Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chal

    addikt

    válasz kardkovacsi #15 üzenetére

    Nem egyszerű megfelelni persze, de azért lássuk be, hogy ez nem arról szól, hogy 10m-es felújításokat finanszírozzanak vele. Ha 10% lenne az áfa (hahaha), akkor 30 milliót lehetne írni példának.

    3 milliót adnak de maximum a befektetett összeg felét, és punktum, egyáltalán nem arról szól, hogy az áfa mértékével támogatnak csak. Mint ahogy már írtam, baromi egyszerű a képlet: a teljes költségének minimum a negyedének kell lennie a munkadíjnak, és akkor ki tudod maxolni, ez esetben megkapod a befektetett pénzed felét, ha ennél alacsonyabba munkadíj, akkor arányosan kevesebbet. És vegyük figyelembe hogy nem hitel, nem kell még több gyereket csinálni, nem kell 10-20-30 évekre aláírni semmit, hanem csak úgy adják, kb. puszira (na jó, meg szavazatra, de hálisten ott még nem tartunk hogy az kötelező legyen :D) . Szerintem ilyen szemüvegen át nézve nem olyan rossz deal ez, és annyira nem is elvadult elvárások.
    Nyilván csomó munkára bajosan illik, e miatt én sem örülök, ennek kapcsán inkább úgy látom, hogy nem az van, hogy mindent meg lehet csinálni ami szimpi, hanem körül kell nézni, és átgondolni hogy mire van szükség, minél éri meg. Ha valaki nem talál ilyet, annál érthető a csalódottság, és ez tényleg egy negatívum, ezt aláírom.
    Sajna ez van, nem lehet mindenkinek megfelelni, és így is olyan mutyik lesznek benne mint a ház. Ha nem lennének benne ezek a fékek, akkor márciusra elfogyna a keret, és lenne benne pár 2mFt -s kávégép, meg medencefűtés, abban biztos lehetsz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák