Hirdetés

Aktív témák

  • Miert77

    csendes tag

    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni!

    Tegnap, miközben a WD My Passport Ultra külső merevlemezre írtam, a gyermekem lelökte a HDD-t, ami írás közben leeset az asztalról, de nem sérült, mert elkaptam a levegőben. A gond, hogy írás közben kirántotta az asztali gép USB portjából a kábelt. Ezt követően a HDD-t visszakötve sem a gép, sem a tv nem ismerte fel.

    A windows lemezkezelő betűjel nélküli meghajtónak látja, ismeretlen, nem inicializált jelzéssel látja el.

    A külső HDD inicializálása nem lehetséges, hiba oka: A kérés meghiúsult az eszköznél felmerült végzetes hardverhiba miatt.

    HDD Sentinel látja a kérdéses külső Winchestert, illetve a recovery programok mély scanelni is tudták, de eredményt nem hozott, nem találtak rajta fájlokat, pedig kb 350 Gb-nyi családi videó, fotó van rajta, meg némi mese.

    A kérdésem a következő.

    Van-e lehetőség (program, Windows eljárás), amit én itthon házilag meg tudok csinálni ahhoz, hogy a külső merevlemez újra látható, használható legyen, vagy a rajta lévő adatok lementhetőek legyenek.

    A legtöbb recovery program törölt fájlokat akar visszahozni, de nekem nem ez kell, hanem olvashatóvá akarnám tenni a leesett HDD-t, hogy az adatok nem tűnjenek el.

    A külső merevlemezre nem írtam, nem particionáltam újra, nem formatáltam, csak diagnosztikai úgynevezett non destruktív programokkal vizsgáltam.

    Egyébként WIN 10 van a gépemen, alapvető számítógépes tudásom van, de ez nem elég ennek a problémának a megoldásához.

    A gyermekem félévi zsebpénzét ajánlotta fel annak, aki megoldja ezt a problémát. Pár sörre elég lesz.

    Segítségeteket előre is köszönöm: Tamás.

  • King Unique

    titán

    válasz Miert77 #1 üzenetére

    Üdv!

    Arról mondjuk nem esett említés, hogy a HDS-ben milyen a drive állapota, nincs-e rendellenes működési hangja stb. Illetve az egy dolog, hogy ténylegesen nem koppant, de ettől még nem feltétlen tett jót neki az esés. Valamint írás közben megszakítani az adatkapcsolatot és a 2,5"-os típusoknál egyúttal a tápellátást is, megint nem túl szerencsés. Bár van, hogy nem okoz komolyabb gondot és max. "csak" a fájl, vagy a fájlrendszer sérül.

    Ha adatmentő programok deep scan után sem találják meg rajta a szükséges fájlokat, akkor ezzel otthoni környezetben általában nem nagyon lehet mit kezdeni. Továbbá ezen sorozatnál az alábbi integrált megoldás van. Emiatt pedig szétszedni sem érdemes, mivel nem lehet a HDD-t SATA portra csatlakoztatni. Szóval, ha pótolhatatlan adatok vannak rajta, akkor legcélszerűbb lenne adatmentő szakemberhez elvinni!

    Egyébként máskor új topik nyitása előtt nem ártana jobban szétnézni és használni a keresőt! Ugyanis van több topik is, ahol elfért volna ezen kérdés és épp ezért nem volt indokolt újat nyitni.

    Adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez
    Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
    HDD probléma (nem adatmentés)

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák