Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • egy23

    csendes tag

    Elkészült a TWRP recovery. Úgy néz ki jó lesz :)

    Bugok amiket találtam:

    - A dátum és idő kijelzés nem jó.
    - Wipe -> Advanced Wipe menüben ha az Internal Storage-ot kijelöljük wipe-ra akkor a recovery gui-ja újra töltődik és a főmenüben találjuk magunkat újra és nem wipe-olt semmit. Mikor másodjára próbáljuk wipe-olni az internal storage-ot az advanced wipe menüben akkor már nem fordul elő ez a bug és szépen wipe-ol. Ennek az oka az új MTP funkció lehet. Mert ha a Mounts menüben rányomok a Disable MTP-re és utána wipe-olom az advanced wipe menüben az internal storage-ot akkor nem jelentkezik ez a bug.

    Innen letölthetitek.

    Flashelni úgy kell mint ahogy itt írtam az 5. pontban.
    Értelemszerűen a

    dd if=/sdcard/cwm.img of=/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/recovery

    parancs helyett a

    dd if=/sdcard/twrp.img of=/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/recovery

    parancsot használjuk.
    Ha már flasheltük korábban a patchelt bootloadert akkor azt a lépést kihagyhatjuk.

    Belépés a recoverybe úgy ahogy előbbiekben írtam.
    Ha a telefon ki van kapcsolva akkor tartsuk lenyomva a hangerő_le és bekapcsoló gombot.
    Ha látjuk az LG logót akkor engedjük el a bekapcsoló gombot míg a hangerő_le gombot továbbra is nyomva tartjuk majd ismét tartsuk nyomva a bekapcsológombot amíg be nem lép a Factory reset menübe. Itt hangerő gombokkal navigálunk és bekapcsológombbal választunk opciót. Mind a kétszer válasszunk "Yes"-t. Factory reset nem fog történni, mert módosítottam egy kicsit a TWRP recovery forráskódját hogy ilyenkor ne csináljon factory resetet.

    Továbbá terminál appal telefonon a reboot recovery paranccsal vagy gépről parancssorban az adb reboot recovery paranccsal.

    Recoveryben ha lépkedünk a menük közt és meglátjuk valahol a következő gombot hogy "Storage:Internal Storage (valamennyi MB)" arra bátra nyomjunk rá és válasszuk ki az External_SD-t. Így tudunk váltani hogy éppen mikor melyik tárhelyről akarunk flashelni zip-et vagy hová akarunk menteni backupot vagy honnan akarunk visszaállítani backupot.

    Mindenkinek ajánlom a gravitybox modult az xposed frameworkhöz. Nem minden funkciója működik mert ezt eredetileg AOSP androidokra csinálták de viszont a kikapcsoló menüt szépen lehetett módosítani hogy a reboot recovery opció megjelenjen :) és ad egy kis extra testreszabhatóságot ha már híján vagyunk a custom romoknak

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák