- Listázzák az olaszok a Redmi 15C-t
- Motorola G86 - majdnem Edge
- Google Pixel 8 Pro - mestersége(s) az intelligencia
- Magisk
- iPhone topik
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Xiaomi 14 Ultra - Leica hercegnő
- Szívós, szép és kitartó az új OnePlus óra
- Mobil flották
- Samsung Galaxy Z Flip7 - kis fogyás is sokat jelent
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
PazsitZ #23818 üzenetére
Ahhj, mondom, 1000x végigdumáltuk már ezt. De, igaz, a mai árakban a támogatásoknak vajmi kevés szerepe van. 6 éve más volt a helyzet. És egy 6 éves cikket behozni hivatkozásként..hát.
Direkt linkeltem egy cikket, olvasd már el!
Azért, mert nálunk eleve rohadt alacsony bázisról indultak.
És ezt egy olyan országra mondod, hogy az élet igazságtalan, ahol a tanárok keresnek havi 250K-t, vagy még annyit sem?
Igen, szerintem ez igazságtalan. Le is írtam. Szerinted nem az?
A 65 milliós ingatlan pedig nem high-end itt Magyarországon.
Borsodban ennyiért palotát kapsz, Budapesten meg cigányputrit. Amúgy senki sem mondta, hogy high end. Lényegtelen, hogy milyet kapsz, a lényeg az ára. Nettó 350-ből ennyi hitelt (50 millió) nem szabad felvenni. 2 embernek is nagyon rizikós.
-
concret_hp
addikt
válasz
PazsitZ #23403 üzenetére
nem megbüntettek, csak a kerületben van ingatlan adó (vagymi) ami alól mentességet kapsz, ha ott laksz / közeli hozzátartozód ott lakik, szóval nem kaptam mentességet, mert pont abban a pár hétben nézték, amikor már a földhivatal bejegyezte, de még nem jelentkeztem át. igen én se akartam erre elb@szni X időt, persze ha tudtam volna, hogy ez lesz, akkor jobban pörgettem volna...
persze megfellebzhettem volna a 30 ropit 5ért, amivel még elbaszok egy csomó időt is és a végén vagy azt mondják hogy oké, vagy nem
-
-
albiosz
őstag
válasz
PazsitZ #22571 üzenetére
Ha jól emlékszem kérheti az ügyvéd valamilyen módon. Nálunk ez elmaradt, így csak a lehetőséget tartalmazza a határozat.
#22569 Eugene Roe: köszi, megfelel a 12. Szerencsére (sajnos?) nem annyira magas összeg, de cash-flow miatt a 12 hónap ideálisabb.
-
axioma
Topikgazda
válasz
PazsitZ #21738 üzenetére
A kerdesben nem lattam az LTP-t mint elotorlesztes forrasa emlegetni... plusz elgepeles lehet, nem hitelt utalnak ki hanem (jellemzoen) megtakaritast.
A lenyeg az hogy a hitelszamlara keruljon a megfelelo mennyisegu penz es szolni kell a banknak hogy az elotorlesztes cellal kerult oda. Ez altalaban is igy van. -
Ijk
nagyúr
válasz
PazsitZ #20384 üzenetére
Ertem en hogy vannak faktorok, de akkor is felesleges sírni egy ingatlanpiaci lufi vegorajaban hogy szegény fiataloknak nehéz felujitott 3 szobás lakashoz jutni udvari bealloval, lehetőleg azt is egyedül mert még nem akar elkotelezodni, gyereket vállalni. Ja és ezt is elsősorban BP legjobb részein, átlag alatti fizetésből.
Babavaro+CSOK hitel 20 millió, nyilván hitel,vissza kell fizetni, meg azért hozzá is kell tenni 5-15 milliót igenyektol fuggoen. De legalább esély van valami eletkezdesre, legtöbb időszakban volt 10+ %-os hitel, és sokaknak esélyük nem volt hogy kapjanak hitelt kezes nélkül.
Persze annak sokkal könnyebb volt aki megtakaritott és ebbe az iranyba is kellene visszamenni, de akkor is kellett 10-15 évnyi gyujtogetes. És arra meg ne is terjunk ki hogy aki ezelőtt gyujtogetett fiatalon, annak a megtakarítása szart sem ért már 4 éve, most meg median fizubol minimalis önerővel azért kapasbol elindulhat egy fiatal pár. -
Kobe
veterán
válasz
PazsitZ #18760 üzenetére
Nem osszeomlast varok. Korrekciot. A ketto nagyon nem ugyanaz.
Osszeomlas 2008 utan volt, amikor 7-8M ert dobaltak a belvarosi lakasokat, es atlagban felezodott / harmadolodott kb minden
En szimplan a 6-7 eves konstans, exponencialis, korrekcio nelkuli felivelo szakasz megtoreset idoszakos lecsorgasat varom, mondjuk egy 20% kb mar egeszsegesen idoszeru lenne.Ahogy mas eszkozpiacon sem megy barmilyen fiskalis stimulus ellenere sem csak felfele mindig minden, ugy a csok, stb tamogatasok ellenere szerintem az ingatlanpiacon sem a legjobb omen.
Csak az analogia kedveert, egy amcsi piacon tavaly marciusi flashcrash ota volt mar 3-4 db 15% koruli korrekcio, a folyamatos penznyomda ellenere is. Tobb - 2-3 eves tavlatban meg meg tobb.
Az ingatlanoknal meg 6-7 ev massziv es toretlen emelkedes utan 1 percnyi arcsokkenes sem.
Ennek a kifutasara varok -
Kobe
veterán
válasz
PazsitZ #18750 üzenetére
Kulso kereslet jelenleg minimalis / 0 - meddig marad igy good quetion
A tobbseg 1 eve moratoriumon tengodik
December ota ismet lefele mutato munkanelkulisegi adatok
Harmadik hullam most indul - az alapbol a hullam elott csokkeno foglalkoztatas hogyan reagal ra?
Jelen allas szerint mindenhol szigoritas fele megy az irany, nem a konnyites fele, valoszinuleg felul tudnak valamit amit nem tolnak be direktbe arcba a nepnek
Vendeglato szektor kb tavaszig birta ki vicckategorias lelegeztetogepen, most roccen be a kovetkezo hullam - eselyesen csodhullamot general - megint milyen foglalkoztatasi hatasa lesz? (szerintem nem pozitiv)
Moratorium kifutasa utan a hitelesek mekkora resze fog meglepodni?
Mivel bizonytalan ideig kulfoldi kereslet nincs, a belfoldi munkanelkulieknek / reszfoglalkoztatottaknak kellene finanszirozni rekordmagas arakat - nem tunik epp rentabilisnak, feasiblenek
Allamhaztartasi hiany - iszonyatosan elszallt
Aktualis kormanyzatnak ket valasztasa lesz - vagy lenyeli a pirulat es elkezd megszoritani, pl valasztasok utan, vagy hagyja bedolni a rendszert a p*csaba
B valtozat h bebukja a valasztast es hagyja a megszoritasokat masra
Szerintem stadionepites, CSOK, ingyenhitel, stb tamogatasi formak repulnek eloszor, egyszeruen nem lesz ra penz, vagy bevallaljak a hianyt / allamadossagot olasz / gorog szintre novekedni - valasztasvesztes
10-12 eve fullba nyomjak a prociklikus gazdasagpolitikat, aminek az eredmenye az elfogyott mozgaster lesz, eddig felivelesben ment az olaj a tuzre, ennek a kotelezo folytatasa hogy felpattanaskor kell megszoritaniuk, irqnyvaltas nem igazan kivitelezheto, mert nincs mibol (nem volt felhalmozas a konjunkturaban, nincs mibol an5iciklikus modellre atallni)
Jelen pillanatban zajlik egy nagymerteku szabadeses a tengerentuli tozsdeken, a jegybankok meg nem regaaltak le, annak a kifutasa mikent hat majd a piacokra (retail investorok epp kva sokat, 30-40%okat buknak....)Ha mar spekulacios kornyezet es arakra hatast gyakorlo tenyezok, az arak lefele mozdulasa mellett hirtelen ezek az ervek jutottak eszembe, ami szerintem pariba allithato a felfele mutato varakozasokkal
-
-
-
mokus1
addikt
válasz
PazsitZ #14717 üzenetére
Nem tudom mit akartál ezzel mondani, de ezt csak a tőkére érted? Ha 100K a törlesztőd és triplázod akkor mindenféleképpen letudsz 3 évet ez így van, de csökkenni fog a törlesztőd hosszú távon mivel csökken a tőketartozásod ezáltal a kamatok is.
Javítsatok ki ha nem így van.
-
426os
őstag
válasz
PazsitZ #13324 üzenetére
Van valami mód arra, hogy az ember kiszűrje valahogy megtekintéskor a silány minőséget (ha épp nem aktívak a szomszédok, akkor nincs mi áthallatsszon)? Teljesen laikusként kérdezem, hogy miből lehet következtetni arra, hogy spórolós lett a lakás. Eddig egy "új"építésű (2007) lakóparkkal van tapasztalatom, ott jó volt nagyon a hangszigetelés, de ez csak ott lakás közben lett egyértelmű. Jelenleg régi (<1950) téglában lakom, itt a lakások közti válaszfal hagy némi kívánnivalót maga után hangszigetelés szempontjából.
-
gerii
addikt
válasz
PazsitZ #13322 üzenetére
Ráadásul panelnél tök mindegy hogy mennyire van felújítva, ha a feletted lakó ugyanazon a parkettán dobol mint amivel építették a házat.
Azt tudja valaki esetleg, hogy a ma érvényben lévő építési szabályoknak megfelelő hangszigetelés a födémen mennyivel csendesebb mint a panelek, vagy akár a 2000-es évek újépítésű lakásai?
-
-
válasz
PazsitZ #11527 üzenetére
a papír hatására boldogabb gyerekek és hosszabb párkapcsolatok lesznek
Nyilván nem annak hatására. Csak pl a különböző generációk különbözően állnak hozzá a házassághoz. Ez régen egy megszokás, nőknek egy tisztelet volt a házasság. Manapság (az x-y generáció), már inkább össze sem házasodik minthogy válnia kelljen - mondták a hangok egy előadáson -.
-
válasz
PazsitZ #11512 üzenetére
csok-nál emg úgy látom te is azt mondod, egyszeri árfelcsapó hatása volt, tehát úgy hiszem egyetértünk: nem volt túlzott szociális hozadéka.
Láttam egy szakdolgozatot, ami a vallást és a szexualitást boncolgatta. Nem tudom honnan szerzett adatot az ismerősöm, de az egyik diagramjában a házasság kötések számát lehetett látni évekre bontva. 2015-től pedig ugrás szerűen növekedett ez az érték. Érdemes lenne utána járni, hogy valóban így van-e, de szerintem ő is valami központi statisztikai hivataltól szerzett adatokat. Nekem fura volt. Nyilván valóan más paraméterek is szerepet játszhatnak, de nekem ez jutott először eszembe.
-
attiati
veterán
válasz
PazsitZ #11512 üzenetére
Vidéken lehetett pozitív hozadéka, ahova nem ér el a nemzetközi hatás. Kisvárosokban, falvakban.
Felsoroltam a támogatásokat.
Én pedig csak annyit írtam mindössze, hogy az árfelhajtó tényezők közül mi van extrém szinten.
(a szociális juttatások nem)
De hogy ebből miért lett kiragadva a szociális juttatás és kinek mi a sok/kevés és mi a vita, azt már én is elvesztettem. -
attiati
veterán
válasz
PazsitZ #11510 üzenetére
Miben írtam le pozitív képletet?
Ha az összes mutató extrém túltolt tartományban járna, akkor be merném shortolni a lakáspiacot.
Ennyi volt a lényege.Meg azt is írtam már párszor, hogy ezek a helyi intézkedések (áfa, csok, stb...) csak olaj a tűzre, felerősíti a mozgást, de az égvilágon semmi mást nem csinál a magyar lakáspiac, csak követi a nemzetközi trendeket.
Majd ha elfogy a nemzetközi hátszél, akkor lehet aggódni, mert semmilyen helyi magyar intézkedés nem tudja szinten tartani a lakáspiacot.
Ha pedig csak a magyar intézkedések fogynak el, akkor csak egy korrekció jön a magyar lakáspiacon, mert nem tudja megfordítani a globális emelkedő trendet.És aki esést vár és lakást akar venni, ezt a két fenti forgatókönyvet kell tudnia megkülönböztetni majd, hogy éppen melyik történik. Ennek megfelelő lesz az esés mértéke.
Ezért érdekel jobban az EU-s parlamenti választás és EU irányvonal, illetve az amerikai 10 éves hozam és mondjuk az SP500 trendtörés.
A csokra:
A magyar lakáspiac tetszhalott állapotban vegetált vagy esett, amikor a nyugati fővárosok piacain elindult az emelkedés.A magyar lakáspiac vajon CSOK nélkül is elindult volna felfelé?
Ha más tényezők miatt élénkül meg a kereslet, akkor ugyanezt a szűk kapacitást kiváltotta volna?És ha hirtelen megjelenik a kereslet, de kínálat nincs, akkor csok nélkül is árat emelt volna az a fejlesztő, aki korán ébredt és volt kész lakása, vagy volt lekötetlen szabad építőipari kapacitása?
Ha te azt észlelnéd, hogy van egy gyártósorod, másnak meg nincs és hirtelen megélénkül a kereslet a termékeid iránt, akkor mit teszel a kereslet-kínálat szabályai szerint?
Árat emelsz.
Pláne, ha minden versenytársad leépítette a gyártókapacitását és extra kereslet jelenik meg.
Akkor extrém módon árat emelsz.És vajon ha azt látod, semelyik másik országban nem emelkedik a lakáspiac vagy mindenhol esik.
De a magyar piacon megjelenik évi 100 mrd forintnyi csokos kereslet, akkor be mered indítani a gyártósoraidat, mersz kapacitást bővíteni, vagy árat emelni?
Meggondolod, mert nagyon gyenge hátszél az a 100 mrd.
Vagy örülsz, hogy ki tudsz szállni a lakásállományodból, csak vigyék el.A csok és áfa szabály annyit csinált, hogy 1 nap alatt ideborította azt az emelkedő folyamatot, amit más országokban fokozatosan csinált és ami egyébként is bekövetkezett volna.
Viszont az egyszeri extrém ugrás óta (ami amúgy is bekövetkezett volna) nincs extrém hatása a csoknak.
-
-
concret_hp
addikt
-
#41635072
törölt tag
válasz
PazsitZ #10541 üzenetére
Nem, csak a statisztikakban sem 850-1M-s nm arak szerepelnek, ingatlancomon meg gyak ezeket latom kulso keruletekben is... Illetve nehany kozvetett ismeeos seme nnyiert vett, (ugyveden mereszrul, vagy nem is hirdetett lakast), ezert fondoltam van mas modja is, mert ez teljesne nonszensz. De az egy evvel ezelottihez kepest egyzeruen eltunt a kinalat, meg akkor is ha vegtelen meretu zsebbel kezdek el keresni kivancsisagbol.
-
adalbert1
veterán
válasz
PazsitZ #9782 üzenetére
Most hirtelen a környéken csak a Berettyó utcában látok viszonylag sok szabad lakást (a Metrodom építi őket), viszont a kisebbeket itt már bőven kiválogatták, a legolcsóbb eladó, ami a honlapjukon szerepel, 62.4 nm, 10.2 nm-es terasszal (illetve valamennyi kertkapcsolattal, mert földszinti), és ezt árulják 42.9 millióért, ez olyan 680k-s nm ár.
Az, hogy kis méretben már nincs új lakás, valamennyire szerintem a használtat eladóknak kedvez, ha valakinek csak kevesebb pénze van/kisebb méretűt keres, akkor hiába van az igényeinek nem megfelelő méretű/árú új ingatlan a környéken.
Ennek ellenére szerintem is van pár kicsit túlárazott a környéken, én a Máglya közben lévőn botránkoztam meg leginkább, de lehet, hogy azért, mert abban a 2 házsorban található lakásoknak a hirdetéseire még emlékszem pár évvel ezelőttről (talán 2013-ból), mikor olyan 7.5-8 millió környékén árulták őket, igaz nem felújítva.Közben elgondolkoztam az áthidaló hitel felvételén is, itt ugye meglenne az az előny, hogy nem feltétlen kellene egyből kiköltözni a lakásból, ha felújítandó ingatlant veszek - tényleg csak olyan létezik, ahol a max. hitelösszegege az áthidaló hitelnek és az esetleg mellette felvett rendes hitelnek nem lépheti túl a megvásárolni kívánt ingatlan értékét (egyelőre az erste honlapján találtam csak olyat, ami nem lakástakarékhoz kapcsolódik)?
-
concret_hp
addikt
válasz
PazsitZ #9650 üzenetére
sztem senki nem nevezte válságnak, most megnéztem 9 eladó lakás van 50-60ból és a leírásokban decemberi átadás szerepelt, de a nagyobbaknak több mint a fele megmaradt, ami mondjuk talán érthető, mert ilyen 70-80Mből lehet venni külön házat is pár utcával arrébb.
itt van még meg 9 a 30ból: https://lakopark.ingatlan.com/greenfield
-
axioma
Topikgazda
válasz
PazsitZ #9633 üzenetére
Nekunk 108m2 plusz garazs plusz felso szint szinte csak raktar, 2+2 csaladfelallas. Kulon 3 helyiseg a nappali-etkezo-konyha, van 2 gyerekszoba meg a szuloi halo, egy dolgozo ami most fog atalakulni vszinu ha felkoltozik egy resze az emeletre, furdo amiben a szaritogep se kell a mosogep tetejere keruljon, kulon zuhany-wc, kamra, gardrob. Ennyien kihasznaljuk. Jo, sok cuccunk is van, gyult mar az evek soran. Pedig en mindig lakasban laktam, igaz egyik nagyszuloknel volt regi hosszu paraszthaz es sokat nyaraltunk ott.
Pont azert lett haz, mert lakasbol mar nincs ekkora (akkor meg hetvegente +2-3 gyerek jott ferjem elso hazassagabol), hasznalt hazban meg ami ekkora, ott fele ennyi oriasi helyiseg. Azert a nappaliban kanapebol a'gy se ugyanaz mar az en derekamnak, mint a rendes butorboltos hideghab matrac a franciaagyban. Szoval az oregedes, gyerekek hozzak majd az igenyt. Ez igy lenne termeszetes, konnyen mozdulva mindig optimalis meret, csak itthon valahogy ez ritka. -
Zeki
nagyúr
válasz
PazsitZ #9633 üzenetére
Azért szép a világ, mert nem egyformák az emberek.
Én laktam 10 évet falun, volt benne jó, de több rossz.
- jó amíg szép új a ház
- jó amíg a gyerekeid élvezik a kertet, és vannak az utcában más gyerekek, akikkel hol itt, hol ott lehet bandázni.
- nem jó, ha feléd fújja a jellemző széljárás a falu füstjét
- nem jó, ha minden szomszédnak van egy halom kutyája a keskeny de hosszú telken, és éjjel-nappal ugatnak, te meg mehetsz ki rájuk szólni a -20 fokban is, éjszaka 2-3-kor, mikor 1-kor feküdtél le aludni, mert úgy estél haza a melóból.
- nem jó, ha mindenért be kell járni a városba, mert autónként másfél tank benya, meg reggeli ideg a bedugult utakon.
- nem jó, amint évek múlva kiderül hol vágott át a kivitelező, mert nyúlhatsz zsebbe.Beköltöztünk a városba, sorházba.
- jó, mert nyertünk reggel + fél óra alvást, és még így sem kell kapkodni.
- jó, mert nem ugat egy kutya sem
- jó, mert csak nagyon ritkán hoz a szél füstszagot.
- jó, mert akár gyerekekkel is bebringázok a városközpontba.
- nem jó, mert drága volt - sok hitel. -
axioma
Topikgazda
válasz
PazsitZ #9438 üzenetére
Fedezet szempontbol nem jo, mert gondolom nem leszel egybol tulaj, majd csak az albetetesites utan, addig csak szeljegyen vagy. Ilyenkor jellemzoen a projektet finanszirozo banknal a legegyszerubb felvenni a hitelt, mert ott egyik zsebbol a masikba megy...
Nagyon jo ugyveddel nezesd meg amit ala akarnak iratni, nehogy ugy jarj mint Szegeden akiktol ujra kertek kb. a teljes lakas arat... Marmint nem a hitelszerzodest, hanem az adasvetelit. -
axioma
Topikgazda
válasz
PazsitZ #9436 üzenetére
Amikor mi epitkeztunk (12 eve) az volt a kivetel, hogy akkor a CIB nem finanszirozott tamogatott hitellel epitkezest. (Ha nincs kieg. fedezet, akkor epitkezest csak szakaszosan lehet, azt is csak adott onero mellett, ecceru fedezeti okokbol - ami kesz, annak a jelzalog-birasi kepessegenek megfelelo penz lehet csak egyszerre nalad.)
Ja es azota volt mar a cib-nek is.
Arrol gozom sincs, hogy most pontosan mi a helyzet de meg lennek lepodve, ha - talan takszov-okon kivul - valamelyik bank nem finanszirozna be epitkezest, csak kesz lakast.Illetve jo kerdes: tied a telek meg te vagy az epitteto? Vagy ilyen ujepitesu lakasepitos dolog? Mert akkor lehet hogy mas a tortenet (sokkal tobb a szereplo es a kockazat).
-
attiati
veterán
válasz
PazsitZ #9101 üzenetére
Igen és például a munkáltatói kölcsönök sem jelennek meg a hitelállományban.
És az sem jelenik meg a statisztikában, ha mondjuk adóoptimalizálás miatt a valós érték alatt kötik az adásvételt és a többi kézbe megy. Vagy a cég nevére vesz lakást vállalati hitelből és abban lakik.Szóval mégis csalnak a számok és módosíthatnak az adatokon jelentősen, de jó eséllyel nem duplázzák / felezik a helyzetet. Viszont számok nélkül még a nagy képet sem látja az ember és jó eséllyel követ el duplázós hibát.
Ha érzésből kellene megmondanom, hogy hogyan alakult a nettó hitelállomány a lakosság esetén a válság után, akkor azt mondtam volna, hogy stagnált, vagy enyhén nőtt. Ehhez képest jelentősen beesett.
A nettó vagyoni helyzet (megtakarítás - hitel) pedig nagyot javult. -
Patrick
addikt
válasz
PazsitZ #6730 üzenetére
Amíg megveszik az ilyen áru lakásokat, menni fognak felfelé az árak... úgy is megveszik, akkor miért ne adnák drágábban? Nekik nem számít 1-2 milla, vagy több...
Nekem 100 000 is számít, és még sokat mondtam. És sajnos mi vagyunk kevesebben... na, így irreális.Én el nem hiszem, hogy pl egy kocsibeálló 2-2,5 milla...
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- PROHARDVER! feedback: bugok, problémák, ötletek
- Hardcore café
- Garancia kérdés, fogyasztóvédelem
- Linux kezdőknek
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Gyúrósok ide!
- Listázzák az olaszok a Redmi 15C-t
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- LG LCD és LED TV-k
- További aktív témák...
- Samsung Galaxy A23 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Xiaomi Redmi Note 14 5G 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Eladó Logitech Z5500 7.1 aktív sub 2db hangszóróval
- Újszerű Asus ROG Strix G16 G614 -16" WUXGA 165Hz - i5-13450HX - 16GB - 512GB - RTX 4050 -1,5 év gari
- Asztali PC , R5 4500 , 1080 8GB , 16GB RAM , 256GB m.2 , 750GB HDD
- Apple iPad (9th Generáció) Wi-fi + Cellular, 1 Év Garanciával
- Azonnali készpénzes Apple Macbook Air felvásárlás személyesen / csomagküldéssel korrekt áron
- BenQ PD-3200-U Monitor - Designer 4K 32"
- Wilbur Smith könyvek (15 db) egyben
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 13400F 16/32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest