Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • görcs

    csendes tag

    Hali!
    Kis segítség kellene.(sehol sem találok erről a cuccosról okosságokat,hátha itt lesz valaki,aki tudja mi a baja)Lőttem a vursliban :D egy ilyen dvd-rekordert,túl sok bajom nincs vele,csak nem értem miért van az,hogy amit felveszek,(dvd-ram,vagy +/- rw-re)az a tv-n (bármilyen asztali,kompatibilis dvd-lejátszóval) teljesen jó,viszont PC-ben olyan randa a kép,mintha szétvezérelné a szín,kontraszt,stb beállításokat,magyarul iszonyat vacak, életlen,túlvilágított,nagyon szines,azaz tragikus. :O Magyar menü ellenére sem találok olyan beállítást,ami a színkezelésre hatna.Meg persze elvileg amit asztali dvd jól ad vissza tv-re,az mitől ennyire gáz dvd lejátszó szoftverrel,PC-n?
    A másik,nem annyira fontos kérdésem általánosabb:Adva van ugye a dvd-ram,ami VR módban írható/szerkeszthető ezzel a felvevővel(nem lehet lezárni,mint az rw-t?,vagy videó módra formázni?) mivel nincs beépített saját wincsi,át szeretném vinni pc-re a felvételt szerkeszteni,de csak megnyithatatlan állományok,gyakrabban ''nincs lemez a meghajtóban'' az eredmény,pedig pc-ben is LG van,ami tudja a ramot is kezelni.(kezeli is,ha másik felvevővel írok a ramra) Hogyan tehetem ''láthatóvá,másolhatóvá'' a dvd-ramon lévő adatokat?
    Na ennyi lenne,amúgy más baja még nincs,igaz 2-3 napja próbálgatom,és sajna a számomra legfontosabb funkciónál ütköztem falba(VHs másolása dvd-ram,onnan pc,megszerkeszt,és kiír dvd-r lemezre)
    Köszi előre is,és bocsi,ha nem pont ennek a rekordernek a sajátosságai a tapasztalt hibák,találhattam volna máshol megoldást, de nem tudom mit is kéne keresnem.

  • görcs

    csendes tag

    Úgy látom nincs túl sok sorstársam,akinek ugyan ilyen rekordere lenne,nem véletlen,hogy sehol egy értelmes leírás,vagy fórum az egész neten :O
    Azért ha akad valaki,és nála jól működik minden,annak is örülnék,ha ide írná,legalább tudom,hogy az enyém nem működik jól,és vihetném szervízbe.
    Köszi

  • Gaga_30

    tag

    válasz görcs #2 üzenetére

    Szia!

    Mivel én is egy hasonlo topikkal szenvedek, ezért átérzem a helyzeted:d
    Én egy JVC-t teszteltem, ami szintén RAM-ra ir. Esetemben az volt a megoldás, hogy letöltöttem az ULEAD DVD Movie Factory-t (próbaverzio), ahol lehet ilyet választani , hogy Edit DVD, vagy import DVD files. Ezeket pedig szépen berakta a munkakönyvtárába sima .mpg formátumban. De vigyázz, amint kikélpsz a progibol azonnal törli ezeket. Szal előtte másold át valahova a cuccost.
    Sok sikert!

Új hozzászólás Aktív témák