Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Essejó

    Topikgazda

    Sziasztok!

    Szóval gyerekkorom óta imádok szabad tűzön sütni főzni: Flekken, Diszkosz, Grill, Bogrács, parázson fóliában, de két éve elcsábított a BBQ, az alacsony hőfokon lassan, füstön sütött ételek világa.

    A barkács áruházakban kapható, elvileg hozzávaló eszközök, sajnos hajítófát sem érnek. Szerencsére egyre több cég gyárt itthon is már, professzionális eszközöket, amikkel csak egy bajom van, nem az én pénztárcámhoz vannak méretezve. Egyik ismerőst le is szúrtam, hogy hogy lehet egy 200 literes hordóból előállított UDS-ért akár több mint 80.000 Ft-ot kérni.
    Én elkészítettem tavaly tavasszal a magamét, alkatrész áron kb a feléből.

    Külföldön a témának hatalmas irodalma van. Akik szintén építésre adnák a fejüket, azoknak egy kis segítség

    Feldon kalkulátor, sajnos mindent inch-ben és gallonban ad meg, de létezik váltószám.

    Ezeknél a szmokereknél miután a hőmérséklet igen lényeges és kényes szempont, ezért jól szabályozhatóknak kell lenniük.

    Az sem mindegy, hogy hol és hogyan vezetjük bele a levegőt a tűztérbe.

    Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

Új hozzászólás Aktív témák