Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    Engem is érdekelne a dolog, kegyetlen poros valamitől a lakásom (valszeg a radiátoroktól / kazántól ?), komplett takarítás után 1-2 nappal már 5 centis porcicák kerülnek elő, és tiszta por a levegő, látszik ahogy leszáll a bútorokra, meg főleg a nedves fürdőszobára.

    Néztem gépeket, konkrétan [ezt] és [ezt]. Ettől a forgalmazótól vettem már korábban párátlanítót, az bevált, meg úgy eleve elég korrektnek ismertem meg őket, szerintem olyan igazán katasztrofális szemetet nem árulnak, nagyon mellélőni a cuccaikkal talán nem lehet.

    Néztem a Xiaomi légtisztítót is, azzal elsősorban az a bajom, hogy 2-6 havonta cserélni kell benne a 10.000 Ft-os szűrőt, míg a fenti 2 gépben ugyanezt 2 évente elég megtenni (értsd : negyedannyi a fenntartási költségük). Plusz azok eleve úgy vannak kialakítva, hogy a durvább szűrőt simán porszívóval ki lehet takarítani, és védi a többi, mögötte lévő finomabb szűrőt a durvább szennyezéstől. Garancia szempontjából sem a legszerencsésebb választás, gondolom egy itthon forgalmazott terméket könnyebb megjavíttatni, mint egy kínából behozottat (a telefonjaikkal pl gyakran elküldenek a fenébe egyes telefonszervizek, nem nyúlnak hozzá).

    Fogalmam sincs, melyik gép a jó. ¯\_(ツ)_/¯

    A másik ötletem, hogy mivel a fűtésem radiátoros, a radiátorok ugye eleve keringetik a levegőt (szerintem emiatt annyira poros a lakásom levegője is), nem-e érdemes esetleg a radiátorok fölé és alá beszerelni valami (passzív ?) porgyűjtő cuccot, ami valahogy úgy szedné össze a port, hogy közben nem fojtja le a levegő keringését, és nem csökkenti a fűtés hatékonyságát. Mondjuk az meg nyáron nem csinálna semmit.

    Jó lenne ha pörögne ez a topic. :U Én is kérdezni jöttem ide, de jobb híján csak a saját eszmefuttatásomat tudom megosztani. Nehéz ebben a témában szakértőt találni.

    [ Szerkesztve ]

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    válasz kcsa #4 üzenetére

    Elég kicsinek tűnik. Én a párátlanítóknál megtanultam, hogy bármilyen szép dolgokat is állítanak róla, kicsiben az ilyesmi nem oldható meg. Ez egy elég hasonló terület, elvégre mindkettő a levegőt tisztítja. Ez szerintem kb a másfél méteres környezetét tudja effektíven tisztítani. Ami itt nálunk a munkahelyen dolgozik, az pl bőven 3-szor ekkora.

    Minél kisebb a gép, annál kisebb a teljesítménye, annál többet kell erőlködnie (hangosabb), és annál gyakrabban is kell takarítani. Szerintem csak nagy gépekben érdemes gondolkozni, a hatékony működés alapvető szükséglete a nagy felület.

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    válasz doc #16 üzenetére

    Hát [ez] pl tud olyat, hogy "auto", és majd bekapcsol, ha úgy érzi, be kell. Érzékeli a levegő szennyezettségét, és igazodik hozzá magától.

    [Csakhogy] :
    - Low overall quality of manufacturing
    - Poor air flow and filtration efficiency
    - Large amount of leakage
    - Meg szerintem olyan ronda, hogy ha fizetnének érte, se tenném ki a nappalimba

    100.000-hez képest nagyon gagyi. Ez az [allergycosmos] viszont lehet, hogy egy hasznos információforrás (?). Még nem olvastam át tüzetesebben a cikkeiket, de normálisnak tűnik.

    Ja, és erről a HF 380A-ról valahol egy magyar értékelésben olvastam, hogy itthon 100.000, az illető viszont valami német ebay-ről megvette 50-ért. És rákeresve tényleg. Nem tudom, garanciában mekkora hátrány, de ezek alapján itthonról ilyen gépet nem érdemes venni.

    [ Szerkesztve ]

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    Üdv,

    Légtisztítót keresek, tudnátok valami jót ajánlani ?

    Amit tudok :
    - Egy kb 35 - 40 m²-es nappaliban használnám.
    - Kifejezetten a helység porosodását szeretném vele csökkenteni. Nem baj, ha mást is csinál, de a lényeg, hogy a port szedje minél hatékonyabban össze.
    - A keret max 250.000 Ft, de egyáltalán nem bánom, ha ennek a töredékéből is megoldható (addig megyek el árban, ameddig annak azzal arányos gyakorlati haszna is van).
    - Fontos, hogy ne kelljen túl gyakran szűrőt venni hozzá, ne legyen magas a fenntartási költsége.
    - Fontos, hogy ne legyen túl hangos.
    - Szoftveres támogatás, meg mindenféle "okos" funkciók nem elsődleges szempontok, ha egyetlen on/off gomb van rajta, és teszi a dolgát, az nekem teljesen megfelel. Nem baj, ha vannak benne ilyenek, de nem elsődleges szempont.
    - Fontos, hogy ne fogyasszon eszetlenül sokat (ha esetleg tud egyáltalán egy légtiszító sokat fogyasztani).
    - Az nem baj, ha maga az eszköz fizikailag nagy, van neki hely bőven.

    Köszi előre is ! :R

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    Üdv,

    Régóta keresek légtisztítót, de még sose fajult vásárlásig. A választáshoz szeretnék segítséget kérni.

    Igények :
    - Egy kb 30-40 m²-es nappaliban használnám, ami egy légtérben van a konyhával is (ahol nem törénik semmi extra, nagyon ritkán főzök, tehát nincs derékig érő olajszag meg hasonlók).
    - A helység kifejezetten könnyen és gyorsan porosodik, de ezen a légtisztító ha csak egy kicsit is javítani tud, annak már örülök (nem várom el, hogy ettől portalanná váljon a szoba, csak a levegő minőségét akarom javítani). Konkrétan közvetlenül a pc-m mellé tenném, hogy legalább abba valamennyivel kevesebb por jusson.
    - Árban max bruttó 100.000 Ft a határ, de ha 50.000-ből is megkapom ugyanazt, akkor nem mennék annál feljebb.
    - Szűrőt minél ritkábban szeretnék cserélni, ezért előny, ha az takarítható, vagy eleve ritkán cserélendő (és olcsó).
    - Szempont a működés hangereje, de nyilván nem várom el, hogy néma legyen. Minél halkabb, annál jobb.

    A kérdésem :
    - Látom, hogy a Xiaomi nagyon népszerű ebben a topic-ban is, és az Árukeresőn is. Egy ilyen átlag polgári felhasználásra érdemes kb további gondolkodás nélkül ezt választani, vagy van valamilyen szempont, amiben a "komolyabb" készülékek lényegesen jobbak ? Olvasom, hogy azok pl kisütik a levegőből a polleneket, meg hasonlók, de ha csak egy általános, alapszintű levegőminőség javítás a cél (se kutya, se cigi, se rántott hús), akkor is van ezeknek lényegi előnye ?
    - A Xiaomi szűrőiről olvastam, hogy az újabb (~2022) modellekben chip-esítve vannak, vagyis észreveszi a gép, hogy régi a szűrő, és nem hajlandó üzemelni, amíg az ember ténylegesen ki nem cseréli azt (nem verhető át annak takarításával). Ettől persze még jóval drágábbak is azok a szűrők. Érdemes emiatt inkább a régebbi (~2020) modelljeiket nézni, vagy megkerülhető a probléma valahogyan ?

    Köszi előre is ! :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák