Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AeSDé Team

    őstag

    válasz norbeey #2 üzenetére

    Szia norbeey!

    Sikerült előrelépned a témával kapcsolatban?

    Engem is erősen foglalkoztat ez a kérdés. Mostanában egyre több az olyan kuncsaft az IT szektorban, ahol szeretnék az embert KATA-s munkavállalóként foglalkoztatni, és egyúttal szeretnék ezt minél nagyobb heti óraszámban tenni.

    Az általad is linkelt dokumentumban említett 7 pontból ugye kettőt kell legalább teljesíteni ahhoz, hogy a munkaviszony ne számíthasson bújtatott foglalkoztatásnak. Ezekből a pontokból szerintem optimális esetben nem hogy kettőt, de akár 4-5-öt is simán betarthat a munkavállaló, mindezt amellett hogy közben ideje zömében egyetlen kuncsaftnak dolgozik.

    Biztonságos tehát ilyen cégeknél elhelyezkedni, vagy tartsuk távol magunkat tőlük?

  • AeSDé Team

    őstag

    Sziasztok!

    NAV Online Számlázós kérdés:

    Egy számlámnál beállítottam teljesítési időszakot, mert ugye abban az időszakban készült az adott munka, és így véglegesítettem a számlát.

    Utólag vettem csak észre, hogy az "Adatszolgáltatás státusza" nem "Sikeres", hanem "INCORRECT_HEAD_DATA_PERIODICAL_SETTLEMENT" üzenetet ír ki helyette.

    A felület nem mondja el hogy ez mit jelent, sőt a teljes hibaüzenetet is a HTML-ből kellett kivadásznom. Ebben a fejlesztői dokumentációban viszont már lehet olvasni erről a hibáról: [link]
    A hiba oka az, hogy kitöltöttem a teljesítési időszak eleje/vége mezőket, de nem jelöltem a számlát "periodikus"-nak.

    Ez egy több hónapos számla. Mit tehetek ez ügyben? Az úgy rendben van, hogy ha egy ilyen régi számlát módosítok, kitörlöm a teljesítési időszak mezőket, és megjegyzésben hivatkozok a fenti hibára mint módosítás okára?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák