Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bzoley

    veterán

    válasz okib4100 #57 üzenetére

    Két féle panaszt említettél, valójában nem sok különbség van a kettő között. Akik szeretnek sokat letölteni, azokra is ugyanazok a szabályok érvényesek, vagyis kellene lennie, de őket most hagyjuk.
    Én pl. használom az internetet munkára, és szórakozásra is. Beta programokat, meghajtókat, egyéb szerkesztendő doksikat töltögetek le, és fel attól függően, mit kérnek, vagy mit kell kipróbálnom. Nem nagy tétel 10-100MB közöttiek. Idáig a kevésbé sürgős anyagokat a melóhelyre ütemeztem, jó dolog a távoli asztal, amit szinén használok több irányba is. Igyekeztem a Youtube látogatást is kordában tartani, hogy nehogy átlépjem az 5GB-ot. Nem is volt vele gond, működött.
    Aztán kitalálták, hogy internetezzek "szabadon, könnyedén, éjjel-nappal". Átnézve a feltételeket, főleg hogy Vodáéknál már javában dúlt a háború, úgy láttam, vagy úgy véltem, hogy a leírtak alapján érdemes váltani, mert semmi extrém dolgot nem csinálok, csak használom a netet "rendeltetésszerűen". Most ott tartok, hogy szinte már nem merek videókat nézegetni, az éjszaka 60sec helyett 30sec videót küldtem a gyártónak, mert spóroltam vele 100MB-ot, vagyis nem érzem, hogy szabadon, és könnyedén internetezhetnék, mert figyelni kell a korlátokat egy korlátlan csomagban.

    "nem lesz kifizetődő a 100%-ig korlátlan net a szolgáltatónak"
    Ha ezt te tudod, akkor ők is tudták. Ez esetben miért árulnak olyan csomagokat, amiket nem lehet teljes körűen igénybe venni? Vagy amit korábban is említettem, miért nem alacsonyabb sebességű csomagokat kezdtek árulni? Így a non-stop letöltőktől sem kellett volna annyira tartaniuk, és nem kellene sunyi módon, titokban trükközni, és valószínűleg kevesebben háborognának.
    Mivel arról van szó, hogy ők is szerepelni akartak a reklámokban, még több pénzt akartak, ezt nem tehették meg. Akkor viszont vállalják a következményeket, találájanaik ki valamilyen tisztességes megoldást, és ne azokat csapják be, akiktől a pénzt kapják!

Új hozzászólás Aktív témák