    Téglásításra 0.0001%-ot adok.
    Vagy 30-40 stock rom újrahúzás és bootloader crackelésen van túl az én készülékem és semmi baja.

    Ha meg tégla lesz LG nem tud rájönni hogy root meg bl crack miatt nem kapcsol be a telefon, mert ugye nem kapcsol be a telefon. :D

    Vannak lg szervíz útmutatóim. Abban annyi van leírva ha a telefon nem kapcsol be és nem megy download módba akkor cseréljék ki az alaplapot

    Írd le privátban az elérhetőségeidet és megbeszéljük mikor jó neked.

    [ Szerkesztve ]

  • egy23

    csendes tag

    válasz ovika #70 üzenetére

    HD hangra nincs tippem. Nem is tudtam hogy képes rá a telefon :D

    Hogy is mondjam a twrp fejjel lefele képernyőt. Maga a kijelző van fejjel lefele beletéve a telefonba. Ez szoftveresen meg van fordítva a kernelben. Mikor újraindul a telefon gondolom befejezi a képernyő forgatást és vissza áll alapra arra az 1 mp-re míg újra nem indul.

    Nem néztem utána még a dátum/idő bugnak. Azt tudom hogy nexus 5ömön is bugos volt aztán javítva lett valahogy a későbbi verziókban.

    Custom romokat nem láttam. Lg g2 mini és L90-hez láttam romokat azokat próbálom használni alapanyagnak hogy hogy is kéne csinálni. Meg most olvastam L70 fórumban hogy az amerikai változathoz van valami custom rom. Szóval próbálkozok romokkal is. Nem tudom hogy valaha lesz belőle valami. Eléggé nehéznek tűnik.

    Csináltam egy frissebb TWRP-t ebben javították már azt a bugot hogy ha MTP engedélyezve van és wipe-olsz akkor restartol a recovery, habár az MTP funkció továbbra se működik. Hozzáadtam a backup opcióhoz az EFS, MAC cím, DRM partíciót és más olyan partíciókat amikről jó lenne csinálni egy biztonsági mentést mert ezek egyediek minden telefonhoz és ha valami baj történik velük nem lehet őket már visszaállítani backup nélkül. Mega Zips mappa twrp_D820n.zip. Ezt flashelitek és felkerül a friss recovery.

  • egy23

    csendes tag

    válasz ovika #74 üzenetére

    Ha twrp-vel van már backupot akkot elég az. Backup után mentsed le azt a TWRP mappát belsőtárhelyről vagy sd kártyáról amelyikre csináltad a backupot

  • egy23

    csendes tag

    válasz ovika #70 üzenetére

    Frissítettem TWRP-t. Már helyesen mutatja az időt és dátumot. Fényerőszabályzás is működik ( nem mintha bárkinek is hiányzott volna :D ). MTP funkciót is lehet aktiválni kicsi körülményesen. Azt kell tenni hogy telefont rá kell dugni a gépre. TWRP-ben ellenőrzöd a "Mount" menüben hogy alul a gombon a következő felirat legyen "Enable MTP" ha nem ez szerepel hanem "Disable MTP" akkor nyomj rá a gombra hogy "Enable MTP"-t mutassa és rebootolsz recoverybe és vársz 10 másodpercet miután bejött a TWRP főmenü végül a "Mount" menüben rányomsz az "Enable MTP" gombra. Ha mindent jól csináltál akkor a gépedről már hozzá férsz a telefon tárhelyéhez és az SD kártyához. TWRP fejlesztő csapat szóvá tette hogy valamiért .zip kiterjesztésű fájlokat nem tudunk másolni, azt javasolták hogy nevezzük át a .zip kiterjesztést valami másra pl .txt-re és miután átmásoltuk telefonra akkor visszaírjuk .zip-re. Szóval körülményes és macerás. Ezzel nem tudok nagyon mit kezdeni. Nexus 5-ön egyáltalán nem működik ez a funkció.

    Mega mappa Zips/D280n/flash_twrp.zip ezt flasheljétek meglévő recoverytekben. Újaknak mondom hogy a videó tutorialban szereplő twrp-t is frissítettem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák