Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • llax

    senior tag

    válasz sexymusprime #11380 üzenetére

    A posta csomagkövetőjét ne is emlegesd... Tud érdekes dolgokat produkálni. Nekem péntek du. készült el a vámhatározat, tehát minden úgy ment ahogyan az itt közzétett log-ok alapján vártam volna, csak éppen a posta csomagkövetőjében ez ma este jelent meg...

    Nem türelmetlenségből telefonálgattam (mint ahogyan azt néhányan gondolják)... Ugyanis a "megküldött dokumentumok feldolgozása" státusz után az eddigi log-ok alapján néhány perc - 1-2-3 óra (munkaidőben számolva) időtartamon belül meg kell születnie a vámhatározatnak - amennyiben rendben mennek a dolgok , a küldött adatokat elfogadták. Meg is történt, csak éppen telefonon hamarabb értesültem erről, mint a csomagkövetőből. Ezzel a nem mellékes infóval csekélyke 76 órát késett a követő... Szóval simán lehetett gyanakodni, hogy esetleg valami gond van.

  • sexymusprime

    tag

    válasz sexymusprime #11380 üzenetére

    WALL OF TEXT ALERT

    Folytatása a fenti történetnek. Mint írtam, felhívtam őket, hogy hozzák át a csomagot a Pesti címemre. Ez történt kedden reggel, szerdán du. 2kor kaptam egy értesítőt, hogy menjek be a csomagért a Nyugatinál levő postára. Megjegyzés: ~fél órára lakom a nyugatitól (mostantól NY), és a lakhelyemtől (cím, ahova rendeltem a csomagot) 5 percre van egy postahivatal (mostantól K, mint közelebbi, mert sokszor fogom használni). Gondoltam oké, ha a NY-nál van, akkor ott van. Még aznap odamentem, mert bár rá volt írva, hogy holnaptól, gondoltam egy próbát megér. A NY-nál azt mondták, hogy náluk ugyan nincs ez a csomag, mert nem az ő hatáskörükre rendeltem, menjek vissza a K-be. Visszajöttem ide, megmondták, hogy hát ezt csak holnap vehetem át, mivel mai csomag.. najó, gondoltam. Egy próbát megért.
    Másnap (ma) jövök a K postához..megmondják, hogy itt bizony nincs a csomag, mivel most látja, hogy vámáru, és ezt a NY-nál intézik (megjegyzés: a néni arcától 20 centire a falon volt egy vámolással kapcsolatos táblázat minden információval). Oké.. vissza a NY-hoz, ismét sorbanállok, és a nő ismét megmondja, hogy ez bizony biztos, hogy a K postában van. Ott kell lennie.
    Miután kicsit elmagyaráztam neki, hogy már kezd sok lenni a sz--akodásuk (sokkal kedvesebb szavakkal), felírta a telefonszámom, meg lefénymásolta az értesítőt, és azt mondta hogy hív, ha előkerül, illetve azt mondta, hogy valószínűleg a postás megint felvette, hogy házhoz hozza (még jó hogy szó szerint rá van írva az értesítőre, hogy "értesítést követő napon átvehető", ami azt jelentené nekem, hogy nem akarják megint kihozni) . Ekkor felgyújtottam az egész épületet, és jöttem haza.
    2 órán keresztül félálomban youtubeoztam, hogy kibírjam addig, amikor a postás szokott jönni. És megérkezett!!

    ...majd kaptam EGY MÁSIK értesítőt, amin azt írták, hogy holnaptól kezdődően átvehetem a csomagot a K postán.

Új hozzászólás Aktív témák