Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • batagy

    őstag

    Boldog új évet kívánok mindenkinek!

    Következik a harmadik Ebay-jes 2.5" rack review.
    Erről a Noname USB3.0-ás rackről van szó.

    Nem olyan foltos amúgy, mint a képen. Tiszta fekete a fedlap.

    Ezúttal a képeket nem thumbnail-lel rakom, hanem linkelve, hogy ne lassítsa a topikot.

    fotó1
    fotó2
    fotó3
    fotó4
    fotó5
    fotó6
    fotó7
    fotó8
    fotó9

    Pozitív:
    - ASmedia ASM1051 chipes. HDD sentinel ennek megfelelően felismeri.
    - A vinyó csavarozós.
    - A nyák érdekes módon nincs a rackhez rögzítve, amin igencsak meglepődtem. Azonban nem is rossz ez így, könnyebb a SATA-t csatlakoztati, majd az egészet (vinyó + nyák) be kell pattintani a műanyag sínbe. A HDD csavarozható, a nyákot egyik oldalon a SATA csati tartja, másik oldalon pedig az USB csatlakozó. De stabilnak tűnik.
    - A nyákon a forrasztások jó minőségűnek tűnnek, nem olyan mint a korábbi rack.
    - 1 db USB3.0 kábel elég, nem kell külön tápkábel! Ezért nincs a korábbi racknél tapasztalt leválasztási hibaüzenet sem.
    - A két oldali lap fém. Csak a fehér keret műanyag.
    - Beleraktam a Hitachi 7200 RPM-es nagy áramfelvételű 2.5"-es vinyómat, és az 1 db USB3-on pöccre fölismerte.

    Negatív:
    - Alapból 2009-es firmware van benne, valószínű lehet frissíteni, de nem próbáltam.
    - Csavarokat nem adtak hozzá. Szabvány M3-as süllyesztett fejű, rövid méretű csavar kell hozzá. Én ezt rendeltem, ez se rossz, de kicsit nagy a feje.
    - Az említett nagyobb fejű csavarral meghúzva, a műanyag a hátsó részen kissé meghajlik középen, ezért a fémlap nehezen pattan rá. Kisebb fejű csavart érdemes használni, végül is egy másik hibás rackből vettem ki csavarokat.

    Egyéb:
    - A rack oldali csatlakozó USB3.0 Mini-B típus, és nem Micro-B!! USB3-nél a Mini-B elég ritka! Nem tudom eldönteni hogy ez most előny vagy hátrány. Kicsit előny mert talán stabilabb, mint az USB3 Micro-B. Bár ugyanúgy néz ki, mint az USB2.0 Mini-B, ez nem kompatibilis azzal, szerintem.
    - Olvasás: 41-42 MB/sec
    - Írás: 23 MB/sec

    Összességében meg vagyok elégedve, nem rossz! Nem nyújt túl nagy sebességet, de stabilnak tűnik. Az ASM1051 egy relatív régi chip, de éppen ezért jó a kompatibilitása.

Új hozzászólás Aktív témák