Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jherc

    csendes tag

    Sziasztok!

    Keresgéltem a fórumban, de nem igazán találtam olyat, ahol meg kaptam volna a választ a kérdéseimre (főleg nem friss információkat).

    Kis irodai szerver választásban számítok segítségre, véleménycserére.
    Nem otthoni, torrentezős, nas és médiamegosztó gépre van szükségem, hanem megbízható, munkára való szervert keresek.

    Mivel kis irodáról van szó, nem gondolkodom nagyban, egyelőre nem szándékozom túlságosan túlméretezni az eszközöket, idővel majd cseréljük, amikor szükséges lesz.

    Ami szükséges lenne:
    - megbízható, minőségi hardver (akár 7/24, de valószínűleg nem menne non-stop)
    - ECC memória támogatás, akár 32 GB, 4 slot
    - minimum 4 SATA port
    - minimum 4 HDD hely (3,5")
    - hot-swap nem feltétel
    - lehetőleg Xeon CPU (de meggyőzhető vagyok, ha van jobb a kategóriában)
    - SATA HDD illesztési lehetőség (SAS drágább, SATA egyszerűbben beszerezhető)
    - Ha lehet, akkor normál ATX táp, VAGY könnyen beszerezhető csere alkatrész
    - megbízható, gyorsan reagáló, nem szőröző szerviz szolgáltatás (nem hátrány a másnapi, háztól házig, stb)
    - minél hosszabb szerviz időszak (3-5 év)
    - Integrált RAID vezérlő nem szükséges, nem bízom bennük, és ebben a kategóriában úgyis csak szoftveres megoldást tudnak, akkor meg már mindegy, ha szoftveresen rakjuk össze (esetleg bővítőkártya)
    - jó lenne 2x gigabit LAN, de nem feltétel
    - főleg, ha van bővítési lehetőség, ami legyen (min.) 2-3 PCIe (LAN, SATA/RAID kártya...)
    - redundáns táp nem ez a kategória

    Amire lenne használva előzetes tervek szerint, de ezt majd még felülírhatják a szoftverek.
    Jelenleg egyedi gépeken mennek és majd kiderül, hogy hogyan viselkednek A VAS-on.
    - adatbázis megosztás
    - fájlmegosztás
    - talán nyomtató megosztás
    - biztonsági mentések kb.= fájlmegosztás
    - esetleg belső hálózaton valamiféle ügymenet kezelő felület kiszolgálása (akár valamilyen webszerver megoldással)
    - talán tűzfal (pl. pfSense)
    - virtualizált rendszerek (nem tesztelések, nem sok rendszer, csak amiket használunk:
    >hypervisor, rajta tűzfal, mellette kiszolgáló, esetleg még egy kiszolgáló
    > alapvetően első körben linux vonalon szeretnénk elindulni, tudomásunk szerint mindennek mennie kell rajta, de későbbi szoftverek miatt elképzelhető, hogy tennénk rá egy windows server 2016-ot (WM-ben), (vagy ha az is elég, akkor talán egy windows 10-et)

    Első körben azt hiszem ennyi, nagyjából leírtam, remélem nem hagytam ki semmit.
    A jelenleg használt szoftvereink nem nagy igényűek. Erős, stabil hálózatot is akarunk mellétenni. Szerencsére most sincs gond a hálózattal, gyors és nincsenek szakadások, de azért átnézzük, ha kell frissítjük (esetleg valami jó switchre tipp?).
    APC szinuszos UPS lesz előtte (most is üzemel, nem régi, elbírja).

    Ami még fontos, ne legyen hangos! Egyelőre nem tervezek nagy erőgépet, több CPU-val, stb, így remélem találok halk gépet.
    A fentiekből (garancia, szerviz) kiderülhet, hogy újban (is) gondolkozunk.
    Lehetőleg férjen bele max. 200e Ft körüli összegbe.

    És akkor várnám a segítőkész javaslatokat, észrevételeket.
    Akár konkrét márkáról, típusról, akár elhullások, szerviztapasztalat, alkatrész- ellátottság, árazás tekintetében.

    Amiket nézegettem:
    - Fujitsu Primergy TX1310 M1
    (A szervizről nem hallottam sokat, de az nem volt túl biztató, pedig normális toronyház, szellősnek tűnik, a fujik általában eléggé halkak, és alapból van több SATA, két LAN...)

    - Dell T30
    (Állítólag eléggé melegednek benne a HDD-k. Ennél a kategóriánál nem tudom milyen a szerviz, de feljebb nagyon meg vannak vele elégedve akiket hallottam. Csak 1 LAN, 4 SATA.) Kicsi és állítólag halk. :-)

    - HP ?
    Microserver:
    GEN 8 előttit már kevésnek gondolom erre.
    GEN 8 újonnan nagyon drága lett, és az is csak cerkás.
    Használtan már...
    Akár új, akár használt gép Xeon kellene bele és plusz memória. Egyébként takaros, és jó gép, nem tudom, mennyire szolgálná ki a fentieket. Mire kialakulna a kívánt konfig, árban már ott van, hogy azon már lehet venni készet is.

    Torony, pl. ML10 Gen9... nem tudom, első ránézésre, képekről elég gyengének tűnik, se iLO, se semmi, HDD felfogatás is... "na ne már" kategória, de ha valakinek van tapasztalata vele azt köszönöm.

    Építeni megint csak nem biztos, hogy kijön olcsóbban (sőt) és a fentieknek meg kellene felelni (szerver lap, ECC RAM, több SATA, lehetőleg Xeon CPU...).

    Igen, tudom, a fenti konfigok nem igazán normál ATX táposak, de ha jó garancia és szerviz van, illetve beszerezhető a csere alkatrész (pl tápot akarok kéznél tartani egyet, ha úgy alakul), akkor elnézhető.
    3-5 év garinál már beleférne.

    Huh, hosszú lett, köszönöm, ha elolvassátok.

    Előre is köszönöm az észrevételeket, véleményeket, tapasztalatokat, segítséget!

    Üdv,
    jherc

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák