Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bogarfx

    aktív tag

    válasz jjeahh #272942 üzenetére

    Van az is, csak még a régebbi OG-EVKIN CF-054, de az is már tapered és boost ;]

  • bogarfx

    aktív tag

    válasz jjeahh #272949 üzenetére

    Írtam anno róla többször is :)
    [link] [link] [link]
    Azóta 600 km-t mentem vele, eddig nem volt gondom semmivel. Azt is hozzáteszem, hogy durva terepezést nem látott a bringa, csak aszfaltot földútat meg ilyen erdei ösvényeket.

  • bogarfx

    aktív tag

    Sziasztok!

    Főleg csak olvasója vagyok a topiknak (én vagyok az a csóka, aki az og-evkin bringát építette :) ), néha írogatok csak be.
    Most is kérdéssel jöttem :)
    Szóval hardtail keresek, a mostani 2019-es GT Avalanche expert helyett olyan 500k huf - 1300 euróig max, hátha van valakinek valami jó tippje. Nagyon szeretem a GT-t, 2021 tavasza óta megvan, sokat fejlesztettem már rajta, de már szeretnék váltani valami másra, jobbra és úgy is érzem, hogy már nincs értelme tovább fejleszteni ezt a gyorszáras vázat. Más hobbim nincs, nem kenyérre kell a pénz, szóval miért ne cserélhetném le egy jobbra :)
    Annyi még, hogy naponta ezzel járok be munkába télen és nyáron is (min 12km naponta), szóval van használva rendesen minden körülmények között, de én is tartom karban a bringáimat (kivéve a villa és a kerék centirozás).
    Nem sürgős a dolog, én is már egy ideje nézelődök, de még nem jött szembe egy olyan új vagy használt bringa amire érdemes lett volna hirtelen lecsapni.
    A kritériumok, hogy boostos átütős legyen elől és hátul, lehetőleg ne legyen fekete. Plusz pont, ha menetes a középrész, az könnyebben szerelhető számomra, mint a pressfit. Elsőre alura gondoltam, az tuti belefér a keretbe.
    Főleg XC-re gondoltam, de akár egy könnyű trail is jó lehet. Igaz, hogy városban is használnám elég sokat, de Debrecenben annyira szarok a bringautak és sok a patka is, hogy legalább egy 100mm-es teleszkóp kellene. Próbáltam a merev villlás OG-Evkin-t, de a GT-vel sokkal jobb volt a városban közlekedni. Plusz azért el szoktam menni erdőbe is túrázni, oda meg jó lesz egy teleszkópos monti, az Og-Evkin meg jó az összes többi helyre.
    Amiket eddig néztem (180cm vagyok, M és L bringákat kerestem):
    Márka igazából nekem mindegy, néztem Decathlon-ban is bringákat, de úgy vettem észre nem olcsóbbak, mintha külfüldről rendelnék valami "márkásabbat". Az sem baj, ha alap felszereltséggel jön, már elég otthonosan mozgok bringaszerelés terén, vannak is olcsón beszerzett alkatrészeim is (M8100 XT hajtókar, M8100 XT fékszett, hozzá XT tárcsák, karbon kormány, DT X1700 hátsó kerék, 11 sebis láncok, váltók, váltókarok, kazetták). Az új bringát szerintem vissza fogom alakítani 1x11-re, jelenlegi bringáim is ezzel vannak szerelve, így például a kerékszettet is tudom gyorsan cserélni és olcsóbb is a fenntartási költsége.
    Rose Bonero 2 - 1300€ - Jelenleg ez tetszik a legjobban, király a színe, menetes a középcsapágy, frankó a villa (amit kicsit sajnálok is napi munkábajárásra használni). Ezt próbálnám meg XC-siteni, dropper lekerülne, kapna egy DT Swiss X1700 kerékszettet, hátra Conti Race King Protection-t és előre is valami könnyebb 2.25-ös gumit. Ahogy számoltam levihető így már olyan 11-11,5 kilóra.
    Orbea Bike Alma H30 - 835€ - klasszikus XC, színe elmegy, de olcsó és van benne fejlesztési potenciál bőven
    Giant XTC Slr 2 - 1040€ - egynek elmegy, sajnos fekete a színe és presfittes a középcsapágy, a Giant saját márkás villa sem tudom mennyire jó választás egy Rockshoxhoz képest.
    Specialized Chiselt is néztem, de azok elég horror áron voltak újonnan, szóval azt inkább elvetettem egyelőre.
    Használtak között egy karbon Trek Procaliber 9.5 tetszett meg, csak hát a Trek felár elég sok (főleg úgy, ha azt nézem ennyiért megkapom az új Bonero 2-t Pike villával).
    Ti mit javasoltuk milyen irányba induljak el? A Bonero-t felejtsem el ha városban is használnám?
    Plusz bármilyen egyéb javaslatot is szivesen meghallgatok :)
    Előre is köszi :R

Új hozzászólás Aktív témák