Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lapa

    veterán

    válasz shtml #53 üzenetére

    pont az akksi a nagy probléma, a jelenlegiek ár / élettartam aránya gyalázatos, a legújabbak is csak ~2000 kisülést bírnak utána a kapacitásuk 50% alá esik. meg ha megnézi az ember most durván 1/3 ár a panel, 1/3 az akksi és 1/3 az inverter. ha meg lehetne oldani első körben a második kettő nélkül, az nem lenne rossz. ha azt veszem a gép üresjáratban 50w-ot eszik, akkor 12 óra setét alatt 600w. ha jól értem ez egy 50Ah akksi teljes kisülése. a hasamra csapva eszerint legalább 100-150 ezer forintnyi akku, nagyságrendileg 200-300Ah kéne csak a géphez. és ezt by design cserélheti az ember 2000 / 365 = 5,5 évenként. szerintem egyébként az akksik előállítása és újrahasznosítása eleve több tényleges energiát emészt fel, mint amit én a napból kiszedek, szóval szerintem energiatakarékosságról globális értelemben aligha beszélhetünk. itt maximális infrastruktúra-függetlenség a cél.

    a hálózatra visszatáplálós verzió elméletileg veszi mindezen akadályokat, de ha mindenkinek olyan lesz ugyanúgy csak nappal lesz tele a derót elektronokkal...

    ez a téma már nagyon off, sajnálom hogy belekevertem. szerintem hagyjuk inkább, koncentráljunk a ledekre.

Új hozzászólás Aktív témák